Reklama

Reklama

Vítejte ve Švédsku

(seriál)
Švédsko / USA, (2014–2015), 7 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Hrají:

Greg Poehler, Josephine Bornebusch, Lena Olin, Claes Månsson, Amy Poehler, Illeana Douglas, Aubrey Plaza, Neve Campbell, Patrick Duffy, Madeleine Martin (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Welcome to Sweden, jak napovídá název samotný, je o třicátníkovi Bruci Evansovi, který se za svou láskou Emmou přestěhuje přímo do Stockholmu. A jak to tak v každém komediálním seriálu bývá, neobejde se soužití s New Yorčanem na severu Evropy bez vtipných až trapných situací. Na ty bude ústřední hrdina Bruce narážet na každém rohu. Přeci jenom rozdíly mezi New Yorkem a Stockholmem nejsou jen klimatické, ale i společenské. Za seriálem stojí Amy a Greg Poehlerovi, kteří v něm také hrají. (geklon)

(více)

Recenze (27)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Na Welcome to Sweden jsem se dočetl poměrně dobré reference a tak jsem byl opravdu zvědavý, co tenhle seriál nabízí. Ale abych pravdu řekl, odcházím trochu zklamaný. Greg Poehler bohužel není tak vtipný jako jeho sestra Amy a hlavní problém je, že jeho postava Bruce tam nemá vůbec žádného solidního spoluhráče. Všechny ostatní postavy mi přijdou opravdu nezajímavý a i Bruce se občas chová jako pěknej vůl, přesto je z obsazení vážně nejlepší. Vtip se občas objeví, ale rozhodně jich není tolik, kolik bych čekal a vlastně nejvíc jsem se bavil, když je tam Amy Poehler jako Amy Poehler a Aubrey Plaza jako Aubrey Plaza (Třikrát hurá za Parks and Rec). Vím, že se seriál dočká i druhé řady, těžko ale říct, jestli se dočká i mě jako diváka... ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Je to fajn, ale že by mi to kdovíjak uvízlo v paměti, nebo bych měl potřebu se k tomu někdy vrátit, to ne. Greg Poehler je sympaťák, ovšem kvalita dílů je hodně nekonzistentní. Většina vtipu pramení z konfrontace americké a švédské kultury, ale humorné scény obvykle sráží trapné momenty s celebritami (především vztaženo na Amy Poehler a Aubrey Plaza, které mám rád, ale očividně si neuvědomily, že netočí Parks and Recreation). Inteligenci diváka Welcome to Sweden neuží a koukání na něj je celkem příjemné, nicméně třetí sérii už asi nepotřebuju. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pohodová komediální podívaná o kulturních rozdílech, která mě od prvních minut chytla. Takhle sympatický komediální seriál jsem vskutku nečekala a věřím, že další díly nebudou o nic méně zábavné. První dva díly - 90% Ačkoli ne všechny epizody byly plné třeskutého humoru a sem tam se i nějaká ta trapnější chvilka našla, je Welcome to Sweden jednou z nejpovedenějších komedií roku. 1. série - 80% ()

Perverz 

všechny recenze uživatele

Je to sympatický seriál. fakt sympaťák. Prostředí Švédska, a tolik ujetých postav. A o těch to i hodně je. Seriál často odkazuje na filmy. Ať už hláškama, nebo nějak jinak. Je to sranda, je to nenáročné, a pohodové. Tak jako se ostatní národy musí dívat na nás, a bavit se to u toho, já se rád podívám na Švédy, a bavím se, v tom nejlepším slova smyslu. Aubrey Plaza se objevuje až v třetím díle. ()

NJD 

všechny recenze uživatele

Povinost pro všechy cizince, kteří se chystají do Švédska :) No dobře, povinnost asi ne, ale jako pohled na švédskou mentalitu to není vůbec špatný...a obzvlášť pozoruhodný to musí být pro Američany. Jako ve většině seriálů se i ve Welcome to Sweden střídají slabší momenty s lepšíma, ale za originální téma dávám slabší 4* (a v mém hodnocení nehraje vůbec žádnou roli fakt, že se do Švédska zítra na půl roku "stěhuju" :)) ()

Galerie (57)

Reklama

Reklama