Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

• Velká Británie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (více)

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Nevka

Nevill je z nějakou holkou, protože mě překvapilo že oproti filmu, na konci v knize nehledá Lenku ale jinou holku (jméno nevím) ale ptaly se mě na to i děcka se kterýma jsem to poslouchala (jako audioknihu) že Nevill je přece z Lenkou, tak proč hledá jakousi jinou holku.

No jak už jsem psala, tak to je problém úprav filmů oproti knihám. Dělá se v tom akorát bordel.

Komi98

To je celkově problém převodu jakékoliv knihy do filmu.

těch nepřesností je tam několik.

V knize byl vztah Voldemort & Belatrix vylíčený jako že k sobě měly hodně blízko a i kvůli tomu byla jeho pravou rukou. Není sice jejich vztah potvrzený ale dá se z něho soudit že spolu něco mít mohly.

Prokleté dítě jsem nečetla a ani ho mnoho lidí nebere jako pokračování.

Podle některých článků, měla být Hermiona buďto sama, nebo z Krumem - teď spíše spekuluju, protože jsem četla asi tak 30 teorií co a jak bylo oproti původním záměrům jak v knihách tak i kánonu, změněno ale i Rowlingová říkala že změnila vztahy Hermiony a Rona, tak aby byly spolu. Ono i v knihách není až do 7 dílu úplně jasné že je k sobě něco táhne. V 6 díle jsou nějaké náznak žárlivosti, ale jinak se o tom nikdo nevyjadřuje. Z chování Hermiony (hlavně v knihách) se nedá nic určit přesně, protože ona je každou chvíly napruzená jak na Rona tak i na Harryho, takže nějakému vztahu zrovna z Ronem, nic nenasvědčuje.

Z FILMŮ:

Co vím, tak Neville skončil z nakonec Lenkou :D (nevím, o tom, že by Lenka měla skončit s někým ze Scamanderem...)

A Malfoy ten ve filmu na konci taky někoho měl, ale koho, to nevím.

Každopádně ano, i Rowlingová několikrát řekla, že byla blbost dávat dohromady Rona s Hermionou..

Ono i ty filmy nejednou nakously, že by to jednak nefungovalo a za druhé by měl být nakonec vztah mezi Harrym a Hermionou. (Říkám, i samotné filmy tohle někdy nakusovaly..)

na příspěvěk reagoval Sygauras

SPOILER !!!!

Jo, toho zrcadla z Erisedu , a toho, co je na něm jsem také viděl, a poznal to. Takže si také myslím, že už tam ten vztah mezi Brumbálem a Grindelwaldem bude nějak více rozveden (potvrzen?)...

SPOILER KONČÍ !!!!

Komi98 (hodnocení, recenze)

Tak já knihy nikdy nečetl, a vím je převážně to, co je ve filmech..

Proto mě teď šokuje nějaký "vztah", co údajně měla Bellatrix s Voldemortem :D

SPOILER !!!!

Takže ohledně té Nagini teda... Jedná se tedy o tu samou postavu, co byla v Harrym Potterovi?

Nebo těch hadů je prostě víc?

A jestli to chápu teda dobře, tak s tou Bathyldou Bagshotovou nemá v podstatě nic společného, protože tu Nagini dal do Bathyldy teda nějak Voldemort, až byla ta Bathylda mrtvá, jo?

A jak se teda jmenuje Nagini normálně celým jménem, pokud jde o pořád jednu a tu samou postavu?

SPOILER KONČÍ !!!

ESNYR

Z traileru je to více méně jasné. Brumbál tam vidí Grindelwalda v zrcadle z Erisedu, takže to tam bude. Jinak v knize se rozebírá, že k němu měl až nezdravě vřelý vztah. A jen trochu poupravím. Neville nemá nikoho (myslím) a Lenka je se Scamenderem (mám dojem, že je to Mlockův vnuk. To Rohlíková potvrdila chvíli po napsání Relikví.

na příspěvěk reagoval Komi98, Sygauras

ESNYR

Jo tak já jsem myslel tu hlavní trojku... Mohl by jsi mi napsat jestli si to teda pamatuješ kde je psáno, že Voldy má vztah s Bellatrix? Tohle si vůbec nepamatuji. Vím jen, že Bellatrix je z něho celá pryč.

