Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eddie je fanoušek heavymetalové hudby, zdrcený podivnou smrtí svého idolu, zpěváka Sammi Curra. Pak získá jednu kopii Gurrova posledního alba a naváže s mrtvým kontakt. Pomocí alba chce však mrtvý zpěvák zničit svět. (Hans.)

Recenze (33)

MFZB 

všechny recenze uživatele

Nuž, film skôr sklamal ako potešil, síce z hororom to nemalo veľa spoločného, ale nie preto som ho chcel vidieť, ale kvôli tej heavy metalovej hudbe som po ňom siahol...Zo začiatku aj vyzeralo, že počas filmu budú vypekané dobré metlové songy 8-tych rokov, ale zdá sa, že to bolo ozaj iba zo začiatku, potom to nejako ubralo na grádoch a film v dosť prípadoch nudil a dokonca ma v niektorých chvíľach začínal aj srať... Nie som teda fanda heavy metalu a ani rocku, takže až tak veľmi som si na svoje neprišiel, no nevadí, možno by to chcelo siahnuť po nejakej lepšej pecke, každopádne, ako jednohubka to ušlo... ()

Koly 

všechny recenze uživatele

Určitě jsem všema deseti pro podobné počiny, i když tohle je spíš určeno pro příznivce rocku & metalu. Ostatní to asi nerozdýchají. Důraz je spíš kladen na hudenbí složku, je možné, že film sloužil k ještě většímu zpropagování tvrdé muziky. O žádný drsný horror se nejedná, klidně si to dokážu představit v odpoledním vysíláni TV Nova. Na druhou stranu děj není žádná nuda, ale prospěla by kratší stopáž, dejme tomu o 15 minut, protože šedé místa by se určitě našly. Z herců mě totálně dostal Ozzy Osbourne v roli reverenda Aarona Gilstroma. ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

50% Super námět, ve kterém pubertální truskull metalák najde na nevydané desce svého čerstvě zesnulého metalového idola vzkaz ze záhrobí, při jehož vyslyšení se jeho modla začně zjevovat a vraždit. Bohužel je to všechno až příliš soft a vraždy jsou maximálně nudné (po zásahu "bleskem" po oběti obvykle zůstanou jen kouřící boty). Kdyby se TRICK OR TREAT urval ze řetězu trochu víc, mohla to být naprosto bohovská kultovka. Satanužel. ()

Pokryvac 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý nápad skombinovať rockovú hudbu s horrorovým príbehom. Horrorov podobného druhu nie je veľa a tento je z nich možno aj najznámejší. Charlesa Martina Smitha si všetci zapamätajú skôr ako charakterového herca, než ako režiséra, ale táto oddychová tínedžerská snímka isto poteší viacerých uctievačov a pamätníkov 80s kinematografie. Film je síce priemerný, ale podarený rockový soundtrack mu dodáva akúsi šťavu. Plagát na ktorom vedľa seba pózujú Gene Simmons a Ozzy Osbourne je však len reklamným ťahom. Veľa tu toho nezahrali. Gene Simmons sa tu mihne ako rádio DJ a Ozzy Osbourne... Ozzyho úloha je tu síce veľmi malá, avšak jeho party patria k tomu najzábavnejšiemu, čo film ponúka. Ozzy tu totiž stvárnil kňaza (!), ktorý v televízii ostro kritizuje negatívny vplyv rockovej hudby na súdobú mládež. Rozhorčene sa pýta - Čo sa stalo so starými Love songami? - a je vo svojej úlohe veľmi presvedčivý. Nevedieť, že to je starý známy Ozzy... ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

I když mám rád tyhle metalový páprdy tak tohle mě dost zklamalo. Třeba už jen příběh, čekal jsem daleko větší porci hororu ale dostalo se mi hodně málo scén které by byly s hororem spojeny. Navíc herci a jejich dialogy byly naprosto idiotské a nezachránil to ani Simmons ani Osbourne. Celej film se strašně vlekl a mě nudil k smrti. Největší plusem je hudba a tím nemyslím jen ten rock kterej měl koule ale i orchestriální hudba v podání Younga sice to není Hellraiser ani to nepatří mezi to lepší co udělal ale je to poslouchatelné a příjemné. Nicméně jak jsem říkal film mě docela nudil a nic mě na něm nepřekvapilo. Takže za mě 2* a ani o kousek víc. ()

Zajímavosti (4)

  • "Trick or Treat" - čtvrté album heavy metalových Fastway zároveň posloužilo jako soundtrack k filmu. (Fenk)
  • Ve scéně, kdy je Eddieho máma převlečená do halloweenského kostýmu a vyráží s přítelem ven, je vidět v záběru mikrofon. (juta)
  • Natáčení probíhalo ve Wilmingtonu v Severní Karolíně na místech 105 Borden Avenue, 734 Forest Hills Drive, Cape Fear Memorial Bridge, John T. Hoggard High School, Trask Coliseum, New Hanover High School a v EUE/Screen Gems Studios. Natáčelo se od 21. dubna do 6. června 1986. (noelcoward73)

Reklama

Reklama