Dva muži, jedna žena a zločin... Francouzský film Mužská záležitost je soubojem dvou silných mužů, dvou životních principů a především hereckým koncertem dvou velkých hvězd francouzského filmu, ke kterým se diváci neustále s obdivem vracejí. Obávaný komisař Servolle (Claude Brasseur) se přátelí se slavným architektem Faquetem (Jean-Louis Trintignant). Servolle si váží svého přítele, se kterým sdílí vášeň pro cyklistiku. Právě pracuje na případu sériového vraha, jehož obětí, podle všech indicií, se stala i Faquetova žena. O to větší důvod vraha dopadnout. (Česká televize)

MrPierc

Nenápadný sportovní film, který pod povrchem bublá. Křehké mužské přátelství, které se mění na psychologickou honičku. Souboj logiky, paměti, pochyb. Na konci výborná scéna stíhání na kole jako metafora vyšetřování. Brasseur živelný a Trintignant matematicky chladný. Výtečný český dabing s panem Mrkvičkou a panem Cupákem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já vím, že Vám nelže. Je to, bohužel, horší. On se zmýlil." Mám rád sportovní přátelství a kdyby toho nějaký kamarád zneužil a vraždil, tak bych ... mu asi poskytl alibi, protože přece byl celou dobu se mnou. Nebo nebyl? Bylo naprosto skvělé sledovat komisaře Servolla, jak se mu začal ztrácet asfalt pod galuskama a jak začal dumat o tom, co se to vlastně stalo mezi 16-tým a 19-kolem. Já si tedy dovolím podotknout, že kdybych jezdil pravidelně stejný okruh, tak bych páté kolo rozeznal od dvacátého asi jen podle toho, že ... vlastně nerozeznal. Takže Fagueta jsem taky viděl v 17. kole a basta. On to být nemohl, i když to možná udělal, ale kde je zbraň? Zamotané to bylo a mě to tedy dost bavilo. ()

topi

Úvodní vraždy byly suprově natočený, poté začalo hledání vraha a postupné odhalování stop k jeho dopadení. Zápletka zajímavá, chvíli mi trvalo než jsem se v ději zorientoval, ale díky představitelům hlavních rolí, Brasseura a Trintignanta, suverénně namluvených Mrkvičkou a Cupákem jsem se do vyprávění pěkně zažral. Film je hodně i o přátelství a z toho námět čerpá asi nejvíc. ()

Martin741

Reziser Nicolas Ribowski natocil jeden z najlepsich francuzskych filmov. Akcia ziadna, tempo je prvu polku filmu neskutocne pomale a Trintignant a Claude Brasseur nie su sympataci, ale potom v druhej polke filmu sa tempo rozbehne a odzneju nadherne dialogy a k tomu plus doslova perfektna rezia. Dal by som 5 hviezd, ale prva polka si to proste nezasluzi. 86 % ()

Padme_Anakin

Výborně rozehraná kriminálka o vyšetřování případu sériového vraha, který má na svědomí tři ženy.. A ještě lépe mi sedlo psychologické drama o dvou mužích, komisaři a architektovi, jejichž přátelství utržilo velkou ránu.. Jean-Louis Trintignant se mi moc líbil, uvěřila jsem mu nešťastné manželství, uvěřila jsem, že ji nezabil, no a uvěřila bych mu i to, že je přítel..  Claude Brasseur se zhostil své role (ne)vyšetřujícího komisaře poněkud netypickým způsobem, ovšem získal si mě, svou upřímností, otevřeností, smyslem pro férovou hru i čestné jednání.. Jeho vnitřní zápas byl pro mě z celého snímku asi nejzajímavější a v závěru jsem se přistihla, že s ním hluboce soucítím.. Hodnotím za čtyři s pomyšlením na pět, pozoruhodný film.. ()