Reklama

Reklama

Huo zhe

  • Čína 活著 (více)
všechny plakáty
Trailer
Čína / Hongkong, 1994, 125 min

Režie:

Yimou Zhang

Předloha:

Hua Yu (kniha)

Scénář:

Hua Yu, Wei Lu

Kamera:

Yue Lü

Hudba:

Jiping Zhao
(další profese)

Obsahy(1)

Příběh popisuje osudy obyčejné čínské rodiny během několika desetiletí. V hlavních rolích se nám představí Li Gong (Xu Jiazhen) a You Ge (Xu Fugui), manželé, kteří musí snášet veškeré útrapy, které jim život nachystal, v Číně před i po revoluci. Režisér zde vykresluje měnící se politickou situaci v Číně a zaměřuje se především na obrovskou vůli žít, kterou obě hlavní postavy nepostrádají ani přes svůj těžký život plný menších i větších tragédií. (Los)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

Aky 

všechny recenze uživatele

Tohle zaslouží absolutorium. Na příběhu jedné čínské rodiny v průběhu několika generací je velice zajímavým způsobem vyprávěno, jak a proč se z krásné tisícíleté kultury během několika desetiletí vlády komunistů stala zubožená a nespravedlivá společnost bez zásad, pravidel, soucitu, v níž je obtížné přežít. ()

nevermore 

všechny recenze uživatele

Jako fajn natočené, film zaujme, ale na mě málo vykresleny marasmy maoismu. Divák nedostane nic moc naservírováno a už musí mít nějaké povědomí. A zrovna ti, kteří by nejvíce potřebovali dovzdělat z lekce Zločiny komunismu, ti to z tohoto filmu nevycítí. Více naturality by mi v tomto případě vůbec nevadilo. ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Vyborny a vypravou dobre zvladnuty film, ktery pohledem jedne rodiny nastinuje deni v Cine 40.-70. let minuleho stoleti. Zhang umi vytecne zakomponovat choreograficke prvky do deje. Velmi dobry scenar, herci, vyprava, atmosfera... Filmu nelze nic vytknout. Kdo ma slabost pro asijskou filmovou tvorbu, musi tento film videt! ()

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Muze existovat nadherny film o zivote v komunismu? Muze a pomerne jednoduse, staci, kdyz to natoci Yimou Zhang a hraje tam Gong Li. Lifetimes je vyborna analyza zivota v rudem rezimu se zamerenim na 1 rodinku, kterou film sleduje v prubehu desitek let, cimz to ziskava typickou chronologickou epicnost ala Forrest Gump. Obe hlavni postavy jsou navic velmi sympaticke, krome Li Gong, u ktere to uz beru jako samozrejmost chvalim i hlavniho muzskeho typka. Jak uz nazev napovida, je to skvely film o zivote a to se vsemi negativy, ktere jsou s tim spojene, obzvlast co se komunismu tyce, jehoz demence je zde krasne zobrazena. Potesujici take bylo, ze Zhang zde poprve vyuzil elektronickou hudbu, sice se 1 motiv opakoval skrze cely film, ale i tak to hned pridalo k sonickemu podbarveni atmosfery. 8/10 ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Moc jsem tomu nevěřil, ale tento film je opravdu úžasný. A když píšu opravdu, tak myslím opravdu opravdu. Jedná se o neskutečně hluboký film o životě. Rodinku potkají snad veškeré rodinné tragédie, které mohou rodinu vůbec potkat. A pokud ne všechny, tak rozhodně ty nejnepříjemnější. Přesto v sobě najdou vůli, odhodlání a především věc, pro kterou má smysl žít život dál. Film je podán tak, že naprosto nic nekritizuje ani se vehementně nesnaží tlačit na city. Pouze interpretuje události, jak se odehrály. Obrázek a vlastní názor si už zvládne každý udělat sám. Několikrát jsem byl skutečně dojat. Měnící se politické situace jsou vyobrazeny krásně a troufám si říct, že i pro absolutně nezasvěcené. Jestli jsou vyobrazeny pravdivě si netroufám tvrdit, neboť se nemám o co opřít, ale naprosto věřím tomu, že ano. Rád od Yimou Zhanga uvidím další film, protože po zhlédnutí tohohle kousku musím konstatovat, že tento režisér umí. Zahráno je vše věrohodně. Hudba dovede vyvolat zimomriavky. Rozhodně sem nepatří méně než 4*. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Frázi z názvu filmu „huozhe“ pronese Jiazhen (Li Gong) v scéně, kde volá na Chunshenga (Tao Guo), aby se nevzdával a žil dál. „Huozhe“ znamená právě kontinuitu, spojitost, návaznost života. (profhubert)
  • Film byl v Číně zakázán a režisér Yimou Zhang nesměl následující dva roky točit filmy finančně podporované ze zahraničí. Zároveň si nemohl na filmovém festivalu v Cannes osobně převzít Velkou cenu poroty. (profhubert)

Reklama

Reklama