Reklama

Reklama

Expanze

(seriál)
  • USA The Expanse
Trailer
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Hrají:

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (261)

Zombi 

všechny recenze uživatele

První řada je taková rozjezdová a i když má fajn detektivní linku, tak je to u mě za slabší 4 hvězdy. Parádní, celkem realistická vesmírná scifi, která mi hodně chyběla. Navíc většinou se sympatickými postavami. Druhá řada je pak u mě za 5 hvězd, protože se děj pořádně rozjede, v seriálu v podstatě nejsou chluché epizody, každá děj posouvá dál. Prostředí i triky jsou naprosto v pohodě a přibylo trochu akce. Třetí série také za 5 hvězd, prostě parádní scifi, kterých je hodně málo. Skvělé je, že to není žádný vyžehlený sterilní vesmír, ale pořádně drsná, špinavá a realistická vize, jak by to jednou opravdu mohlo vypadat. Na základě ohlasů se do dalších sérií nepustím, stejně jako u Posledního království, takto je to pro mě dobře uzavřeno a ušetřím si čas a sklamání. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Dark Matter, Killjoys, Defiance ... všetky tie sci-fi seriály od Syfy sú na jedno kopyto. Stanica sa síce môže dušovať, že Expanse je ich najambicióznejší projekt, do ktorého vrazili najvyšší rozpočet, ale vo výsledku to nie je kto vie ako pozvať. Oproti iným ich seriálom má síce o niečo lepšie efekty (ale nijako výrazne skvelé), no Syfy by spravil lepšie keby aspoň raz investoval peniaze do lepších scenáristom a režisérov. Jasne, v hereckom obsadení má namiesto plejády treťotriednych hercov aspoň jedného Thomasa Janea, ale čo z toho keď pilotná epizóda je opäť len súborom nezaujímavých postáv, o ničom dialógoch a deja, ktorý je divákovi tak ukradnutý, že neviem čo by malo lákať na sledovanie ďalších epizód. Už po dvadsiatich minútach pilotu som bol z toho tak unavený a otrávený, že nemám v úmysle tu hľadať akékoľvek pozitíva a nebyť v hodnotení takto prísny. Posledná sci-fi novinka od Syfy, pri ktorej strácam čas. ()

Reklama

Magika82 

všechny recenze uživatele

Djkoma vystihl do značné míry mé vlastní pocity a dojmy z tohoto seriálu. Jen dodám, že paradoxně - dle očekávání mnohých -, druhá série nesundala nohu z pomyslného scénářového pedálu plynu, ale stlačila ho téměř až na podlahu.... Stále pouze trochu pokulhává animace a trikové efekty... Podobně jako Kelišová, když se snažila doběhnout ujíždějící vlak: "Pro Krista Pána zastav! Musím k doktorovi do Volyně. Mám na třikrát zlomenou nohu!" ... Tedy: Působí občas až humorně. Noblesní a herecky vždy excelentní Shohreh Aghdashloo (pozn. V moci ďábla jako doktorka Adani), je jen třešničkou na dortu... ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak si představuju budoucnost, ve které na Zemi nepřistanou Vulkánci - lidstvo kolonizuje Sluneční soustavu, ale jsme pořád stále stejný hovada. Od začátku hraje každý s každým hru s nulovým součtem, což se dá vydržet do předělu ve třetí řadě. Po něm je, slovy jednoho Pásana, ta neustálá nenávist už jenom únavná. Plnokrevné scífko, ve kterém je bohužel jakákoliv vize vláčena neustálým bojem, ve mně ve druhé polovině vyvolávalo spíše nostalgii po jedné předčasně zhasnuté Světlušce. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct jako scifi fanouškovi, který je hodně náročný na toto téma mě The Expanse v roli favorita na nej scífko od SYFY velice často zlobí. Nepříjemná houpačka, když už pominu, že první série je prakticky o ničem a vše začne až ve druhé, která zase chvílemi až komicky graduje, protože snaha tvůrců je, ale um a peníze áčkovejch projektů prostě chybí. Postupem času se mi začíná na obrazovce míchat spousta zbytečných nezajímavých postav a zákoutí všelijakých lodí a asteroidů a měsíců a všechno je za rohem a všude si dolítnu v řádech hodin max. dnů. Interiéry kosmických raketek jsou povedená a vůbec kulisy, ve kterých se herci druhé kategorie objevují jsou velice hezké současně s tím i exteriéry a bitvy ve vesmíru až mne to překvapilo. Horší to je upoutáním a atmosférou. Za 2 série v podstatě nevím jaký je život na planetě Zemi v budoucnu a ani slavný Mars neukázali. Nemám k čemu přilnout, v Amazonii spadne jaderná bomba, umře dva miliony lidí a v díle vám ukážou velký kulový. Těch pár obrázků potápějící se pevniny v úvodních titulkách je nedostačující. Navíc asi po prvních třech dílech jsem začal být absolutně alergickej na vůdkyni Spojených Národů, která se tam v každé scéně nadpozemsky promenáduje nastrojená v indickejch hadříkách a z pusy ji leze tak nepříjemnej chraplák. Tvůrcům to asi přišlo sexy, ale já bych bábu předaboval Valerii Zawadskou, ať už ji nemusím víc poslouchat. ()

Galerie (762)

Zajímavosti (13)

  • Děj seriálu se odehrává přibližně 200 let v budoucnosti. (ČSFD)
  • Seriál byl natáčen v Pinewood Studios v Torontu. (jaaara)
  • Při pohledu na životní funkce členů výsadkových týmů Alfa, Bravo a Charlie můžeme vidět spousty jmen z různých sci-fi seriálů, filmů a her. Můžeme zde najít třeba Cmd. Sheparda ze hry „Mass Effect“, Jacka O'Neila ze seriálu Stargate (od r. 1997), Ellen Ripley z Vetřelce (1979), Willama Rikere ze seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). nebo Sarah Connor z Terminátora (1984). (KiritoSenpai)

Související novinky

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Nejspíš vám neuniklo, že zažíváme válku kabelovek a streamovacích služeb. Všichni se totiž snaží mít co nejlepší a nejatraktivnější obsah a předehnat tak konkurenci. V čele pelotonu se momentálně… (více)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)

Reklama

Reklama