Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

Chen

Obsazení rozhodně fajn (Matt Ryan byl trefa do černého), atmosféra není vysloveně hororová, ale mrazivá ano, triky docela ujdou, hromada pomrknutí na fanoušky komiksů je velké plus, ale co mě zklamalo, je silná epizodičnost seriálu. Sice se tu neustále mluví o probouzející se temnotě, ale většina dílů se zaměřuje na samostatné případy (které jsou sice obvykle "spuštěny" díky zmíněnému vzrůstajícímu zlu, ale to je vcelku chabé pojítko a příliš se mu nedaří dát divákovi pocit, že všechny události jsou dílky jednoho velkého celku), kdy některé jsou zajímavé a jiné ne. Ocenil bych spíše celistvější děj, byť jsem si vědom toho, že televize z velké pětky se častěji přiklání právě k silnější epizodničnosti. 7/10 ()

kulyk

Ráčil jsem si počíst komentáře několika desítek kolegů diváků a jedna věc se tam nečekaně opakuje - vyzdvižení údajného charisma představitele hlavní role. Tedy - já sice nemám ňadra dmoucí ani pravidelný péemes, též očichávání mužských rektů nepatří mezi má hobby, takže se necítím úplně povolaný hodnotit, ovšem i tak mi nezbývá než napsat, že pan Rajen působí jako labilní metrouš na dojezdu, vyslizlo i křivohubec a normální by bylo jej zašlápnout, aby se tolik netrápil. Naštěstí to později vyrovnává Angélica Ceckaya, jejíž těleso se nachází na opačném konci sledovatelnosti. Seriál samotný je postaven na chaotickém počátku a postupném objasňování ,,reálií". Poměrně uzavřené epizody o bubání na libovolného bubáka za pomoci těžítka z pyramidy nebo dětského rozpočítávadla pojí jedna mapa, kterou slečna užila kvůli nedostatku hygienických potřeb netradičním způsobem (asi, občas klimbnu, holt nemládneme nikdo), jeden negr, co má ségru na tyči a stále nadšenější a nadšenější zmírání lumbersexuála. Když se to celé pokrátí, tak průměrem je naprostý průměr. ()

agentmiky

Je pravda,že po pilotním dílu jsem se rozhodoval,jestli nemám se seriálem skončit,ale vydržel a teď,po zhlédnutí celé první série,musím konstatovat,že se moje rozhodnutí vyplatilo.Pár dílů bylo slabších,ale většina se mi líbila.Hodně lidí zde kritizuje výkon Matta Ryana,který se podle mnohých vůbec nedokázal vyrovnat svými výkony Keanu Reevesovi,který si také Constantina zahrál,a to ve stejnojmenném filmu.Mně se ale jeho výkon líbil.Měl dobré hlášky a celkově na mě působil pozitivně.I Harrold Perrineau zahrál dobře.Mrzí mě,že seriál nedostal televizní práva na další sezónu,neboť měl potenciál.Hodnocení:80% ()

MartinezZ

Zvláštní. Pokud to porovnám s Arrowem nebo i Flashem, tak je mi to přišlo o dost zajímavější a smysluplnější, méně blbých zvratů a rozhodně lepší vizuál. Nicméně je pravda, že toho byla jen jedna série, kdo ví, kam by to spadlo ve druhé a třetí. I tak mi ale konec a nepokračování, zvláště při tom nakousnutém závěru, přijde docela škoda. Mimochodem, s Daredevilem to mělo asi nejzajímavější úvodní znělku, vizuálně i hudebně. ()

swamp

Seriál Constantine zemřel dříve, než jeho stejnojmenný hrdina mohl dojít k rozhřešení. Přestože jsem jej sledoval a některé díly byly docela zábavné, jednalo se spíše o průměrnou zábavu s nehezkými triky a sympaticky britským Mattem Ryanem (který bohužel občas až moc přehrával). Jenže co naplat - většina dílů byla vlastně na chlup stejná (až na okolnosti zápletky), a kdyby se jednalo o bývalého policajta, tak by to docela sedělo na Lorenza Lamase a seriál Renegade... ()

• I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)
  • Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)
  • Telefonní číslo uvedené na Constantinově vizitce (404) 248-7182 je funkční. Po vytočení se spojí s odchozí hlasovou zprávou od Constantina (Matt Ryan). 404 je také předvolba Atlanty, kde se seriál natáčel a odehrával. (LUKICKK)

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (více)

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (více)