Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Michael (James Franco) má všetko, čo si môže želať - milujúceho partnera Bennetta (Zachary Quinto), dobrú prácu v LGBT časopise. Ako aktivista pomáha mladým ľuďom akceptovať ich homosexuálnu orientáciu. Vážne zdravotné problémy ho však postavia pred otázku, čo bude po smrti? Odpoveď na ňu hľadá v kresťanstve a v Biblii. Postupne sa z liberálneho voľnomyšlienkára stáva konzervatívnym kresťanom. Ľudí šokuje svojim blogom, kde vyhlási, že už nie je gay, ale heterosexuál a ostatných homosexuálov nabáda, aby sa, podobne ako on, obrátili k Bohu. (hygienik)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (18)

Mishqo 

všechny recenze uživatele

50% ... Naozaj neviem, čo si o tomto filme myslieť. Vzhľadom na to, že postoj autora k divergencii medzi cirkvou a homosexualitou bol prinajmenšom nečitateľný, nemôžem hodnotiť film, ktorý zobrazuje homosexualitu ako voľbu, ktorej sa dá vyhnúť, pozitívne. Ak chcel len nadhodiť tento údajný rozpor medzi kresťanstvom a homosexualitou, tak dobre, no i tak by to bolo iba povrchné. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Spoiler!!! Tento film je iný ako čokoľvek, čo som doteraz videl. Čakal som prokresťanský film.... čosi ako toto rob a toto nerob a basta! Lenže to, čo som dostal bolo neuveriteľné. Ten film je user friendly voči kresťanom, budhistom, gayom, skrátka voči všetkým, ale pritom stále hovorí, toto áno a toto nie. Lenže pozor, sám hrdina je zobrazený veľmi vierohodne v tom, že veci ktorými sa v pondelok striktne riadil, v utorok poruší. A nie raz! Celý čas pochybuje a zmieta sa medzi tým čím je a čím by chcel byť. A to všetko s láskou k všetkým ľudom. Obávam sa, že konzervatívnym kresťanom sa film bude zdať málo ortodoxný, ba až pochybný. ()

Reklama

Disk 

všechny recenze uživatele

K filmu mě přivedl bizarní rozhovor s Milem Yiannopoulosem, který pod vlivem konverzní terapie prohlásil, že už není homosexuál (https://rcmonitor.cz/severni-amerika/8015-Jedno-velke-svatojosefske-obraceni). Celovečerní debut Justina Kellyho o podobně zaměřeném člověku Michaelu Glatzeovi není jednoduché hodnotit. Přiznám se, že dlouho jsem po zhlédnutí filmu neměl silně rozporuplné pocity. Předně je třeba říci, že jde o výborný film. Režijně je zmáknutý na jedničku, má všechny aspekty kvalitního řemesla, herecké výkony jsou bezesporu fantastické a James Franco zde předvedl něco nevídaného. Rozhodně se mi snímek zapsal hluboko do duše, ale pokud si někdo myslí, že I Am Michael je nějaká prvoplánová a primitivní náboženská agitka, tak dotyčný člověk nemůže být dál od pravdy. James Franco zde zkoumá, co musí přimět známého gay aktivistu k prohlášení, že už není homosexuál. Odpověď, že za vše můžou jenom církve, nestačí. Jistě, mnozí křesťanští představitelé se snaží tzv. vyléčit homosexualitu u mladých lidí, ale velkou roli tu hraje skutečnost, do jaké míry se mladí lidé nechají zmanipulovat těmito "křesťanskými" podvodníky. Jak Milo Yiannopoulos, tak Michael Glatze si nejsou jisti sami sebou, raději se podle všeho nechávají vést a veřejně pak tvrdí, že můžete lusknutím prstu změnit svou sexualitu. Nemluvě o dávno vyvrácené tezi, že být křesťan a zároveň homosexuál znamená automaticky rozpor. To určitě není pravda. Sám ostatně jsem křesťan, jsem homosexuál a mám dlouhodobě šťastný partnerský vztah s milovaným mužem. Jinými slovy v tom není žádný rozpor, jak se Francův Michael snaží tvrdit svému nejbližšímu okolí. I am Michael je úžasné psychologické drama, které není snadné sledovat, ale rozhodně na Michaelův příběh nezapomenete. Každopádně všechny tzv. konverzní terapie a veškeré pokusy o "vyléčení homosexuality" jsou zlem a nemají nic společného ani s vírou ani s láskou. ()

Joya.ma.hlad 

všechny recenze uživatele

Tento film se opravdu špatně hodnotí. Každopádně můžu říct, že to není žádný lehký film na oddech a větší zamyšlení nad ním může být dost depresivní. Zobrazuje zajímavý životní příběh, všichni herci působí důvěryhodně, ale člověk si prostě nemůže vypěstovat sympatii k hlavní postavě a to mě nechalo trošku nerozhodnou. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na hodnotenie ťažké dielo, ako tu už bolo povedané, neuspokojené sú obe strany, zarytí homosexuálni militanti i kresťania. Film ale chce byť politicky korektný, ostáva v podstate neutrálny a James Franco hrá výborne. Kvitujem, že je to film s trochu inou gay tématikou, než nám je ustavične posúvaná. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama