Ilsa: vlčice SS

(festivalový název)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (více)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

Rosana

Snímek supluje sadomaso porno, které v roce 1975 asi moc nevznikalo. Jistě uspokojí tvrdší nátury a milovníky brutálního náslií. Bohužel v dnešní době působí herecké výkony a celkově veškeré úkony komicky a trapně. Ilsa s velkýma prsama, které vystrkovala i když nemusela, a alfasamec, který jakožto hříčka přírody, může svoji ejakulaci oddálit na "nikdy" čímž Ilsu dováděl do nepříčetnosti, byli dokonalé postavy stvárňující dobro a zlo. No kravina to byla. ()

destroy83

Jeden ze základních snímků subžánru naziexplotation či chcete-li nazi sexploitation, který dokáže šokovat. Děj nám ukazuje "vědecké" pokusy velitelky malého nacistického tábora Ilsy, které mají posloužit samotné SS. Samotná Ilsa je notně dominantní prsatá blondýna, která testuje výdrž bolesti u vězněných mladých dívek, občas si pomučí i vězně pohlaví mužského, který ji už nebaví při večerních sexuálních hrátkách, ke kterým si je pravidelné nechává dovést od svých neméně blonďatých, prsatých a perverzních nohsledek. Ovšem jednou se v táboře objeví zajatec německého původu, který nejenom, že Ilsu neomrzí po sexuální stránce, ale dokonce se podílí na chystané vězeňské vzpouře. Zobrazované násilí, téměř vždy se sexuálním kontextem, místy balancuje na hranici únosnosti, ale autorovým a režisérským umem dosahuje místy skoro dokonalosti v rámci filmového subžánru. Herecké výkony, které jsou velice slabé až na vyjímky (Dyanne Thorne), jsou na vedlejší koleji. Snímek stojí především na násilí a bizarnostech, kterými se snaží diváka šokovat a docela se mu to daří. Nahoty, sexu a gore si také divák užije dosyta a díky této salvě se nemá u snímku šanci nudit. Dle mého názoru stojí Ilsa, She Wolf of the SS určitě za vidění a otrlý divák se dozajista dobře pobaví. U mě za čtyři hvězdy. ()

Master19

Tato záležitost mě docela znechutila. Ne brutalitou, nebo sexem (na to toho mám za sebou už dost), ale zpracováním. Když už se chtěli tvůrci tvářit, že je to točené vážně, na motivy skutečných událostí, neměli z toho udělat tenhle paskvil. Jestli chtěli ale jen vydělat nějaký ten dolar na nacisticko-sexuálně-brutálním fluidu, měli si dát víc záležet. Možná bych to ocenil víc. ()

oLí

Několikrát jsem si za těch šest let na čsfd prohlížel profil tohoto snímku s komentáři a minigalerií, ale nikdy jsem si neřekl, že to musím vidět. Až před pár dny mě napadlo zabrousit do mnou neznámých filmových vod a podívat se na něco nevšedního. No, gore ani exploitation nevyhledávám a nestane se tak ani u tohoto subžánru ( vyjma této série ), ale jako celek mě ILSA docela příjemně překvapila. Zezačátku mi bylo docela ouvej z faktů, že zde zobrazované pokusy na lidech se dříve skutečně odehrávaly a říkal jsem si, proč se na to dívám, když mi je akorát blbě a bohatě stačí podívat se občas na nějaký dokument z 2. sv války. Jenomže postupně se zvyšovala intenzita odhalených koz a tak mě vždycky pár kůzlátek naopak po duši pohladil. Navíc ta Nazi Bitch Ilsa je docela zajímavá postava. Celkově tři hvězdičky ale dávám hlavně za závěrečných cca 15 minut, kterých mě pobavilo více než kdejaká komedie. Ty akční scény byly neuvěřitelně vtipně zahraný. I tak tenhle film asi nebudu nikomu známému doporučovat. Sumasumárum - od nechuťáren přes porno až po komedii, takže dalším dílům šanci asi dám. [5.5/10 listopad 2010] ()

Hellblazer

Konečne som si našiel čas na jeden zo základných kameňov hororového subžánru nazi-sex-ploitation. Šéfka nacistického tábora Ilsa je presvedčená, že ženy majú vyšší prach bolesti a preto na nich vykonáva rozličné pokusy, navyše je sexuálne neukojená a preto počas večerov súloží s väzňami a pokiaľ sa jej nedostane patričného uspokojenia nasleduje kastrácia, avšak do tábora sa dostáva Wolf, ktorý má ohromnú výdrž a tým pádom dokáže Ilsu uspokojiť, ktorá má teda o sex postarané a medzitým sexom a mučením plánujú väzni útek. Čo si budeme nahovárať, príbeh je to strašný a slúži prakticky len na to aby sme sa mohli presunúť z jedného mučenia k druhému, prípadne si odskočiť k sexu, ale tak kto pozerá takýto film kvôli príbehu? Čo sa týka sexu tak je to veľmi decentné a pomálo, ale nahoty si človek užije až, až. Mučenie má prakticky vždy erotický podtón a väzenkyne sú väčšinou "full frontal", no a Ilsa s jej pomocníčkami zase polonahé. Aby som nezabudol, herci sú príšerní, ale tak, čakal snáď niekto niečo iné? Našťastie sa film neberie príliš vážne a pokiaľ k nemu budete pristupovať podobne, tak sa rozhodne zabavíte. ()

• Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)
  • Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)