Reklama

Reklama

Forever

(seriál)
  • Slovensko Nesmrteľný
Trailer
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2014–2015), 15 h 45 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Hrají:

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, MacKenzie Mauzy, Janice Picconi (více)
(další profese)

Epizody(22)

Doktor Henry Morgan (Ioan Gruffudd) je hviezdou vo svojom obore patológie. Henry má však jedno tajomstvo – má 200 rokov. Keď mal 35, zomrel po prvýkrát. Kedykoľvek však zomrie, znovu sa narodí ako 35-ročný bez toho, aby akokoľvek zostarol. Morbídnymi experimentami sa snaží prísť svojej nesmrteľnosti na kĺb. Byť nesmrteľný má svoje výhody. Henry videl každý kút sveta, naučil sa veľa jazykov, vyšplhal sa na Mount Everest a miloval mnoho žien. Zažil však tiež mnoho zlomených sŕdc - prežil lásku svojho života, Abigail. Pre Henryho už teraz nesmrteľnosť nie je požehnanie, ale skôr prekliatie. (TV Doma)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (104)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Působilo to na mě jako betaverze Lucifera. Také jde o kriminálku, také je v hlavní roli šarmantní nesmrtelný s britským přízvukem, také si zvolna buduje pouto se spřátelenou detektivkou a také má mocného a jemu podobného protivníka. Aby toho nebylo málo, oba herci jsou z Cardiffu a postupem času jsou vyšetřované vraždy čím dál víc předvídatelnější. Dvojice hrdinů vypátrá velice sdíleného podezřelého, ten je dovede k prvnímu obviněnému a Henryho brilantní postřeh vydedukuje správného vraha. Vzorec nikdy nezklame. Většinu dílů jsem se v pohodě držel před sledem událostí a často jsem čekal půl epizody, než postavám konečně dojde očividná skutečnost. Místo abych si připadal chytře, přišel mi scénář hloupý. Není se co divit, že by seriál po první sezóně zrušen. Je to ovšem škoda, protože mytologie vypadala slibně a mnohem větší hrůzy přežívají ze mně neznámých příčin v klidu dál. Teďka mluvím o vás, Shadowhunters a Shannara Chronicles. ()

jh666 

všechny recenze uživatele

Příjemný seriál na víkendové odpoledne. Je fakt, že se jedná už o několikátý seriál s podobným rozvržením hlavních postav (Castle, Mentalista...), ale přesto je to pořád zábava. Navíc Ioan Gruffudd je opravdu sympaťák a zápletka s nesmrtelností mě zatím baví (pokud nebude umírat úplně v každém díle). Po prvních dvou částech hodnotím na 75 %, časem se ještě uvidí. P.S. Co se týče těch poznámek, že Henry nápadně připomíná Sherlocka Holmese, tak by mě nepřekvapilo, kdyby Sherlockem Holmesem skutečně v 19. stol. byl. Edit. Po celé sérii hodnotím na 80 %, případy byly zajímavé, postavy si člověk oblíbil. Ale jsem hodně zklamaný, že po tom cliffhangeru na konci už nebude pokračování. Bohužel další povedený seriál skončil v propadlišti dějin. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Původně se mi do toho nechtělo, protože když jsem se obeznámil s nástinem děje, tak jsem usoudil, že jsem poslední dobou všech těch Mentalistů, Sherlocků a podobných intelektuálů už poměrně přesycen a když jsem viděl i pilot nového seriálu Scorpion, kde se to intelektuály doslova hemží a který byl u mě občas skoro na hranici snesitelnosti, bál jsem se, že tohle bude dost podobné a že mě to nechytne, navíc měl být hlavní hrdina i nesmrtelný, což už samo o sobě budilo nedůvěru (říkal jsem si :"Prosím, jen ne další upír..."). Navíc když jsem si chtěl před shlédnutím doplnit informace a podíval se sem, nalezl jsem pouze dav žen obdivně pějících chválu na hlavního protagonistu, kterého jsem já znal pouze z Fantastické čtyřky, kde patřil co se herců týká pro mě k tomu lepšímu, ale nějak jsem nechápal, co na něm sakra je... Ale neodradilo mě to a dal jsem se do koukání a zjistil jsem, že ačkoli se moje obavy naplnili a do jisté míry se to podobá Sherlockovi a i tomu Mentalistovi, prakticky v momentě kdy Henry pronesl první věty s tím neskutečně působivým přízvukem mě to začalo bavit a v momentě, kdy se poprvé ozval hlavní padouch mě to začalo dokonce bavit velmi. Ano i já se musím přidat k ódě na Ioana Gruffudda, protože je to prakticky jeho výkon a podání hlavního hrdiny co u mě posouvá tento seriál nad hranice průměru (a který mě donutil zjistit si o herci víc a tak jsem třeba shlédl celou sérii o Hornblowerovi). Z kladů bych ještě přidal zajímavou zápletku, občas i velmi slušné případy a také zajímavý vztah mezi hlavním hrdinou a jeho, jak to správně nazvat, "synem" Abrahamem, který občas i dokáže potěšit srdce diváka. Co se týká záporů, tak tím největším je zde bohužel Henryho "parťačka", to děvče je pro mě naprosto nevýrazné až je to na hlavní postavu skoro děsivé a občas ve mě budí i dojem, jak někdo takový může být policistkou a zda by byla schopná sama něco vyřešit... Jinak je to samozřejmě seriál a tak má některé díly slabší, ale to se dalo čekat... Když to shrnu, seriál mě baví a i když vidím, že je to podobné některým seriálům, které jsem už viděl, důležité je, že provedení je nadprůměrně a tak je pro mě nadprůměrné i celkové hodnocení. ()

feryk 

všechny recenze uživatele

Příjemný překvapení. Naprosto pohodový a oddechový seriál, kterému nechybí jisté kouzlo a vtipný nadhled. Kromě "záporáka" jsou všichni herci výborní a své role si užívají s lehkostí. Naštěstí se seriál vyhýbá spousty klišé a nekrmí nás záplavou náboženských nesmyslů a překombinovaných teorií, jak je dnes zvykem u americké produkce. Určitě stojí za zhlédnutí. ;) ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Forever je jeden z těch seriálů, s kterými je vám prostě jen moc fajn. Kde nehledáte, jak je oblečený, jestli má vyleštěné boty, utržený knoflík a jiná negativa. Dáte si s ním rádi kávu a budete se třeba usmívat jen nad faktem, když uvidíte jak syn mluví se svým otcem, to je přece kouzelný. A ta Sherlockovina je jen příjemné zpestření, které mně ani náhodou nevadí a neruší tu skvělou atmošku, protože to všechno ještě navíc překrývá ta moc sympatická postava, která vám sice před očima neustále umírá, ale vždycky se k vám zase vrátí. No nemilujte Ioana, to přece nejde:-) ()

Galerie (251)

Zajímavosti (1)

  • Americký seriál vysílaný na teelvizi ABC. Ještě nedávno mu hrozil zánik. Po odvysílání několika slabších dílů se propadl  hluboko na grafu sledovanosti. Pravděpodobný propad byl způsoben nevhodnou hodinou odvysílání. Naštěší vše dobře dopadlo a televize si objednala další díly (konkrétně 9). Forever tedy dosáhne 22 dílů a uzavře tím první řadu. (v.indruchova)

Reklama

Reklama