Působivý snímek vypráví příběh kultovního zpěváka a písničkáře Hanka Williamse, který navždy změnil country hudbu díky svému okouzlujícímu charismatu, úžasnému hlasu a originálním písním, z nichž většina je dnes považována za americkou klasiku a byla mnohokrát znovu nahrána popovými, rockovými i country umělci. Hank Williams (Tom Hiddleston) se vynořil z hlubin lokální alabamské hudební scény po druhé světové válce. Jeho žena Audrey (Elizabeth Olsen) se navzdory svému nedostatečnému talentu zoufale snažila zpívat po jeho boku, což u nich vedlo k velmi bouřlivé domácnosti. Williamsova schopnost psát písně pokrývající širokou škálu emocí, k nimž ho inspirovaly vlastní osobní problémy, se stala podstatou country hudby. Na konci se mu podařilo uskutečnit své sny: vytvořil řadu úspěšných hitů, vydobyl si místo na prestižní nashvillské scéně i v rozhlasovém pořadu Grand Ole Opry a dokonce občas vystupoval i v tehdy zcela novém médiu - televizi. (HBO Europe)

baska23

Keď som si čítala komentáre typu: ,,Je to nuda,...Nestojí to za to pozerať to..." pomyslela som si, že to predsa nemôže byť až tak zlé, veď tam hrá Tom Hiddleston! Bohužiaľ to bola naozaj nuda...a navyše dvojhodinová. 3 hviezdičky ida pre Toma, pretože spieval naozaj nádherne a keď si predstavím, že zopár skladieb bolo naspievaných priamo na kameru tak klobúk dolu. Jediné čo vám ten film dá je to, že si človek uvedomí aký ťažký bol život speváka v tej dobe, ale na túto tému sa dá nájsť aj rozumnejší film ;) ()

ORi_SV

Tenhle film jsem chtěl vlastně jen ohodnotit čtyřmi hvězdami a nic více k tomu neříct. Jenže musím... Hankův krátký život a ještě kratší kariéra mě fascinovala už delší dobu a upřímně, kouknout na tento film jsem dlouho oddaloval. Důvod byl prostý - jednoduše jsem se bál zklamání, jak to tak už u životopisných filmů bývá. A přišlo zklamání? No tak napůl... Film měl mnohdy až zbytečné střihy časově jinam, aniž by diváky uvedl do kontextu. Střihy byly mnohdy absolutně nelogické, mnohé scény zbytečné a obecně film udělal z Hanka Williamse o trochu většího hajzla a arogantního blbce, než jím ve skutečnosti byl. I když ne, že by jim vůbec nebyl, film tuto jeho stránku poněkud zveličil. Ale dejme tomu. Dalším zklamáním bylo například vystoupení na Opry, které toho mohlo obsahovat trochu víc a trochu autentičtěji. Filmaři mají k dispozici spoustu dobových materiálů, ale i přesto to dost odflákli. Hudby tam mohlo být také o dost více a výkon Toma Hiddlestona? Pořád tak nějak nevím, jak zhodnotit. Občas Hanka zahrál asi dobře, ale mohl rozhodně více zamakat na mimice obličeje a chování během vystupování a písní. Mnoho jeho hereckých kolegů, kteří ztvárnili další hudebníky, studovali nespočet hodin každý video snímek z vystoupení a dle toho se naučili pohyby, chování a mimiku obličeje. Tom se na tohle očividně vykašlal a je to obrovská škoda, protože jako herec na to určitě má. Litovat však nelituji, zklamání přišlo jen tak občas, ale film byl rozhodně spíš taková oddechovka, než nějaký výčet informací o životě jednoho velikána hudby. Suma sumárum, chtěl jsem dát hvězdy původně čtyři, ale po zamyšlení se nad mým komentářem, jich musím pár ubrat. Ovšem z respektu k Hankovi a jeho geniální tvorbě, dávám nakonec i tak solidní tři. ()