Reklama

Reklama

Marvel's Luke Cage

(seriál)
Trailer 2
USA, (2016–2018), 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Hrají:

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(26)

Nezlomný bývalý trestanec v mikině s kapucí chce očistit své jméno a zachránit svou čtvrť. On bojovat nechtěl, ale lidé potřebují hrdinu. (Netflix)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (125)

NiWi 

všechny recenze uživatele

Po úspěšném Daredevilovi a Jessice Jones tu máme představení dalšího z formující se party Defenders, a to skromného bulletproof ochránce Harlemu Lukea Cage. Děj se nám odehrává až po událostech v Jessice Jones a tak Luka už známe, ovšem ten "superhrdina" se z něj teprve stává. A to je problém, protože Luke vlastně není ničím zajímavý. Není to oprsklý alkoholik jako Jessica, ani slepý právník s podivnou minulostí jako Matt Murdock. Lukovi problémy se točí kolem problémů Harlemu a jeho obyvatel, čímž víc jak komiksové prostředí sledujeme New Yorskou čtvrť jak ze seriálu Law & Order. Všechny ty politické hry, gangsterky a desítky minut mluvení, rozhovorů a probírání něčeho mě nedokázaly upoutat v pozornosti celých cca 12 hodin co seriál má. Jak je u Netflixovských marvelovek zvykem, + je zde hudba, atmosféra Harlemu a veškerých prostředí. Co se týče postav, mají něco do sebe, ovšem jejich věčné tlachání je degraduje. V polovině přichází trochu vítaný zvrat, který však z honu na Luka udělá ještě větší hon na Luka a vše jede nanovo. Cottonmouth jako záporák podprůměrný, Diamondback se uvedl lépe, ovšem vše srazil jeho finální oblek půjčený zřejmě z nějakého muzea vojenského létání. Luke sám o sobě bohužel není tak zajímavý, aby dokázal utáhnout celou sérii a je to na seriálu znát. Zatím určitě nejslabší článek a doufám, že to Iron Fist napraví. PS: Scéna v obchodě s Method Manem nejlepší z celého seriálu! ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. séria 60%. Celkom slabota, na Daredevila sa to nehrabe ani náhodou a aj v Jessice Jones mi prišiel Luke Cage o niečo lepší. Príbeh ma moc nebavil, ale Luke Cage bol fajn. Škoda len, že nie som čierny, pretože som mal pocit, že tento seriál je točený hlavne pre nich. Každá dôležitá postava je tmavšia ako podklad tohoto komentu. Ale kašlať aj na to. Predovšetkým ma to nebavilo preto, lebo sa tam až príliš zbytočne kecalo, záporaci moc toho neponúkli a nebyť niektorých zaujímavejších vzťahov a akcii moc by ma to nebavilo. Finále dosť veľké sklamanie. Druhú sériu už ani nemám v pláne pozerať. ()

Reklama

Laxik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál o třetím Defenderovi pokračuje v tradici temných, stylových, nadmíru zábavných marveláckých adaptací, které se nebojí načnout závažnější témata. Proto jdu s hodnocením tak vysoko nehledě na několik zásadních problémů, které s Lukem Cagem mám. Třeba ten, že jsou evidentně všechny postavy v seriálu naprostí idioti, co nedokážou přemýšlet ani v rámci vlastního žánru (natož uvažovat jako lidi). Vždyť co je první věc, kterou udělá každý rozumný antagonista, když mu po čtvrti pobíhá neprůstřelný hromotluk se jménem Luke Cage? Přece se zaměří na jeho nejbližší! Ale ne, to tu místní gangsterskou sebranku ani nenapadne. Stejně tak do propasti zapomnění vyšumí jakoby mimochodem nadhozená idea toho nepřůstřelného mstitele utopit, otrávit, ... a místo toho se všichni ženou za superkulkou, co tu jeho hroší kůži provrtá. Cottonmouth, ač pitomec, je ale aspoň zajímavou postavou, dalším z řady vyvedených netflixáckých záporáků, a jeho sestřenka Maria je docela povedená mrcha. Tradice svělých záporáků tak umírá až s Diamondbackem, retardovaným králem podsvětí, co z něj sice jde docela strach, ale po většinu času je to jen ufňukanej zhrzenej blbeček. Ve skutečnosti bych pro tyhle a další blbečky a blbosti Lukeovi srazil vaz podobně jako nedávno Doctoru Strangeovi, ale tady celý seriál (nehledě na to, jak idiotský celý poslední díl byl) vytahují vedlejší charaktery - nejprve Pop, později a o to víc Shades a Claire, které jsem si možná až příliš oblíbil. ()

