Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

Infalín

Taková hravost a nadsázka se u nás jen tak nevidí. Konečně seriál, u kterého se těším na další díly. Velmi mě to baví. A myslím, že si to užívali i herci. ()

tchempi

První půlka seriálu je celkem zajímavá (i když plná vykrádaček), druhá už je ale vyloženě zmatená. Najednou zmizí tři hlavní postavy (jedna zemře, dvě odjedou a už se o nich nemluví). Jednotlivé skupiny vzájemně intrikují a kolaborují, přičemž každých deset minut se strany, které stojí proti sobě, mění. Skvělou práci odvádí kameraman. Nabízí kouzelné záběry, takže divák neřeší, kdo s kým proti komu to zrovna peče. ()

Penguin10

Zatím to je stále jen za dvě hvězdy - jednu za Jiřího Langmajera a jednu za Barboru Polákovou, oba tam excelují a drží seriál nad vodou. Ale kdo ví,třeba se to ještě rozjede a nudné průpovídky nebudou zabírat skoro celý děj,ještě tomu dám šanci. ()

blekekeke

Tak jsem to nějak tak dokoukal. Dalo by se říci se zapřením. Z počátku tam byl i náznak nějakého humoru, jako Laušman a Jeziny, ale postupem času se z toho stala nudná fraška ... A na závěr přijde konec, na jednu stranu úleva na druhou, kde jsou? ()

CaptNemo

Jsem rád, že jsem se nenechal otrávit jedovatou slinou paní Spáčilové a dal seriálu šanci. Velmi příjemná podívaná s kvalitními herci a řadou povedených vtipů. Narozdíl od jiné české současné produkce z toho nekouká omezený rozpočet a klapka "na první dobrou". Srovnávání s 40 let starou geniální vodnickou komedií je zbytečné. Tohle není bláznivý humor 70. let, tohle je jemná satira s drobnými vychytávkami a překvapivě dobrými výkony. Překvapením je velice civilní a přesvědčivý Luděk Sobota, baví Bára Poláková i Simona Babčáková ("Ty fakt žiješ bez chlapa?" "No..." "A kde bereš peníze?" "V práci - no řekni, co normální ženská potřebuje? Telefon mi platí, náboje dostávám...") ***** Po závěrečném zmateném díle, který jakoby se slepil z nepovedených scén, hvězda dolů. ()

VLADEK

1.díl - esence trapnosti - 10%, 2.díl - menší zlepšení - 60%, ale na Tondu Blaníka to nemá., 3.díl a 4. díl opět menší zlepšení - 70%, 5. díl - 50% - jako na horské dráze, 6. a 7. díl - stagnace - 50% ()

TheKLF

po 7.díle zvyšuju hvězdičku, je to super. Narážky na současný svět a dění u nás, super blbka Poláková a skvělá hudba. Je toho ale mnohem víc. Je to i změna v dnešních seriálových vodách. ()

BarkaS

Nic pro intelektuály, nenutím, chápu. Příběh je děravej jako falešný kroksy a kouzlo pna Langmajera se vytratilo stejně dávno jako ideje 17.listopadu. Rozumim. Ale je to blbé, je to milé, je to barevné. Už začíná bejt brzo tma a blíží se zima a já mám u toho vždycky pocit léta. ()

chinano

Prvních pár dílů bylo plných skvělých hlášek a prvotřídního humoru spojeného paradoxy vodnické říše. Kazilo to jen pár hloupých vtipů. co se nepovedly. Dobré vtipy ale postupně vymizely, a seriál táhla dějová linka. Až do 9. dílu to bylo ještě obstojné, ale pak už se to zvrhlo v nezajímavý a nevtipný nesmysl bez jakéhokoli rozumného základu. ()

zigy

Aneb když pejsek s kočičkou dělali dort....šíleně přeplácané a nepřehledné.....Tvůrci toho namixovali moc dohromady a mě se z toho udělalo trochu nevolno (nebo to možná bylo těmi neustále omílanými lahodami typu žáby s tvarohem...) Co jsou vlastně Neviditelní? Fantasy, komedie, společenská satira...od všeho trochu. Herci jsou fajn, snaží se. Nápady by byly, a to originální, ale jsou rozředěny do velkého počtu dílů, navíc je to psáno nesrozumitelně a nepřehledně. Vtipy se někdy opakují. Vznikl tak guláš, který je řídký, a ten není dobrý. ()

filmovyfan

Jeden z těch lepších seriálů z poslední doby. Vždy jsem se těšil na páteční večery. Herecké obsazení mohlo být jen těžko lepší. Zajímavý příběh. Je to sice komediální seriál, ale některé věci jsou dost přehnané a konec seriálu byl velmi uspěchaný. ()

Kalda69

Svezi vitr na poli ceskych serialu. Neni to dokonaly ale humoru tam je plno (alespon pro me) a rozhodne lepsi nez nejaky ty Ordinace z Pristavni Ulice Jetelin. ()

DAJAAAA odpad!

Takovou amatérskou sračku srovnavat s kultovním filmem,to je drzost ne na facku,ale na zabití,milá zkurvená česká sračkovize!!! ()