Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

josieaddms

Tak je to DeVito. To co jsme čekali, to jsme i dostali. Film si alespoň nehraje na nic víc než na to co je. Trocha vtipu, trochu nevkusu. Celkem originální nápad, žádný světoborný snímek to není, ale ani si na nic takového ani nehraje. Prostě pro ty co mají rádi tento humor ideální, pro ty co to nemusí nedoporučuji. ()

Kinpr

Tak tuhle bábu, co nechutně otravuje a ničí život dvěma mladým lidem, tu bych opravdu a doslova zabil. Kolikrát mě napadlo, jak to Ben a Drew můžou tak dlouho snášet...taková bezmoc. Já už ji po půl hodině nemohl ani vidět. Každopádně komedie celkem povedená a některé vtípky mě docela pobavily. ()

Knor

Hodně černá komedie, která se musí brát s velkou nadsázkou. Tu a tam je to až příliš ujetý, skoro to až hraničí s trapností, ale větší množství vtipných scén s pokusy o likvidaci nejnesnitelnější báby pod sluncem to přebíjí. Duo Stiller - Barrymore perfektní a ta baba je fakt na zabití. ()

Sammy.Boy

Dost dobrá komedie plná černého humoru o jedné nenápadné postarší nájemnici, která tak trochu překáží a otravuje život mladému páru. . .:-D ()

Shitonit

Kvartýr luxusní, příběh very gut, a tu svini starou bych udusil v negrově prdeli. Přesně ta situace do který se chceme všici dostat. Změnit si život, dokodrcat se k lepšímu bydlení s následnou extravagantní megatragickou krávou v baráku. Jo a Papoucha bych si ugrilnul a nasekal z něj megadonner. Film z mé top 50. ()

PlysovyMacko

To ako im stara nici zivot je sranda a hocikedy si to rada pozrem. Jasne, ze je to komedia a nemozu ju realne zabit. Aj ked keby to bola drama a staru by odstrelili a hodili do rieky, tiez by to mohol byt dobry film. ()

Lumpus

Určitě se na to dívat dá je to super,akorát pár blbostí až trapností ale to musíte hodit za hlavu.Mimochodem perfektní zakončení:-)) ()

Katte

Ze začátku to vypadalo nudně, ale postupem času jsem se bavila a čekala jak "tohle" dopadne. Konec mě vskutku pobavil ;) až mi Drew a Bena bylo líto. ()

Jaromír

Pracuji z domova a jsem se přesně vcítil do problému jednoho z hlavních hrdinů :). Závěr už byl takový chabý, ale téma dobré :). ()

Mr.nachos

Film jsem viděla celkem třikrát, jednou s titulkama a dvakrát dabovaný, jednou na DVD podruhé pro TV a musím říct, že v tomto případě bylo více než kde jinde znát, že kvalita překladu a dabingu úzce souvisí s tím, zda se mi film líbí nebo ne. A to se snažím koukat na filmy v původním znění. V původním znění to zas tak vtipné nebylo stejně tak jako dabing pro TV. Bylo to suché, bez vtipu. Zato druhý dabing byl o poznání lepší, opravdu mě to pobavilo a nechápu, proč to rozdělení. Takže kdybych se měla orientovat jen podle originálu, tak by to bylo s bídou na dvě hvězdy, ale takhle si to zaslouží tři. ()

borohub odpad!

Co jsem komu udělal, že jsem musel čumět na takovou pičovinu? za celý film jsem se ani jedinkrát nezasmál a spíše jsem se musel trapně ušklebovat. Nuda nuda a ještě jednou nuda. Konec je ještě blbější než celej film a to ten film stál za piču ... ()

Daertelon

Baba na zabití - příběh plný inspirace :-) Takovou babu už jsem taky jednou musel snášet. Komedie je skvělá na odreagování a člověk se u ní moc dobře pobaví. ()

Mire

Taká obyčajná americká komédia na jedno pozretie so zaujímavým koncom. Mať takú susedku, tak to chce nervy zo železa. A aj Drew Barrymore tu vyzerá k svetu :) ()