Reklama

Reklama

Daredevil

(seriál)
  • USA Marvel's Daredevil (více)
Trailer 1
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Hrají:

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (561)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tohle je vážně nářez. Tak nějak jsem si to představoval. Netflixu se tenhle seriál vážně povedl. Konečně Marvel představil seriál, který je temný a není to komedie. Atmosféra je opravdu skvělá. Newyorská čtvrt Hell's Kitchen je totiž prorostlá korupcí a mafií. Někdo s tím musí něco dělat. Od toho je tu začínající právník Matthew Murdock, který je už od mala slepý. To mu ale nebrání vzít si masku a po nocích jako Daredevil vykonávat v místních ulicích spravedlnost.Tím samozřejmě gangsterům narušuje jejich plány. Charlie Cox ho hraje opravdu dobře. Taky ochrání Karen Page před napadením. Tu hraje rozkošná Deborah Ann Woll. :) Ta se k němu později přidává a spolu se svým nejlepším kámošem Foggym Nelsonem zakládají advokátní kancelář. Akční scény jsou opravdu dobře udělané. Jsem zvědavý na propojenost s dalšími Marvel projekty. Opravdu se mi líbí politika Netflixu, že všechny díly vypouští naráz a člověk nemusí čekat. Jeho úhlavní nepřítel je v této sérii Wilson Fisk neboli Kingpin. Ten se snaží z Hell's Kitchen udělat lepší místo, ale má na to své pokroucené metody. Takdy je to docela korba a nedělá mu problém umlátit chlapa k smrti. Postupně se zbavuje všech svým společníků. Seriál je taky plný flashbacků. Ty jsou docela zajímavé a osvětlují nám minulé události. 2. série je tu a přináší nový příběh. Na scénu nastupuje Punisher a jde z něj vážně respekt. Taky se do týmu přidává Elektra, které to dost sekne. ;) Musí spojit své síly spolu se Stickem proti starodávné organizaci zvané Ruka. Finále je trochu otevřené. Matt a Jessica jsou super v týmovce Defenders. Na události Defenders navazuje 3. série. Matt začíná znova a zase bojuje proti Fiskovi. Objevuje se tu u nový záporák jménem Bullseye. Opět zavítáme i do minulosti našich postav. Je opět o co stát, super zážitek. "Umíš čínsky? Je to Japonec." :D ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Konečně nějaký opravdu snesitelný superhrdinský seriál, který ve svém balancování mezi nadsazenou komiksovostí a realistickým přístupem kvalitou dalece překonává i filmové Batmany. I když je celá série nepříjemně utahaná a nemá vůbec žádný závěr, a i když postava samotného superhrdiny je pro seriál a smysluplnost jeho světa pořád jejich největší problém. Naštěstí je jen vedlejší postavou oproti mnohem zajímavějším rolím civilistů, a hlavně vynikajícího záporáka... takže těžko se ubránit pocitu, že seriál by se bez svého erbovního "hrdiny" vlastně i bez problémů obešel. A nebo by mohl vyprávět o jeho pádu a prohození stran s antagonistou, který je ostatně mnohem lidštější a sympatičtější, ale na to autoři už koule mít nebudou... je to pořád Marvel. //// Druhá řada - v sérii jako celku citelně chybí silná záporná postava, zdaleka nejlepším příběhem je tu linka s Punisherem, překonávající ostatní komiksové adaptace rozdílem několika tříd, ale po jejím odsunutí na vedlejší kolej už jde Daredevil trochu dolů. Ne do úplného DC/Marvel universe pekla, ale zkrátka poskakování v ninji a mistrem Třískou už tu nemá ten pravý inteligentní potenciál, s jakým série začne. 8/10 ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Daredevil se veze na podobné vlně jako Gotham, tudíž rezignuje na padouchy a hrdiny se superschopnostmi a jiné obskurní postavičky, ale podává příběhy slepého strážce spravedlnosti jako drsnou kriminálku z ještě drsnějšího prostřed newyorské čtvrti Hell's Kitchen. To se možná nebude líbit ortodoxním fanouškům barevných marveláků, kteří se těšili na týmovky se Spider-Manem, ale já jsem tímto zpracováním zcela spokojen a to ve všech aspektech akcí počínaje, atmosférou konče. Kapánek horší je to s obsazením. Charlie Cox, jakkoliv jsem si ho nejdříve nedokázal jako Matta Murdocka alias Daredevila představit, je zásahem do černého. Absolutorium zaslouží i výběr Vincenta D'Onofria do role Kingpina. Horší je to s týmem v Murdockově kanceláři. Deborah Ann Woll je mi místy až moc protivná a Elden Henson mi leze na nervy téměř neustále, což platí jak pro herce samotného, tak pro jeho postavu. Ale to si třeba časem sedne. Daredevil mě baví. 80% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první sérii,jsem musel uznat,že tohle se opravdu povedlo.Atmosféra je naprosto dokonalá,obsazení se mi velice líbí,ale nejvíc musím vyzvednout postavu Wilsona Fiska v podání Vincenta D´Onofria.Jeho hlavní "záporák" zastiňuje všechny ostatní postavy a krade si seriál tak trochu pro sebe.Navíc nejsou akční scény zběsile přemrštěné,postavy procházejí zajímavým vývojem a celý seriál působí kupodivu příjemně civilně,přestože se točí podle komiksové předlohy. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na první pohled působí zavedeným schématem. Hrdina za spravedlnost žijící dvojím životem vykonává pořádek v nočních ulicích špinavé městské čtvrti, má nějaké to trauma a k tomu zachrání ženu v nesnázích... může to být jak Batman, tak třeba Spiderman. Seriál Daredevil je protkán všemi díly napínavým a kvalitně zpracovaným souvislým příběhem, který nutí k dalšímu pokračování. Atmosféra každým dílem o něco dramatičněji houstne a i hudební motiv mi velmi připomíná Temného rytíře. Po celé sérii (13 dílů) zvyšuji na plný počet! 90% (dal bych i víc, ale sedmý díl mi přišel nějaký nedořešený, s neobjasněnými motivy) ()

Galerie (453)

Zajímavosti (107)

  • Když Matt (Charlie Cox) sedí na policejní stanici, nad jeho ramenem je vidět následující nápis: „Nemusíte odhalit svou totožnost, abyste pomohli vyřešit násilný zločin“. (Epistemolog)
  • Bojová scéna na chodbe bola natočená na jeden záber. Chris Brewster - hlavný dablér Charlieho Coxa (Daredevil) povedal, že v prvý deň vytvárali choreografiu, na ďalší sa trénovalo a v tretí deň to zahrali. (lucia28)

Související novinky

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Poprvé za poslední dekádu přichází streamovací gigant Netflix o své předplatitele. Důvodem je i nástup Disney+. Netflix ztrátu platících zákazníků přiznal ve své čtvrtletní zprávě, místo aby přidal 2… (více)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (více)

Reklama

Reklama