The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Napospas (S01E07)

(epizoda)
  • USA Left Behind
TV spot

Zatímco Joel bojuje o přežití, Ellie vzpomíná na noc, která všechno změnila. (HBO Max)

TV spot

warrenur

Pre vnimaveho a citliveho divaka ma epizoda, napriek absencii akcnosti a "sveta dospelych", co ponuknut. Ocenia hlavne ti, co hrali hru, pretoze cast dejovej linie odtial zapracovvali pomerne verne v tejto casti. Ti, ktori nie, to budu mozno vnimat len ako pubertalne blbnute mladych dievcat, ktore si konecne mohli povyrazit. Zaver fajn. Dovysvetlilo a doplnilo Ellie-inu osobnost, hlavny pribeh sa vsak posunul cca o 1-2hodiny realneho serialoveho casu. 70% Nadpriemer, avsak v porovnani so zvyskom epizod rozhodne menej atraktivne. ()

FaithZombie

Tentokrát celkem zklamání. Sledovat dvě teenagerky, jak objevují krásy dávno ztraceného světa je sice nejdřív zábava, ale omrzí se to. Chápu, že se milují a jsem za ně ráda, ale celé to blbnutí okolo mohlo být kratší. Závěr byl ovšem hodně silný, i když ve výsledku jsme se v ději celkově neposunuli téměř nikam. ()

Shaleman

Původně jsem chtěl komentovat celý seriál, ale nedá mi to. Díl úplně o hovně, stejně jako DLC. Co šlo vyřešit za 10 minut, to tady dostane dost dlouhou hodinu. Už mě ten seriál začíná trochu unavovat. I hra byla plná vaty, ale pak tam taky byla spousta akce a napětí, což v seriálu sakra chybí. Uvidíme, jak to zachrání poslední dva díly, ale začínám se trochu bát. ()

kubas369

7/10. Epizoda zpracovává rozšíření Left Behind, které samo o sobě neni moc akční na druhou stranu umně davkuje přítomnost s minulostí a celé to funguje na jedničku, bohužel tady jsme seklí celou dobu v minulosti a je to zbytečně dlouhý. Největší problém je v rozdílu hereckých schopností obou slečen, protože Bella naprosto dominuje o to víc je ten rozdíl markantní. ()

fixaman

Zatím asi nejslabší epizoda, kterou ale bylo třeba natočit, aby byl příběh Ellie kompletní a abychom chápali její motivace a citové problémy. Bella Ramsey už mě definitivně přesvědčila o tom, že JE Ellie a i tady byla skvělá. Celkově to ale mělo pomalé tempo a až otrocky se to drželo herní předlohy, přičemž ani DLC Left Behind nebylo nic moc. Škoda, že si to nějak neupravili, stejně jako zbytek série. Jinak myslím, že už teď je jasné, že první hra bude rozdělená na dvě série, v jedné to nemají šanci stihnout, když zatím zpracovali asi 35 % hry. Ale já bych za to byl rád, jen ať dají všem postavám prostor. Edit: Aha, tak jen trošku uspěchali konec. Škoda, že to na dvě série skutečně neudělali. ()

• V DLC sa Ellieine flashbacky na Riley striedajú so scénami, v ktorých v súčasnej časovej línii hľadá v opustenom obchodnom centre zásoby na vyliečenie Joelovho zranenia. V seriáli je druhé nákupné stredisko úplne vystrihnuté, pričom súčasná časová línia sa obmedzuje na jeden dom. (molcan2)
  • Ve 27. minutě, když se Riley (Storm Reid) a Ellie (Bella Ramsey) točí na kolotoči, můžeme v pozadí slyšet skladbu „Just like Heaven“ od anglické kapely The Cure, kterou do instrumentální podoby převedla kapela Rockabye Baby!. (Trajektt)
  • Epizoda má stejný název jako DLC k první hře – „The Last of Us: Left Behind“. (CinemaRanger)