Reklama

Reklama

Power

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2020), 63 h 49 min (Minutáž: 54–82 min)

Tvůrci:

Courtney A. Kemp

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Omari Hardwick, Joseph Sikora, Lela Loren, Naturi Naughton, J.R. Ramirez, Luis Antonio Ramos, Andy Bean, Adam Huss, Lucy Walters, Vinicius Machado (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(63)

Obsahy(1)

Vizionárska kriminálna dráma sa odohráva súčasne v dvoch úplne odlišných prostrediach. Na jednej strane stojí ligotavá atmosféra newyorských klubov, na strane druhej nemilosrdný svet obchodu s drogami.
James St. Patrick, prezývaný Duch (Omari Hardwick), je bohatý majiteľ newyorského klubu, ktorý sa stará o elitných obyvateľov mesta. Snaží sa vybudovať impérium a rozbehnúť skutočne veľký biznis. Má iba jeden problém: v skutočnosti žije dvojakým životom. Keď nepracuje v klube, stojí na čele jednej z najlukratívnejších drogových sietí v New Yorku, určenej takisto pre vysokopostavenú klientelu. Jeho manželstvo, rodina i podnikanie sa ocitnú v ohrození potom, čo sa rozhodne opustiť svoj kriminálny život a stať sa obchodníkom na plný úväzok; človekom, ktorým túžil byť odjakživa. (Incantator)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (29)

mArtinko5MB 

všechny recenze uživatele

Po prečítaní komentárov som čakal explóziu napätia a perfektný dej. Čakalo ma však sklamanie a nuda, pilot neponúkol nič iba klišoidné prvky iných seriálov s tvrdými chlapcami, ktorým zase niekto niečo šmajzol. Neviem síce prečo, ale pripomínalo mi to stavnou Casino z 1995 roku, hoci to nebola až taká katastrofa - 100 ľudí : 100 chutí. Toto proste nie je seriál pre mňa, Pilot: 55% ()

alldo.raine 

všechny recenze uživatele

Jsem moc rád, že jsem hodnocení nechal až na třetí sérii. Jinak by to bylo minimálně o * vyšší. První série vás totiž nadchne. Druhá vám bude stále připadat zajímavá, a budete si říkat, co příjde. Ve třetí to ale vzdáte, stejně tak jako já. Je to pořád to samé dokola a dál už mě nebaví čekat, zda příjde nějaky twister. Postavy se chovají postále stejně, dělají ty samé chyby. Navíc se to neuvěřitelně táhne. A jsou epizody, kdy se vlastně vůbec nic nestane. A krásná, věčně polonahá Lela Loren to utáhnout nestačí. ()

Reklama

erased 

všechny recenze uživatele

Na špičku gangsterských seriálů Power sice ani nevidí, ale Starz se v něm i tak povedl husarský kousek. Ač jsou všechny postavy seksy a kewl, krajně nesympatickým chováním ve svém středním věku všichni do jednoho připomínají nějaké nevylítané puberťáky hrající si na hlavouny. A právě touto všudypřítomnou lidskou blbostí nakonec ve výsledku Power působí nejpřesvědčivěji, protože si dokážu představit, že takhle nějak ti bývalí houmís a jejich bičis v reálu asi vypadají. Bohužel to ale nemění nic na tom, že skoro všechna ta dokola opakovaná ubulená dramata z osobních životů hrdinů seriálu jsou jenom nestravitelnou vatou mezi slušným pilotem a závěrem. Mimo ně totiž prakticky vůbec nefunguje, což je obzvlášť škoda v případě základní premisy dvojitého života gangstera a podnikatele. Chuť dokáže zpravit jen jediná sympatická postava, tedy jednodušší parťák hlavní postavy Tommy, a klubové a jiné hudební pasáže, ze kterých přímo srší opojení nočním životem na vysoké noze. Jen kdyby ten hudební patlal a herecké poleno 50 Cent zůstal pouze u produkce - kdykoli se totiž objeví před kamerou nebo zazní jakákoli jeho hudba (vlezlou titulní znělku nevyjímaje), stahuje s sebou do své žumpy průměrnosti i zbytek seriálu. To samé pak platí i o druhé sérii, v níž se děj konečně posouvá kupředu, i když i k tomu dochází více méně jen ve dvou nebo třech lámacích epizodách. Zbytek je znovu nekončící gansterskou telenovelou bez náznaku gradace a se zdraví nebezpečně častým výskytem půldolaru. Právě jeho pasáže (obzvlášť s blížícím se finále sezóny) působí víc jako nezamýšlená komedie. A obzvlášť vzhledem k vůbec poslední scéně mě už pokračování jeho výplachu přestává zajímat. V podobném tónu se nese i zbytek sérií - výjimkou je jen konečně konzistentně zajímavých posledních pět epizod. ()

Lapedro 

všechny recenze uživatele

Soap opery som vždy neznášal a keď som sa dostal k tomuto počinu, veľa komentov, ktoré som si predtým prečítal ma varovalo, že toto proste soap opera je, aj keď americká, tzn. plná drog, sexu, prachov a moci. Napriek tomu som to skúsil. Musím povedať, že je tu hrozne veľa prvkov z telenoviel, dej sa občas zbytočne naťahuje a aj hlavná nosná myšlienka seriálu je telenovelovská. No nie je to mexické (vďaka bohu) a ide o seriál z drogového prostredia vs. klubového sveta. Drsný vizuál, vraždy a nahota prítomné snáď v každej epizóde a hlavne herecké výkony ale podčiarkujú tento počin, a teda ak niekedy soap opera pre mňa, tak toto. Top postavy: James, Tommy, Shawn, Tasha, Holly a Angela. 1.séria: 90%, 2.séria: 85%, 3.séria: 80%, 4.séria: 90%. ()

supEnoc 

všechny recenze uživatele

Absolutně nechápu hodnocení jednotlivých řad. Dle mého názoru byla první a druhá řada fairly decent, even great at times. Pěkně to odsejpalo, absence scénáristických bot, character arcs dávaly smysl a vše bylo reasonable. Dokonce asi u 3-4 momentů mě příjemně prekvapila síla writingu. Bohužel jak je to zvykem, kvalita šla dolů z kopce poměrně rychle. A ani bych nevinil kostrnaté herecké skills Fiftyho, ačkoliv to bylo at times hard to watch. Měl sice vyobrazit "stone cold killer" character, ale já mu to nežral. Pak si asi uvědomili, jak bez emocí jeho postava (a acting) je a snažili se mu nějaký emoce dát přes pero. A zkrátka to nefungovalo. To celé by se dalo přehlédnout, ale co se nedá přehlédnout jsou ty rozpadlé character arcs všech postav. Začíná to menšími logickými přešlapy a brzy už si postavy mění své hodnoty a dělají věci, které zkrátka nedávají smysl vzhledem k jejich vyobrazení v dřívějších řadách. Teď už tak sporadicky ze setrvačnosti sleduji poslední řadu a nemálokrát jsem si nahlas vyřkl: "That's not just unrealistic, that's fucking stupid." BTW more screentime is spent on fucking than developing the plot. ()

Galerie (253)

Zajímavosti (2)

  • Producentem seriálu je známý rapper Curtis "50 Cent" Jackson, který zároveň hraje postavu Kanana a který se postaral také o titulní píseň "Big Rich Town". (Ollie235)

Reklama

Reklama