No mě přijde, že je jako partnery někteří berou jen kvůli tomu co řekla Rowlingová, ne kvůli knize.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

ESNYR (hodnocení, recenze)

Merengues9

Děcka poslouchají pořád audioknihy, takže se v tom trochu vyznám (jo byla to kurevská chyba to kupovat)

V knize jsou ty vztahy malinko jinak. Nevill je z jinou holkou, Lenka nemá vztah žádný, Malfoy je z jinou holkou, Voldemort má vztah z Belartix - ve filmu mezi nimi nic není, ve filmech je to trochu jinak i mezi Harryho rodiči (tady není vůbec vysvětlené jak se daly dohromady, protože v knize se dokonce nenávidí) Atd. Určitě je toho víc.

Vztah Brumbála a Grindewalda, byl popsán tak, že jako mladíci měly společné zájmy a byly kamarádi. Lidi z toho začaly dělat sexuální vztah. Ale nikde se o tom nepíše. Byly prostě kluci kteří si rozuměly.

To že s ním nechce bojovat (ve fantastických zvířatech) je možná proto, že je to pořád kamarád, ale kdo ví, je taky možné že se dozvíme že byly opravdu milenci. Tady bych si klidně dokázal představit že to upraví kvůli lidem. Lidi už Brumbála a Gridewlada jako partnery berou, tak to možná do toho zahrnou. I když fakt nevím. Možné je úplně všechno.

na příspěvěk reagoval Merengues9, Nevka

ESNYR

Tak kdyby Ron skončil s Levendulí(?) tak by to byla fraška, ten jejich vztah v tuším že šestém díle byl jen pubertální :-)

No nepřijde mi, že postavy mají jiné partnery ve filmech a knihách, ale je fakt, že jsem to už pěkně dlouho nečetl.

Nicméně jak píšeš, Brumbál podle toho co jsme viděli a četli tak není jednoznačně gay, ale to je vcelku jedno, prostě Grindelwald byl jeho blízký a proto nechce s ním bojovat což dává smysl.

na příspěvěk reagoval ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Merengues9

V několika rozhovorech říkala že původně měla Hrmiona skončit z Harrym. Následně uvedla že tento závěr se ji nelíbí (původně měl Harry umřít natrvalo) a potom je dala dohromady. Myslím že Ron měl být pořád z tou holkou se kterou byl v 5 knize. Teď si nevybavím jméno.

Ono celkově ty postavy mají trochu jiné partnery ve filmech a v knihách. Celé je to jakési zamotané.

O Brumbálově sexualitě, se mnohokrát vedly debaty. Až po několika letech Rohlíková řekla že byl gay. Jinak se mi nezdá že by to někde bylo nějak jasné. Nikdy jsem neměl pocit že by měl být Brumbál na kluky. Ani jeho vztah z Grindem, není nijak jasně označen za lásku. Byly kamarádi ale jinak k sobě neměly žádný vážnější vztah.

na příspěvěk reagoval Merengues9

dragon94

Cože? Ona někde tvrdila, že Ron s Hermionou neměli skončit spolu nebo co?

A co se týče Brumbálovy homosexuality tak vím jedno a to, že z to knih nevyplývá.

na příspěvěk reagoval ESNYR

Sygauras , dragon94

Je otázka, jestli do toho nějak naváže Albánii, kde Voldemort jako had nějakou tu dobu žil. Podle toho usoudím, jak moc je to reálné, ale zatím si jistý nejsem. Navázat se tam nějakým způsobem dá - v té době už mohla být natrvalo hadem a vlastnosti viteálu ten věk mohly podržet. Voldemort by si to asi pohlídal. Přeci jen by část své duše jen tak zemřít nenechal.

