Reklama

Reklama

Kingdom

(seriál)
  • USA Navy Street (pracovní název) (více)
Trailer
USA, (2014–2017), 30 h 40 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvůrci:

Byron Balasco

Hudba:

Tyler Bates

Hrají:

Frank Grillo, Kiele Sanchez, Matt Lauria, Nick Jonas, Joanna Going, Paul Walter Hauser, Jonathan Tucker, Juliette Jackson, Natalie Martinez, Mac Brandt (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Seriál, který nás zavede hluboko do světa MMA zápasníků. Alvey (Frank Grillo) a Lisa (Kiele Sanchez) se snaží udržet jejich tělocvičnu Navy Street nad vodou. Jejich největší nadějí je syn Nate (Nick Jonas), který je skvělý zápasník. Zato s druhým synem moc dobře nevycházejí, nedokáže se usmířit se svým otcem. A aby toho nebylo málo, tak se z vězení vrací Lisin bývalý přítel a zápasník (Matt Lauria). (topr harley)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Fakt vydařený seriál, od kterého jsem čekal bezhlavé mma zápasy a tréninky a nulový děj nebo charaktery. Ale dostal jsem to přesně opačně - 80% seriálu se věnuje postavám a příběhu a MMA je zde jen jako doplněk k dokonalému a vypjatému ději. Nečekaně kvalitní a scénaristicky propracované hlavní postavy jsou největším tahounem seriálu, protože divák si většinou po pár dílech oblíbí a prožívá každý okamžik seriálu. Do druhé série snad jen přidat více toho mma materiálu a je to vyvedeno k dokonalosti, tohle se filmařům povedlo! ()

erased 

všechny recenze uživatele

Typický seriálový průměr, který dokáže navnadit na neotřelé prostředí zápasů MMA, ale mimo první a poslední díl série je stejně pouze další ničím nevynikající vztahovkou. Jen upocenější. Macho pojetí rodinného podniku lépe zvládali Sons of Anarchy, jako sonda do obyčejnému člověku neznámého prostředí celebrit zase Kingdom nestíhá Rayi Donovanovi, a ti na hraně kriminality balancující hrdinové jsou tak nakonec jen výcucem toho nejlepšího z obou a mnoha dalších seriálů. O to hůř, když je seriál až na výjimky prošpikovaný amatérskými herci, kterým byly na míru ušity ty nejnesympatičtější postavy za hodně dlouhou dobu. Na tom by nemuselo být nic až tak hrozného, pokud by měl seriál alespoň charismatickou hlavní postavu. Zde je to ovšem přesně naopak, a zatímco se Alvey v kažém díle vybarvuje ve stále většího kreténa, ve srovnání s ním najednou postavy kolem něj až tak otřesně nevypadají. Málem sólový díl s výletem kajícného Destroyera (který je jinak těžce napřesdržku) za rodiči a odpuštěním je nakonec asi nejlepší epizodou, protože ty bitky, na které se jinak člověk logicky těší nejvíc jsou například s takovými famózními technickými souboji ve Warriorovi nesrovnatelné, a nijak zvlášť neohromí. Když jsou ve výsledku nejvíce sympatickými postavami na Navy Street ženské, které se kolem hlavního hrdiny točí, a které se autoři snaží mermomocí ukázat jako ty špatné, vlastně ani tolik nepřekvapí, že prakticky celý seriál selhává přesně v tom, čím má vynikat. Ovšem když doplním zbytečné a nikam nevedoucí vedlejší příběhové linky a podivný stříh pomocí fade-outů, negativa Kingdom vyčerpám. Zbytek je totiž i přes ně docela koukatelný. Jen vzhledem k počtu těch připomínek nemá šanci dosáhnout výš, než na ten průměr. ()

Reklama

Bukk 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, kdo se hlásil na tu postavu Natea, že nám Frank tvrdí, jak ostatní Nick převálcoval. Ano, tím prvotním impulsem ke sledování bylo právě obsazení Jonas brothera. Zvědavost. To, že se mu udělaly svaly a v poslední obě je víc nahatej než oblečenej ještě neznamená, že ho budu chválit, jak se z něj stává charakterní herec. Protože to, co předvádí je v podstatě jeden vyplašenej look rádoby tvrďáka, který má prý hledat sám sebe a druhou sérii bude hodně lidí sledovat jen proto, že místo awkward upocenýho sexu s nějakou rajdou se tam s velkou pravděpodobností ukážou two dicks. To jen na úvod. Proč jsem ale u Kingdom zůstala? Je to slušně rozjetej vlak, kdy je celkem easy si najít oblíbence. A jakmile se to povede, už se dá přežít nepochopitelně zkoněná postava hraná Frankem. A ačkoli by právě ti bojovníci měli být představiteli těch, co maj koule, tak tady je jasná nadvláda ženských. A je fajn sledovat, jak se to vyvíjí v prostředí mma. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Zmiešajte The Fighter (2010), Warrior (2011) a The Wrestler (2008), natiahnite to na 10, 20, prípadne 30 častí a vyjde vám z toho niekoľko sérií Kingdom. Charaktery sú fajn, bijú sa pekne, ale aj tak je to zase o vzťahoch, pocitoch a „nariekaní“, čo neznášam. Najväčšie pozitívum je, že Jonáš pritom nespieva tie svoje sprostosti a vokály mu nerobia bratia v opačných rohoch ringu. ()

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Tak pro mě peckový seriál z prostředí mma, kterej mě chytnul od prvního dílu. Jsou zde vidět i tváže z UFC a celý je to pojatý neuhlazenou syrovou mluvou, kde je nejvíc používané slovo fuck. Vztahy mezi rodinou a ostatními hlavními hrdiny je pěkně pojatý. K těm vyvrhelům postupem času člověk dává šanci a nokonec ji se oblíbí. Poslední díl první série hodně povedenej a já se nemůžu dočkat druhé série. Za mě 1. serie 100% :) ()

Galerie (62)

Zajímavosti (5)

  • Herečka Kiele Sanchez, stvárňujúca postavu Lisy Price, bola v druhej sérii skutočne tehotná a skutočne aj prišla o dieťa len necelé dva mesiace pred plánovaným pôrodom. Scenárista nechal rozhodnutie, ako sa bude postava Lisy vyvíjať, na samotnej herečke. Bolo jej rozhodnutím, že svoj príbeh vyrozpráva cez tento seriál, pretože ako sama povedala, vo svojom psychickom rozpoložení nedokázala hrať akýkoľvek iný príbeh ako ten, ktorý práve prežívala. (Scar)
  • Aréna, kde se v 10. epizodě 1. série "King Beast" odehrál zápas, ke kterému směřovala celá série, se jmenuje Walter Pyramid a patří Kalifornské státní univerzitě v Long Beach. (FTP)

Reklama

Reklama