Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

maramashi

Prvá séria sa dala v pohode zniesť aj keď tam bolo cítiť to Slovensko a aj ten slovenský humor ale bolo to nad moju mieru spokojnosti, druhá séria už bola o dosť slabšia ale malo to dačo do seba ale potom im keď začali pridávať postavy a príbehy sa začali opakovať tak to kleslo na minimum hodnotenia preto pozitívne hodnotím iba prvé dve série a ostatné išli dole vodou ()

easaque

+2* viděl jsem jen dva úvodní díly, takže pravidelný divák tohoto seriálu nejsem a nebudu, ale troufnu si posoudit, že mi jako odpadový nepřijde. Svým humorem je sice jednodušší (což většinovému publiku musí vyhovovat ;-), ale na druhou stranu není trapný, jak se to často stává u jiných podobných seriálů. Často mi přišel i trefný v ukazování různých nešvarů, takže mu ještě lepší 2 hvězdičky dám, než uvidím něco, co by jeho reputaci zkazilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

borec999

Slunce,Seno... po slovensky, v seriálovej forme a v o triedu slabšej kvalite ako Troškova trilógia. Herecky rozmanité (výborný Heriban,Polnišová, časom trápny a opakujúci sa Landl a partia opilcov), kvalitou vtipov rôznorodé (nájdeme tu vydarené, priemerné aj trápne momenty) a po technickej stránke alebo nejakej sofistikovanosti scenára alebo humoru nič zásadné. Nenáročná oddychovka, ktorá ma 1. a 2. sériou neurazila, no u ktorej som s pribúdajúcimi sériami zaznamenal značný pokles kvality a mám pocit, že už teraz má seriál tak o 6-7 sérií. viac ako by bolo nutné. Preto nakoniec len za 2*. 45% ()

gogo76

Z tej obrovskej hromady seriálových sračiek, ktorá sa na diváka valí( mňa netrafí, vyhýbam sa im) je tento seriál vcelku ok. Pravidelne to nesledujem ani zďaleka, ale zopár epizód som videl. Kvalita dielov je viac menej vyrovnaná, vtipy celkom fungujú a postavy miestnych povaľačov sú dobre zahrané. Sledovať však "priamy prenos" s porciou reklamy často rovnou dĺžke samotného seriálu je čistá samovražda. Nie som seriálový typ a ani zďaleka nie som pravidelným divákom Hornej dolnej. Ochutnal som a celkom sa to dá. Deti to majú radi, takže často na to natrafím. 60%. ()

Brano

Ja osobne som sa pobavil pri tomto seriály, príjemná oddychovka, s dobrou hudbou a hereckým obsadením (až na tú nepozerateľnú Evelyn, ktorá sa objavila v pár častiach, a všetky tieto časti som kvôli tejto mangalicii radšej preskočil) Ide v prvom rade o oddychovku, pri ktorej má človek vypnúť a miestami sa pobaviť. Pre mňa po dlhej dobe pozerateľný slovenský komediálny seriál, presne od čias Profesionálov som nič v našej TV pozerateľnejšie nevidel. Hodnotím len prvé série, kde hral ešte pán Kožka. Potom už neviem či došli autorom nápady, ale stal sa z toho nepozerateľny odpad, bez štipky humoru. ()

• V epizóde s názvom "Návšteva" je si v scénke, keď Ďuro a Sojka idú do mesta, v odraze bočného skla auta možné všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)
  • Úvodnú pieseň k seriálu naspieval Peter "Kuko" Hrivňák z kapely Horkýže Slíže. (Domineus)