Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve Westworldu – obrovském zábavním parku, kde hosté neváhají vynaložit horentní sumy za to, že prožijí s tamními robotickými hostiteli dobrodružství ve stylu Divokého západu – probíhá další den plný fantazie. Přední programátor Bernard Lowe však upozorní zakladatele projektu dr. Roberta Forda na případy nezvyklého chování, které zaznamenal u několika nedávno přeprogramovaných hostitelů. Ve westworldském městečku Sweetwater se mezitím farmářova dcera Dolores setkává na ulici s pistolníkem jménem Teddy. Jejich načrtnutý příběh je však narušen příchodem nelítostného Muže v černém a posléze také improvizovaným setkáním hostitele s artefaktem z vnějšího světa. (HBO Europe)

(více)

Recenze (68)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem v tom měl totální čurbes, ale postupným vyprávěním se vše začalo uprvavovat, neříkám, že mám jasno úplně ve všem, ale dle způsobu vyprávění je to dost pravděpodobně záměr tvůrců seriálů, hezky pomalinku a postupně. Nepopírám, zaujalo mě to....hodně mě to zaujalo. Herecky je to lahůdka, obrazově jakbysmet, krásné titulky, hudba, no prostě práce profiků v každé filmařské disciplně. Uvidime jak dál, pilot splnil účel - probudil zájem a seriál tedy nemá ten šmitec. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hype byl u mě na úrovni nula, jen zvědavost co je to ambiciózního novýho plus obava, že robotí sci-fi není moc šálek pro mě. Klíčem prvního dílu je vždycky upoutat - E01 si mě získala jak krví, tak malebnou scenérií divokýho západu, zajímavou kombinací minulosti s budoucností a atmosférou "něco je špatně" mysteriózna. A jak po prvním díle člověk furt ví vlastně kulový, mám aspoň to tušení, že tohle bude ještě zajímavý... Moment radosti ustřelení ksichtu J.D. Phillipse. ()

Reklama

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když si předem vůbec nepřečtete, oč se jedná, a víte opravdu jen tolik, že tohle dílo má na svědomí mladší bratr Ch. Nolana, zdatný scénárista, se svou drahou polovičkou, je tenhle otevírák Westworldu jednoznačně za pět hvězdiček. Jen zkrátka nejprve nesmíte vědět nic a děkuji svojí intuici, že mě uchránila.Mistrně se tu do výjevů kladou indicie jako něžné i kruté miny a co chvíli vám v přesném načasování nějaká vybuchne v hlavě, rozbije dosavadní vystavěný svět a rozlije vám po tváři blažený výraz nového pochopení, tedy hned poté, co vám naskočí vyražený dech a splasknou puchýřky husí kůže. *** Miluju z hloubi duše ten vzácný pocit, když se smím tvůrci odevzdat, jistě vědět, že ví, co se mnou dělá, když smím spočinout v pevné náruči mistra vyšší školy valčíkové logiky a nechat se vést. Vše, co potřebujete, je znát základní kroky logického uvažování, mít cit pro hudbu a pro variace a samým rozplýváním se nepřipravit o bdělost vůči narážkám. Pak už jen sladce malátníte krásou hlubšího a majestátnějšího smyslu, což je krása par excellance. *** Tolik můj dojem z efektně a důkladně připraveného entrée do seriálu, ze vstupní haly do výjimečně slibného paláce. Jak to bude, pohádko, s tvou ozřejmující divukrásou smyslu v tomhle důmyslném zrcadle našeho lidství dál, uvidím a poznám. Zatím mě máš. *~ ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda mě hodila přímo do středu dění,aniž jsem věděl,která bije,naštěstí mi se mi začal děj odhalovat dříve,než jsem stihl upadnout do stavu absolutní zmatenosti.Překvapil mě kontrast klidu a sterilní čistoty v laboratořích,kteréžto záležitosti střídá divokozápadní brutalita a vystřelování mozků,jako celek to působí dokonale.Jasně,Paint It Black znám,ale nikdy jsem ji neslyšel takhle instrumentálně. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Predlohu som nevidel ale už teraz môžem povedať, že sa mi na pilote páčili iba 2 veci. Krásne intro, ktoré ukazovalo budúcnosť sveta (3D tlačiarne) a záverečná skladba Johnnyho Casha. Seriál samotný ma nezaujal. Hviezdne mená (či už hereckého obsadenia alebo tvorcov) ma slušne navnadili. Aj obsah sa mi pozdával, ale vonkoncom to vo výsledku nebolo pre mňa to pravé orechové, dokonca ani uspokojujúce.. Ako keby som videl mix Game of Thrones, Matrixu, Edge of Tomorrow a ja neviem ešte čoho vo westernovom šate, ktorý pripomína viac seriál Stargate ako niečo peckového od HBO. Hra s časovou slučkou bola síce fajn ale prečo to tvorcovia museli nasáčkovať práve do nie príliš uveriteľného westernového sveta kde z rán strieka CGI krv? To už nepochopím. Námet slušný ale neverím tomu. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (8)

  • Robotická ruka hrající na piano v úvodních titulcích je vymodelována podle autora soundtracku k seriálu, Ramina Djawadiho. (HellFire)
  • Natáčelo se celkem 22 dnů v okolí Los Angeles a u města Moab v Utahu. (HellFire)
  • Na jednom plakátu s hledanými zločinci ve městě Sweetwater můžete spatřit jméno Larry Clause. Larry Guy Clause je členem štábu, konkrétně oddělení zvláštních efektů. (HellFire)

Reklama

Reklama