Blonďatou Sheeni, která osiřela v oblasti Zambuli, vychovává vznešený kmen a naučí ji telepaticky komunikovat se všemi tvory. Televizní zpravodaj Vic jí poskytne lekce lásky, když hledá v Africe materiál pro pořad o princi Otwani, fotbalistovi z královského rodu. Brzy však zjistí, že se zapletl do sítě politických intrik. Když se podlý princ rozhodne vtrhnout do kraje Zambuli, je na Sheeně, aby osvobodila Vica a zachránila své idylické království. (oficiální text distributora)

Kubaso

Úžasně zábavná a roztomilá dobrodružná kravinka, kde nic nechybí a nic nepřebývá (jako ostatně ve většině perel 80-tých let). Vždyť to znáte: zvířátka, stromečky, bloncka,... Po 15-ti (!) minutách, kde zjistíme, kterak Sheena (Tanya Robertsová) o rodiče přišla a jak se jí ujali ne opice, nýbrž černoši, přichází snad nejlepší titulková sekvence všech dob: Sheena zdáli přijíždí ke kameře na zebře, pohupuje se, vlasy jí vlají ve větru, moc těch hadrů na sobě taky nemá... Později se dokonce ukáže, že umí telepaticky komunikovat se zvířaty, což v praxi vypadá, jako když se špatná, moc špatná herečka pokouší předstírat orgasmus. Opice kvůli tomu háží granáty, nosorožec se vrhá proti obrněnému transportéru a plameňáci letí vstříc vrtuli helikoptéry... A kdo by se jim divil? S tím by ukecala kohokoliv. Dokonce i fauna a flora se v její přítomnosti chovají divně, když se na pár kilometrech vesele střídají džungle, stepi i pouště. Stačí, když Sheena asi podesáté vyděšeně křikne: "Šamanko!" a jdu do kolen taky. Navíc film disponuje kouzelně naivní atmosférou (ač se zas tolik vážně nebere) a úžasnou hudbou, která mě v mládí v kýčovitém finále vždycky spolehlivě dostala. Jako bonus: nahá Tanya! Co víc si přát? Proč už se tyhle filmy netočí? Co nám sakra chybělo? Šamanko!!! ()

Horácius

Kýč jako prase, ale na druhou stranu jeden z nejhezčích kýčů a proto nejdu níž. Je to i hezky natočeno s pěknými záběry zvířat i přírody a nádhernou hudbou a příběh není také k zahození. Samozřejmě Sheena je kost jako vyšitá a tak co by mělo chybět? A žádný zvláštní happyend se v podstatě nekoná, což je příjemná změna. I kýč se musí umět natočit a tohle se povedlo. ()

Beastmaster4

Co napsat v dnešní době (r. 2011) k filmu, který je už dnes svou kvalitou o dost pozadu. Některé scény dnes už vypadají komicky, což ale nic nemění na tom, že jde o slušný film 80. let 20. století. Příběh o blonďaté krásce, kterou vychoval africký kmen a africká příroda, tomu jsem jako malý kluk nemohl odolat :-). I dnes se s jistou nostalgií na film rád podívám. Filmy, kde je hlavním "hercem" příroda miluju, když jde k tomu o Afriku, tak násobím dvěma. Tanya Roberts je tu stejně krásná a přitažlivá, jako v PÁNU ŠELEM. Nepřeslechnutelný je též hudební doprovod, zejména ústřední melodie. ()

choze

Dva roky potom, co si Tanya Roberts zahrála v jiném filmu, kde hlavní hrdina ovládal zvířata a sice v Coscarelliho klasice PÁN ŠELEM, někoho napadlo obarvit jí vlasy na blond a nechat to tentokrát přímo na ní. A i když comicsové SHEENĚ do PÁNA ŠELEM něco chybí (Guillermin možná natočil remake KING KONGA a SKLENĚNÉ PEKLO, ale Coscarelli to holt není), výsledek je podstatně lepší a zábavnější než jsem čekal. Tanya je jako naivní Sheena v interakci s moderním civilizovaným mužem opravdu roztomilá, padouši jsou kvalitní, zvířata výborná (obzvlášť ve finále, kde opice vrhají granáty, sloni shazují ze strání balvany a nosorožci útočí na obrněné transportéry), výprava i hudba opravdu pěkné a akce dostatek. Film se nebere vážně, ale stejně se budete smát mnohem více než tvůrci zamýšleli, třeba ze scény kdy se Sheena sedící na slonovi zhoupne na liáně na zebru, jsem si málem cvrknul do kalhot, stejně jako pokaždé, když vzrušeně vykřikla "Šamanko!" (a že to vykřikla mockrát). Dobrý (zamýšlený) fór byl, jak Sheena vyryla kolem těch dvou chlapů na zemi kruh a řekla jim, že tam za nimi zvířata nepůjdou a nešli tam pak na ně ani komáři. ()

Wacoslav1

Na počest hlavní představitelky jsem si doplnil tuhle dobrodružnou pohádku. Ano je to místy naivní a scénář za moc nestojí, ale všechno zachraňují perfektní exteriéry, sexy hlavní hrdinka a slušná hudba. Vidět to ve stejné době jako pána šelem tak je to pro mě kultovka. Takto viděno současným pohledem jen solidní průměr.55% ()

• Film bol natáčaný v africkom štáte Keňa. (Jello Biafra)

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)