Reklama

Reklama

Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací na naši planetu. Jsou však mnohem silnější a chytřejší než kdykoliv předtím. Lov a zabíjení jsou pro ně stále největší zábavou. Predátoři se geneticky zdokonalili pomocí DNA jiných vesmírných bytostí. Když jeden kluk nešťastnou náhodou zapříčiní jejich návrat na Zemi, vůbec není jisté, kdo před nimi ochrání lidstvo tentokrát. Najde se někdo, kdo nebude jen lovná zvěř, ale dokáže se jim postavit jako rovnocenný soupeř? Poslední šancí lidstva na záchranu před vesmírnými nimrody se stává už jen malá parta bývalých a naprosto šílených vojáků a jedna mladá evoluční bioložka. Jen ti mají aspoň malou šanci zabránit vyhubení našeho živočišného druhu. (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 3

Recenze (1 058)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Nechybělo moc, aby z toho byla nadupaná predátoří komedie, stejně jako nechybělo moc, aby vznikl cool a nadupanej predátoří akčňák. Výslednej produkt nakonec kráčí tak nějak oběma směry a jelikož nenašel zdravej kompromis, zákonitě se mu rozjížděj nožičky. Strašná spousta věcí je tu absolutně WTF a není to zábavný WTF - je to prostě divný WTF, u kterýho se budete drbat na palici. U některých z nich je bohužel vidět, že doplatily na zjevný prokrácení materiálu ("ochočenej" predátoropes je krom dvou bezvýznamných akčních vložek ve filmu úplně zbytečně; poskládání ústřední party hrdinů vypadalo na papíru super, ale ve filmu je ztvárněný snad tou nejhorší možnou a dost zkratkovitou cestou; kluk s aspergerem se na plátně objeví vždy jen proto, aby bleskurychle rozlouskl mimozemskou technologii). Scénář byl zjevně našlapanej šílenou hromadou nápadů (dobrých i méně dobrých), z nichž lecos muselo z kola ven. Pozitivem budiž aspoň fakt, že film nenudí. Největším kladem je jinak asi milá nekompromisnost (film se drží v duchu série a je hodně brutální) a ne úplně špatný rozvinutí predátoří mytologie. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi, že si to Shane Black napsal a natočil po svém a nepotřeboval pouze otrocky odkazovat na originál, jako naposledy Predátoři. Prostě udělal pro něj typickou komedii plnou slovních přestřelek a nečekaných situací (v nichž opět hraje důležitou roli i dítě v ohrožení, zdaleka ne však bezbranné), a ačkoliv mu šlo hlavně o zábavu, napětí se na skok také dostaví. I když mám několik výhrad, hlavně k úplnému začátku a úplnému konci, jsem pořád velmi spokojený. Potěšili mě i neznámí, ale sympatičtí herci (Black scenárista jim hodně pomohl, aby divákovi přírostli k srdci, a jejich odchody jsou tedy vážně působivé), a rád chválím také Henryho Jackmana, který si se Silvestriho hudbou pohrál mnohem originálněji než naposledy John Debney. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Shane Black upgraduje všechno představitelné, odsýpá mu to a v Dolby Atmosu obzvláště naplňuje úspěšně potřeby akčního bijáku (hodně ho zvedá našlapané finále). Co mu ale nefunguje jsou postavy, kterých je přehršel, ale žádná sympatická nebo zajímavá (kluk Jacoba Tremblaya měl “spielbergovský” potenciál, ale zůstalo pouze u něj). A taky větší snaha o humor a coolovost (které nefungují), než o atmosféru a napětí, pro které milujeme jedničku a nevadí nám dvojka. Tohle je takovej našlapanější a nápaditější, ale ne o moc chytřejší Predator vs. Predator od Paula W.S. Andersona. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Střih příšerný. Postav jak mravenců a člověka nezajímá ani jedna. Predátoří lore na jednu stranu ždímané, na druhou stranu totálně nevyužité (akce spočívá v tom, že Predátor je někde na očích a střílí na něj pět lidí ze samopalů, ale on je nezranitelný - to fakt není zrovna pochopení principu Predátora). Náznaky gore neefektivní. Nebylo to i při svých chybách protivné, ale pořád to je s výjimkou AvP2 asi nejslabší film s predátorem. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Snímok "Predátor", ktorý v roku 1987 natočil režisér John McTiernan, je stálou a neodmysliteľnou súčasťou v rebríčku mojich najobľúbenejších filmov. Je to klasika, na ktorú nedám dopustiť. Ďalšie pokračovania a projekty, v ktorých sa objavil tento neľútostný mimozemský lovec a zberateľ ľudských trofejí ma síce potešili, ale nijak zvlášť nenadchli. Názornym príkladom toho môjho konštatovania je titul "Predátor: Evolúcia", ktorý mal premiéru v roku 2018. Ja som si ho však pozrel až v máji roku 2024. A to po zhliadnutí hodne podareného filmu "Predátor: Korisť". Pri ňom som sa tak nejak znova naladil na nostalgickú predator vlnu. Avšak táto variácia režiséra a scenáristu Shane Blacka z roku 2018 ma zasa tak trocha schladila a zároveň utvrdila v názore, že pôvodný snímok z roku 1987 nebude nikdy prekonaný. *** ()

Galerie (51)

Zajímavosti (39)

  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)
  • Ve filmu se objeví kromě klasických amerických útočných pušek M4 i český Scorpion Evo. (SsgtJira)

Související novinky

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Málokdo by si dnes tipnul, že prvním filmem Bruce Willise (Poslední skaut, Smrtonosná past), byla kdysi romantická komedie Schůzka naslepo. V ní si zahrál úředníka a věčného smolaře, kterému se… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (více)

Reklama

Reklama