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Docela odlišný superhrdinský seriál, nastoluje skvělou černošskou kulturu Harlemu. Potěšilo to více než J. Jones, ale na Daredevila to nemá. Mike Colter to zahrál dobře.. Seriál má působivé záporáky, mě nejvíc seděl Shades a bylo mi jedno, ať už je to běloch nebo černoch. Série má dost překvapivý konec a záporáků nabízí velmi hodně. Cottonmoutha jsem moc nemusel, až příliš moc se podobal Kingpinovi. Flashbacková epizoda pobavila. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- Stejně jako mnohým, i mně přišel Luke Cage od začátku jako poměrně zbytečná postava a i když v první sérii Jessicy Jones své důležité místo měl, věnovat mu vlastní seriál se mi nejevilo jako zrovna šťastné rozhodnutí. Svého času jsem pilot ani nedokoukal, pravděpodobně proto, že jsem neměl náladu na tak slow-paced seriál. A yeah, Luke Cage je především v první polovině utahaný jak sopel. Dal jsem mu ovšem další šanci a prokousal se přes první díl a ačkoli mě problematika černé ameriky zas až nezajímá, seriál mě překvapivě dost chytnul. i ta obávaná civilnost černošského Harlemu mě postupně upoutala, možná i proto, že to není přehnaně nigga gangsta, ale opravdu to vypráví příběh o nelehkém životě lidí z ulice. A samozřejmě je to superhero seriál (ačkoli si tak Luke říkat nechce), takže nechybí ani nějaké to zlo. Postavy, ať už to byl samotný Luke, neústupná Misty nebo neodolatelná mrcha Mariah, si mě tak omotaly kolem prstu, že bych i seriálu odpustil plochého záporáka v druhé polovině a místy opravdu až příliš rozvláčně tempo. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Dohra první série. Pokračuje se v rozvláčném tempu, ale celkově mi přijde celá řada od fous kompaktnější a po stránce scénáře jistější. Superschopnosti tu hrajou spíše vedlejší roli a celá série je o silných postavách a hereckých výkonech, přičemž samotný Luke Cage je mezi nimi vlastně ten nejprůměrněji zahraný. Zato záporáci jsou výborní - nejsou ploší, působí naopak velmi lidsky a uvěřitelně. Bushmaster, Shades, Mariah. Celé je to příjemně atmosférické, noirově stylizované, často podbarvené táhlými záběry na umělce vystupující v Harlem's Paradise. Svým tempem to určitě neosloví každého, obsahově je to dost pofidérní a klasické umělé natažení na 13 epizod je z toho občas dost cítit, ale příspěvek do MCU je to minimální zajímavý a neotřelý. A ve finále i hezky vypointovaný. Hodnocení série: 4/5 ()

Galerie (126)

Zajímavosti (26)

  • Ve scéně, kdy jde Luke Cage (Mike Colter) zabránit přepadení obchodu, si můžeme všimnout ve výloze obchodu letáku, na kterém je Stan Lee v uniformě policie. Stan Lee sice není tvůrcem postavy Luke Cage, ale je považován za jednoho z otců Marvel Universe a ve většině filmů od Marvelu si zahrál alespoň malé cameo. (Hovadin)
  • Luke (Mike Colter) říká o Mariah (Alfre Woodard), že může být jako Adam Clayton Powell. Ten byl první Afroameričanem, který byl zvolen do Kongresu z New Yorku. (Hovadin)

Související novinky

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Netflix zrušil Daredevila

Netflix zrušil Daredevila

30.11.2018

Netflix a Disney jsou momentálně uprostřed drahého rozvodu a další obětí jejich nenaplněné lásky se teď oficiálně stal jednoznačně nejúspěšnější z marvelovských seriálů, komiksový Daredevil. Po třech… (více)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (více)

Reklama

Reklama