Sangaïlé

• Litva Sangaile (více)

Sedmnáctiletou Sangaile fascinuje akrobatické létání. Kvůli strachu z výšek se však nikdy neodvážila ani jen vlézt do jedné z pilotních kabin. Na letní letecké show nedaleko jezera, kde stojí prázdninová vila jejích rodičů, potká stejně starou místní dívku Auste. Ta, na rozdíl od Sangaile, vede kreativní a nevázaný život. Když se z dívek stanou milenky, Sangaile se Auste svěří se svým nejhlubším tajemstvím a najde ve své dospívající lásce jedinou skutečnou oporu, která jí dodá odvahu k létání. (Cinemax)

ICTS

Tohle bylo dost slabé. Alanté si zřejmě řekla, že když natočí něco lesbického, tak to bude cool. Hlavní hrdinka mi byla velice nesympatická, děj o ničem, minimální dialogy. Jedině tomu pomohla Dirziute(a její stylizovaný pokoj) na kterou jsem se nemohla vynadívat a osobitý umělecký styl. ()

markotter

Příjemná letní nálada na severu Evropy doplněná pohodovou muzikou. Taky dobře natočený vývoj lesbického vztahu a vztah samotný mezi hlavní hrdinkou a extravagantní Auste. Ale jinak nic objevného. ()

Marator

Režijně velmi povedé dílko ze zajímavé lokality a prostředí. Krásné záběry dobře vyniknou na velkém plátně. Těžko jsem se snažil pochopit hlavní hrdinku. Moc se mi to nedařilo, ale to už to tak bývá u dospívajícího člověka. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ..."Kdo jsem, čeho se bojím, kam se ubírám, jak překonám svůj strach - jenom já si pomohu, jen já a nikdo jiný. To já jsem tou, která si nakonec jedině musí pomoci, překonat svůj strach. A to, že po něčem toužím, znamená to, že si to mohu jen tak jednoduše vzít? Chci být šťastná! Ale kdo mi ukáže směr, jakým se mám vydat?" - mnoho filmů se mi zdá skvělých, protože mají dokonalé herecké výkony, parádní kameru a dokáží mé city napnout na maximum, natolik, že polykám slzy, třeba; přemýšlím, hodně; zírám, mnohokrát! Ale některé vidím jasněji! Vystihnout ve filmu pocit, myšlenku, v tom je pro mě to pravé životní filmové umění! Poznámka: Sangailé je prvním filmem, kdy mi lesbická rovina přišla nevhod. Jako kdyby byla navíc, tím myslím. Napadá mě, že kdyby Sangailé svoje sebepoznání prožila s klukem, vyznělo by vše silněji. - ale neberme to na těžkou váhu, já jen chtěla, aby Austé byla šťastná! :D Ach, Austé, dík za to, jak stylová a životní jsi byla!!! =´) "Noone will understand you better than Me..." "I know." ()

jungewolf

Velice hezký, poetický příběh o překonávání strachu, fóbií a zneuznání ze strany vlastní matky. Navíc zasazený do nádherné litevské přírody. I když jsem neviděl prvních cca 10 minut a utekl mi i konec, přesto dávám 4 * a 63 %. Výstižný komentář - VIZ : Aluska88 . ()

black8

Film s mnohými vrstvami, spracovaný veľmi citlivo. Jedno leto a jedno veľké poblúznenie pomôže dospievajúcemu dievčaťu so sebadeštruktívnymi sklonmi nájsť samu seba. Skvelý výber herečiek, veľmi citlivo a predsa autenticky zobrazené sexuálne scény a zaujímavá sonda do psychiky dievčaťa, ktoré túži viac lietať ako milovať človeka. I keď z oboch sa vie zatočiť hlava... ()

rakosabasta

Formálně, herecky i obsahově příjemný film o dospívání z pohledu, na který nejsme úplně zvyklí. Takový holčičí, uhlazenější prázdninový Gympl. ()

fola

Je škoda že film nenaplnil svůj potenciál, mohl být klidně o 30 minut delší. Navíc hlavní herečka mi přišla dosti nesympatická (i svým chováním - rolí). ()

Simbo

KVIFF: Mé hodnocení určitě ovlivnil fakt, že jsem ve stejném proklatém věku jako hlavní hrdinky příběhů, takže ke mně jejich úskalí života promlouvají tajemným hlasem porozumění. A to ani nemám 17 zářezů na předloktí a má sexuální orientace nevybočuje z normy. Naopak klasicky vedla k rozhodnutí "pojďme se podívat na film o lesbičkách", jenž pak mile překvapil emocionální hloubkou, příjemnou symbolikou (ach, i ta propletená ženská těla) a také tím, že závěr byl až podivuhodně obyčejný, na rozdíl od hrůz, které jsem si představoval. Nakonec samotný lesbický vztah ustoupil do pozadí a hlavní myšlenkou se stalo překonávání překážek v cestě za svými sny. A to přesně dospívající potřebuje slyšet. ()