Jinak už jsme se o tom spolu bavili, ale tu homosexualitu celkem beru. Ta Hermiona, Ron atd. jsou řečičky přesně, jak říkáš.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Rowlingová si prostě zase něco vycucala z  prstu asi jako Brumbálovu homosexualitu a zprávy o tom jak Ron a Hermiona nikdy neměli skončit spolu... A lidi ji to žerou i s navijákem.

na příspěvěk reagoval Sygauras, Nevka, Merengues9

SPOILER

Stejně by mě zajímalo, jak se to celé vyvrbí, když Voldemort - podle knih - začal dělat bordel a chrlil zlo až někdy 20 let před událostma v HP. To by znamenalo že Nagini je tak 70 let ne (myslím v 7 HP)? Teda alespoň v knize to říká Hagrid Harrymu, že Voldemort začal shromaždovat smrtijedy asi tak 10 let před tím než se narodil.

SPOILER KONČÍ.

Sygauras

Já si to taky nějak neuvědomil, takže jsem předtím taky naznačil. Takže v pohodě. To se stane každému :)

na příspěvěk reagoval Sygauras

AHA.

No tak příště než něco kváknu, tak u toho budu muset zapojit i zbylých 99% mozku.

Nějak jsem to sem plácla tak jako ostatní.

Nevka (hodnocení, recenze)

A já si říkal, že půjde o zvěromága, který se rozhodl zůstat v této podobě.

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

:-))

já byla s jedničkou spokojená! ;-) Tím víc se těším na dvojku, když tady čtu, jak super ten trailer byl :-)

P.S. díky všem za upozornění na Spoilery! :-)

Spoiler

V kize je to vysvětlené tak, že Bathildu zabil Voldemort, a potom do ní dal Nagini. Jak to nevím - prostě jsou to kouzelnící, takže magic.

Byla to past na Harrho, kterému v té době dokázal částečně číst myšlenky (už věděl o spojení myslí), protože Voldemort věděl že Harry půjde do Godrikova dolu kvůli informacím, takže zabil Bathildu. Bylo později řečeno že v té době byla Bathilda už několik dní mrtvá.

Nagini potom z Bathildy na Harryho zaútočila, a její tělo prostě zůstalo mrtvé ležet na zemi.

Prostě je to kouzlo. Jak se tam, nebo z ní Nagini dostala si má asi divák vyfantazírovat sám. Ale jsou to kouzelníci, takže prostě bambala bumtala a woaláá máme tu chodící mrtvolu ve které je had.

Konec spoileru.

Na fantastická zvířata jsem docela zvědavá. Harry Potter jsou sice dětské filmy (a mám je i ráda) ale tohle by mělo být drsnější a temnější, takže jsem spíše zvědavá jak a co tady budou dělat z těma postavama které už malinko známe právě z Harryho Pottera. První díl byl v pohodě. jen mi tam pořád nesedí Depp. Ten člověk je prostě divný.

Každopádně pokud to má mít vážně 4 nebo 5 dílů, tak je asi ještě brzo předpokládat nějakou větší konfrontaci z Grindewaldem. To si nechají až na závěr.

Takže je otázka, jestli ty 2 nebo 3 filmy mezi tím, nebudou jen výplňovou vatou.

Komi98

SPOILER!!! To si nemyslim, kdyz co si pamatuji tak Nagini vylezla primo z Bathildi a zautocila a ne ze se promenila zpet v hada, ale kdo vi.

SPOILER!!!!!

Já nevím, já nečetl knihy,aale mám tady další teorii,

ale není to náhodou tak, že Nagini sežrala tu Bathildu Bagshotovou a vydávala se pak za ní?

na příspěvěk reagoval Merengues9

Johnny Depp bude satan od Terryho Gilliama

Johnny Depp bude satan od Terryho Gilliama

09.06.2024

Hollywood dával nějakou dobu od Johnnyho Deppa (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) ruce pryč. Během jeho soudních tahanic s bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman) se zdálo, že slavnému herci… (více)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (více)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)