Diskuze

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Na druhou stranu HhHH není pouze o atentátu; tedy pokud tu v mnohém stěžejní linii ze současnosti do toho zapracují.

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Je to tak. Vzhledem k tomu, že distributor Anthropoidu v USA je Bleecker Street, tak nelze počítat s nasazením do většího počtu kin než cca několik stovek.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

No mně Anthropoid přijde o poznání víc divácky atraktivní film, než  HhHH. Tedy podle obecných měřítek. Má dva známý herce v hlavních rolích. HhHH má "jen" Jasona Clarka, kterej bude pravděpodobně ve vedlejší roli a dvě známý herečky, který budou taky zřejmě spíš v důležitejch vedlejších úlohách. Jako kdyby ten druhej film točil třeba Spielberg, Fincher nebo Zwick, tak neřeknu, ale režisér HhHH je průměrnýmu divákovi stejně neznámej, jako režisér Anthropoidu. Takže očekávám, že ty filmy budou mít i cca stejnej rozpočet.

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Dadel

Jenže Anthropoid jen stěží bude tak nasazene a tlačen jako HhHH, přeci jen Weinsteini a oscarová sezóna... Zvlášť za mořem má americká produkce a Weinsteini větší naději než evropská koprodukce.

na příspěvěk reagoval Baxt

prkalil (hodnocení, recenze)

Je Anthropoid film, který uspokojí i českého diváka znalého historie?

KM: Myslím, že ano. Samozřejmě tam asi budou věci, které můžou někomu připadat nadbytečné, ale musíte se na to dívat tak, že ten film musí být srozumitelný po celém světě. Dneska už spousta lidí vůbec neví, kdo to byl Heydrich. Neznají Československo. Lidi v Americe vědí, že jejich předkové bojovali někde v Koreji nebo v Evropě, ale nic víc. Ale když to někdo bude chtít rozcupovat, rozcupuje to. Rozcupovat jde každý film. Budu rád, když lidi v Česku ocení, že o nás někdo sedmdesát let po válce točí film a je ochoten investovat velké peníze do toho, aby ukázal český příběh.

prkalil (hodnocení, recenze)

Snažili jste se o co největší historickou přesnost. Kdo byl garantem?

KM: Sean od začátku spolupracoval s Vojenským historickým ústavem, snad každý den byl na place historik Zdeněk Špitálník, aby všechno hlídal. Ale jednou dělal rozhovor do rozhlasu a reportér se ho ptal, jak je spokojený s historickou autenticitou. On odpověděl, že Anthropoid je podle něj fantastický v tom, jak jsou všichni důslední, co se týká detailů. A reportér na to: "No co byste taky nechtěl za 40 milionů dolarů?" To mě zklamalo. Tak idiotská reakce! Za prvé ten film zdaleka nestál takové peníze a zadruhé - proč ho shazovat? Důvod, proč se to dělalo pořádně, neměl s penězi nic společného. Všichni chtěli, aby to bylo dobré.

To asi nebyla jediná kritika, se kterou jste se setkali, že?

Určitě jsou lidé, kteří budou kritizovat, že zahraniční režisér točí příběh z české historie. Nám naopak přišlo skvělé, že někdo z Anglie, která má svých válečných hrdinů víc než dost, přijde sem a říká: "Máte neuvěřitelný příběh, my ho chceme natočit, dát do něj své peníze a ukázat ho světu." To mi přišlo krásný. A obsadí do něj hollywoodské hvězdy, které film pomůžou prodat. Že to někomu vadí, mě zaráží. Ale lidé jsou takoví.

prkalil (hodnocení, recenze)

z rozhovoru s Kryštofem Muchou (magazín LN 17.6.16; ptala se Hedvika Petrželková):

Zároveň vzniká v americké produkci jiný film se zvláštním názvem HHhH, podle stejnojmenné knihy Laurenta Bineta. Nemrzí vás to?

KM: Jednou za čas se to stane. Práva na knihu koupil jeden hodně bohatý francouzský producent a film měl čtyřnásobný rozpočet než Anthropoid. Ta situace mi připomněla Valmonta a Nebezpečné známosti, což byl podobný případ. Na letošním festivalu v Cannes jsem se potkal s člověkem, který zakládal Sony Pictures Classics. První film, který dělali, byl Amadeus - obrovský úspěch. Pak následoval Valmont - komerční propadák. Přitom je to skvělý film. Prostě měl špatný timing. Mám Valmonta strašně rád, dívali jsme se na něj s tátou, měli jsme Valmonta a Nebezpečné známosti na jedné véháesce... Je to fascinující - dvě úplně jiná vyznění téhož příběhu. Ale jak to bude s Anthropoidem a HHhH, to uvidíme.

na příspěvěk reagoval Dadel

Spapanek (hodnocení, recenze)

Stejne jako v jakekoli diskuzi, i zde se objevuji lide, kteri, nejsa schopni zaujmout jinak, presto vsak touzici po pozornosti, zacnou placat nesmysly, trollit, jen aby dosahli teto pozornosti. Cim mene prispevky davaji smysl, popr. cim vic urazi ostatni, tim vic radosti. Ach jo.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jak někdo napíše nebo vysloví, jméno toho kluka co má zlaté srdce, dostanu běhavku, tfuj, tfuj

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Castrator

Taky od počátku říkám, že to je můj názor. Jestli západní publikum vyžaduje, aby všichni na světě mluvili anglicky i mezi sebou, protože jsou líní číst titulky, tak je to zkrátka přizpůsobení nabídky trhu. Konečně Justin Bieber je také přizpůsobení nabídky trhu... :)

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Enšpígl

To je fakt. Lepší akční scéna v českém filmu asi nebude. To dobývání kůru je fakticky úžasné. Už jen ten začátek, kdy Adolf Opálka přivítá Němčoury několika výstřeli a pak bleskově skloní hlavu, když po něm začnou střílet ze samopalů.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Spapanek

Lepší příklad je právě spíš Valkýra. Tam Tom Cruise na začátku píše dopis a slyšíme k tomu jeho vnitřní komentář v němčině, který pak přejde do normální angličtiny. Opravdu bez přízvuku.

Spapanek (hodnocení, recenze)

Panove, jedna z nejsilnejsich scen v Atentatu mimo kostel je samotny vysadek, kde je sice jen v par vterinach, lec dost silne vyjadrene jak silne pro ne muselo byt vratit se do protektoratu. A zajimave je, ze fakt, ze film je cernobily mu paradoxne dodava na autenticnosti.

A last, but not least. Nekdo tu zminil hon na ponorku, kde po ruskem zacatku prejdou do anglictiny bez prizvuku. Obzvlast v komentovane verzi je to pekne a pekne vysvetlene, lec, anglictina je to s ruskym prizvukem.

na příspěvěk reagoval Ištván87

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Castrator

V tom případě by bylo lepší české herce neobsazovat, pokud nechci, aby postavy určité národnosti nehráli opravdu herci té národnosti :)

V téhle souvislosti bych připomenul Smoljakovo "na jevišti se musí mluvit česky, ne jihočesky".

na příspěvěk reagoval Castrator

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál