Sára (Linda Cardellini) kdysi udělala tradiční chybu. Vzala si zlobivého kluka Dustyho (Mark Wahlberg), který byl zábavný a sexy, nicméně jen do chvíle, než se stal otcem. Jako táta zoufale nefungoval. I proto ho později vyměnila za Brada (Will Ferrell), jehož vždy zdobila zodpovědnost a serióznost, které si její děti bohužel neustále pletou s nudou. Brad by se klidně rozkrájel, kdyby ho braly jako tátu, ale ono jim to prostě nějak nejde. Pak se po čase navíc zjeví Dusty, který je pořád tou testosteronovou mašinou přetékající nápady, a rozhodne se Brada zašlapat do země. Brad si záhy uvědomí, že se slušností a zodpovědností by tomhle nerovném souboji neměl šanci obstát, a tak se do Dustyho pustí jeho vlastními zbraněmi, které však zoufale neovládá. I proto se z nenápadného pošťuchování stane regulérní válka, do které se coby rukojmí zapletou i ti, o které probíhá, tedy Sára a obě děti. (Cinemart)

ScarPoul

Typická Ferrellovka. Skôr spravená pre srandu než pre účel, ale to je v pohode. Rozbeh pomalý a predvídateľný. Potom sa nájde aj pár výborných scén. Griff je super vedľajšia postava a scéna na NBA je vtipná od začiatku do konca. Nejedná sa o žiadne veľdielo, ale vidno že Wahlberg a Ferrell si dokážu fajne sekundovať, hoci to už nie je také cool ako v prípade Other Guys. Cardellini stále krásna. Na zabitie nudy celkom funkčné. Ale Ferrell má aj lepšie filmy. ()

Mrkvič

Dost vyhrocený ale vlastně v jádru skutečný pohled na sociální situaci. Chvílemi jsem si říkal, že bych raději víc té bláznivé komedie, ale film se k ní pořád ne a ne rozhoupat. Chvílemi jsem zase chtěl víc vážnosti. Táta je doma si s tím ale poradil po svém a jako někteří další zde píšící, na konci jsem vlastně ani nelitoval té rozpolcenosti. Krásně si to totiž sedlo a tak kromě roztomile ječícího a vtipně trpícího Ferrella měl film i nějakou myšlenku, kterou chtěl předat občas zpruzeným rodičům. ()

Necrotongue

Slabší tři hvězdičky. Některé momenty mě dokázaly fakt hodně pobavit (U rampa, basket nebo motorka), ale zároveň film obsahoval příliš velké množství hluchých míst, kdy jsem se neměl čemu zasmát, nebo kdy působil přímo trapně. Běžně se nevyjadřuji ke komentářům ostatních uživatelů, ale tentokrát musím udělat výjimku, protože se ukázalo, že jsem film vnímal podobně jako Jara.Cimrman.jr, takže i pro mě v něm odvedly spoustu dobré práce vedlejší postavy Griffa a Lea, dokonce bych řekl, že jen díky nim se film dostal přes některé slabší momenty. ()

Pepinec

Ptal jsem se deseti holek, jestli jim Mark Wahlberg připadá jako "zábavná a sexy testosteronová mašina" a tady jsou výsledky: pět holek mě poprskalo smíchy, tři si ho aspoň chvilku prohlížely, jedna se mě zeptala jestli nejsem gay a až desátou jsem ukecal, aby řekla jo. Jmenovala se Linda Cardellini a stálo mě to kafe... Docela príma komedie, na kterou budu vzpomínat právě díky nesourodému tandemu Will-Mark, který kdyby měl být ještě víc nesourodý, musel by jednoho z chlapů krásné Lindy hrát lední medvěd. ()

Hanys_

Ferrell jakožto nevlastní táta posera vs Wahlberg jakožto macho táta, který umí vše na co si vzpomenete. Celé to je strašně čitelné a den poté si nedokážu vzpomenout na nějakou fakt zábavnou scénku (krom závěru). Ale chápu, že i MW si potřebuje někdy odfrknout od náročnějších rolí a chce si zablbnout v něčem takovém. ()

• Letiště ve filmu je New Orleans Ernest N. Morial Convention Center. (BloodMax)
  • Při ježdění na skateboardech zastupovali herce profesionální jezdci. Marka Wahlberga zastoupil v roli Dustyho Mayrona Mike McGill a Willa Ferrella v roli Brada Whitakera zase Tony Hawk, který při natáčení utrpěl zranění nohy, které si vyžádalo 10 stehů. (Stanley619)
  • Když na závěr filmu přijíždí protivník Dustyho (Mark Wahlberg), zní píseň skupiny Metallica „For Whom The Bell Tolls“. (xisp)

Tom Cruise a další neskutečný kousek

Tom Cruise a další neskutečný kousek

22.04.2015

Studio Paramount právě na CinemaConu představilo svoje nadcházející filmy. Komedie o tom, jestli je lepší táta Will Ferrell nebo Mark Wahlberg, si moc pozornosti neodnesla, stejně ale nešlo o zlatý… (více)