Reklama

Reklama

Bloodline

(seriál)
  • USA Bloodline
Trailer 2
USA, (2015–2017), 31 h 43 min (Minutáž: 48–69 min)

Hrají:

Kyle Chandler, Ben Mendelsohn, Linda Cardellini, Norbert Leo Butz, Jamie McShane, Jacinda Barrett, Sissy Spacek, Chloë Sevigny, Brandon Larracuente (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(33)

Černá ovce rodiny hrozí vyzradit temné rodinné tajemství, a všichni sourozenci tak podstupují náročnou zkoušku. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (31)

Davies182 

všechny recenze uživatele

1. SÉRIE: 13-ti hodinová dramatická povinnost pro všechny seriálové fajnšmekry, kteří ocení silnou vypravěčskou linii, výborné herce hrající inteligentní postavy a hlavně výtečně vypointované odkrývání kriminálně-mysteriózní zápletky. Žil jsem tím v podstatě den v kuse (padla na to dovča), brutálně se zamiloval a chválim Netflix, kudy chodím. O Bloodline se nelze podrobněji rozepsat bez malých spoilerů, rozhodně ale do tohohle poutavého mixu snad všech myslitelných žánrů (kromě komedie, sci-fi a fantasy) jděte. Chystanou druhou řadu sejmu bez pochyb úplně stejně rychle. ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Nějak se mi přihodilo, že když už jsem do té jejich Raynburnovic rodinky ponořila, chtěla jsem to vidět celé. Nebylo to nezajímavé, naopak. Ale bohužel se to strašně pomalu vleklo, takže čekání na poslední díl třetí série bylo nekonečné. A dosti rozpačité, neboť jsem ani nepoznala, že jsem poslední díl viděla. Musela jsem si konec pustit znovu, abych znovu jistila, že jsem nic neprošvihla a že tvůrci si po 33 dílech takhle "divně" prostě představují konec. ()

Reklama

grogodil 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad tuctová rodinná sága, kde sa márnotratný syn vracia domov a dávna rodinná tragédia sa stáva katalyzátorom udalostí, ktoré rozvíria pokľudné rodinné vzťahy a biznis. Takýchto už proste bolo a ešte bude. Sila a opora seriálu tkvie ale inde a to vo vlečúcom sa tempe, podmanivej dusnej atmosfére a zaujímavých charakteroch podopretých hereckými výkonmi. Hlavne ony to ťahajú aj v tých najšablónovitejších chvíľach, kedy príbeh ide tak nejak na autopilota podľa povedomej a hlavne odhadnuteľnej lajny a nemá čím moc prekvapiť. Tak a teraz koľkými hviezdami to oštemplovať....Tri málo, štyri už moc. Za ďábla Mendelsohna ale idem nahor, ten si to kradne proste pre seba. No a ten cliffhanger na konci mi už prišiel ako nepotrebná snaha o naťahovanie uzavretého príbehu, takže moc chutí pokračovať neodkladne druhou sériou zatiaľ nemám. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Jakkoliv dlouho jsem seriál odkládal, jsem ve výsledku rád, že jsem se do něj pustil - protože očekávání říkala, že to bude NUDNÁ dramatická vztahovka a nakonec je z toho temná, tragická, herecky perfektní, dramaturgicky vtahující - byť víc se seriál blíží běžný televizní tvorbě - především pak atmosférou a tajemstvím přetékající pecka, trpící jediným neduhem - je to zbytečně natahovaný a proto poměrně často NUDNÝ! ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Bloodline je mix Damages and True Detective. Původně jsem z Floridské atmosféry měla strach, ale nakonec se ukázala jako perfektním prostředím s dusným a omamujícím nádechem. Bloodline je drama stavějící na postavách, které jsou 3 rozměrné a tak šedé, jak jen to jde. Chandlerův John je klasický kladný hrdina chránící svou rodinu, jenže stejně jako v Damages i tady jsou postavy dohnány k velmi pochybnám činům. Příběh staví na starých rodinných tajemstvích, které s příjezdem Dannyho začnou trhat rodinu na kusy. Mendelsohnův Danny je asi nejdynamičtější postavou seriálu a jeho zápas s jeho svědomím, rodinou i minulostí vás ho donutí nenávidět i milovat zároveň. Příběh má pozvolné tempo, ale jeho intenzita je taková, že vás vtáhne po první epizodě. Výborní herci, kamera, režie a scénář. Netflix má v budoucnu hodně co nabídnout. ()

Galerie (353)

Zajímavosti (5)

  • Náklady na výrobu jedné epizody seriálu činily přibližně 7 milionů amerických dolarů. Po zrušení pobídek ze strany státu Florida se každá epizoda prodražila zhruba o 1,5 milionu dolarů. (klukluka)
  • Třetí série měla mít původně 13 epizod, Netflix si jich ale objednal pouze 10. (klukluka)
  • Produkce zdůvodnila konec seriálu ukončením finančních pobídek pro filmové štáby ze strany státu Florida. (klukluka)

Související novinky

Seriálový spin-off Duny má nového režiséra

Seriálový spin-off Duny má nového režiséra

30.04.2022

Kanadský režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) je takovým fanouškem knižní Duny, že by pravděpodobně zvládl do konce kariéry točit už pouze projekty z tohoto světa. Dokládá to i fakt, že kromě… (více)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)

Reklama

Reklama