Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

corona

Jednooký medzi slovenskými seriálmi kráľom. Úspech seriálu dúfam naznačuje, že slovenský diváci už majú dosť búrlivých koní, ktoré v paneláku neplačú. Humor je síce na úrovni stanice, ktorá to vysiela a slovenskému divákovi to zrejme stačí. V druhej sérii by som poprosila menej Polnišovej a Sládečkovej a viac policajta Kubovčíka. ()

klichem

Naco pozerat dramy z americkeho brooklynu, ked mozete pozerat realisticku komediu zo slovenskych kopanic. A co ze je to trosku trapne a niektore z pouzitych vtipov ste uz poculi?! Ved ked sa niekto dokaze zabavit na komedii slunce-seno aj 100krat, dokaze sa zabavit aj na dolne hornej aspon raz. Pre mna nenarocne, ale predsa vtipne. Zatial hodnotim velmi pozitivne. Samostatnu hviezdicku by si zasluzilo zapojenie "hudobnych hitov" do deja. ()

Richie4422

Pár minút dobrých hlášok, niekoľko fajn gagov, niekoľko minút klasickej televíznej recyklovanej zábavy zo slovenských obrazoviek za posledných 10 rokov, pár totálne trápnych vtípkov a hluché miesta. Nie som z tých, ktorí majú nutkanie kritizovať slovenskú tvorbu ako poniektorí- odpad a 1 hviezdu si to vážne nezaslúži. Celkom som sa na to tešil, ale bohužiaľ televízna tvorba neprekročila svoj tieň aj napriek kvalitnému hereckému obsadeniu- Sklár je späť. Ak je toto tým, čo trhá rekordy sledovanosti na Slovensku, tak to len zhrňuje situáciu na obrazovkách. Ľudia, ktorú sú "nútení" presedieť večer pri telke si radšej pustia toto ako ostatné geniality u nás. Nie je to katastrofa, ale očakával som viac a na 3 hviezdy to jednoducho nemá. ()

helrohir

Po štyroch videných častiach môžem snáď konečne ohodnotiť túto "komédiu". Pred prvým dielom som mal celkom vysoké očakávania, pretože sitcom je snáď jediný žáner, v ktorom aj slovenské seriály môžu ponúknuť niečo neokukané a zábavné (viď "Susedia" alebo "Profesionáli"). Ale tento dedinský typ humoru ma takmer vôbec nezaujal, len sem tam sa objaví niečo fakt zábavné, takže určite som sklamaný a zvyšné diely už radšej odignorujem. ()

cure

Vítaný vietor na poli zábavy televízneho programu. Samozrejme nie je to zábava intelektuálna, ale to vôbec nevadí, pretože sa na to ani nehrá a vidieť, že herci a scenáristi vedia bravúrne pobehovať na špagáte medzi zábavným a trápnym. Kvitujem dĺžku a snahu o príbeh v každom diely. Spolu so Zborovňou, Susedmi a Sekerovcami najlepšia domáca zábava v TV od revolúcie. ()

• V scéne, kedy starosta ukazuje zranenému synovcovi falošnú mapu k pokladu, je za oboma jasne vidieť kostol. Seriálová obec sa sa však potýka s problémom, že obec Horná Dolná kostol nemá a omše musia byť slúžené v kultúrnom dome. (Frenkyt)
  • Pôvodne mala byť Horná Dolná iba 10-dielny letný seriál. (krasomama)
  • Na prvej časti sa pracovalo podľa Matthiasa Setteleho viac ako 9 mesiacov. (strategie.hnonline.sk) (tommy187)