VOD (1)
Série(2) / Epizody(105)
Obsahy(1)
Zajíček Bing je roztomilá umíněná postavička, která má svůj vlastní obdivuhodný styl a velký smysl pro humor. S použitím těchto prostředků čelí stejným výzvám, jako děti v mateřských školkách: potýká se s oblékáním, s přesnídávkou a procházkami v parku. Příhody zajíčka Binga jsou díky své živosti a bezprostřednosti strhující a originální, a tak se určitě stanou oblíbeným pořadem všech malých dětí, ať už chodí do školky, nebo ne. (TV Minimax)
(více)Recenze (48)
Nejlepší na seriálu jsou zdejší komentáře. Doma je cenzura, koukáme jen občas a na minimum vybraných dílů, když už to dítko vidělo u kamarádů. Postavičky jsou trubkoidní, aby se na nich demonstrovaly různé výchovné problémy. Pod pláštíkem didaktické pohádky se ale děti spíš na nešvary upozorňují. (Dost dětí, co jsem potkala to tak mělo a moooc si jejich napodobování užívalo. I to naše dítko po pár dílech začalo kňourat u prkotin. Jasný důvod neprolomit ban). Práce s chybou, vysvětlením a přemýšlením nad ní mi přijde zde jen naznačena, ale bohužel často nedotažena. A na dotaz, kde je maminka a tatínek, máme vysvětlení že jsou zvířátka na táboře, (že je výchovný, už je také cenzura). ;-) Pokud to mělo mít výchovný rozměr, tak proč tam není ukázáno více druhů ne/rodinných uskupení. To mělo být natolik korektní, aby nebyl nikdo smutný, že to má v ne/rodinách každý jinak? ()
Nechápu ta nízká hodnocení. Chápu, že pro dospělého je to drsně infantilní seriál se zoufale neschopným králíčkem s naprosto příšerným dabingem, který by u dospěláka způsobil, že králík by po pár větách musel skončit se zakrouceným krkem, ale musíme se na to dívat očima tříletého dítěte. V každém díle se řeší nějaká věc, se kterou se dítě může setkat, chybami Binga a jejich řešením se tahkle malé dítě učí, co se může stát a co má dělat, aby se to nestalo nebo, když už se to stane, jak to napravit. Na konci každého dílu je pak pěkné shrnutí. Za mne je to zatím nejlepší vzdělávací pořad pro tříleté, co jsem viděl. Dospěláci, vzpamatujte se, zkuste si představit sebe ve třech letech, co jste potřebovali vidět a vědět a pak hodnoťte. Podobně viz Teletubbies a totálně nesmyslná hodnocení. ()
Hodně rodičů na to reaguje negativně, ale zároveň přiznávají, že na to jejich děti koukají. V seriálu je svět tříletých dětí dokonale interpretovaný. Včetně jejich přístupu k mladším dětem, to tady zastupuje malý bratranec Charlie, a starším dětem, sestřenice Coco. Jejich problémy a dramata jsou vykreslena zcela vážně, což pomáhá i rodičům. Ti jsou zde zastoupení postavami Flopa, Padžetky a Amy. Ti sice vypadají jako plyšová hračka, ale jsou vlastně rodiči, kteří mají až svatou trpělivost s tím, že ti mladí luntové pořád něco provádějí. Hlavně tedy Bing, který je zde bohužel za největšího troubu a tak většina příběhů začíná tím, že Bing něco nechápe, neumí nebo nechce. Ale život s dětmi takový je. ()
Chtě nechtě, moje malá dcerka na to strašně ráda kouká, což plní účel tohohle dětskýho "naučnýho" seriálu. Ovšem pro mě je to utrpení koukat na tohohle lehce retardovaného králíčka. Výborně jsem se ale pobavil zde, při čtení recenzí, kde jsem si přečetl začátek recenze uživatelky "Jezinka.Jezinka", s úvodními slovy "Králíčkovi Bingovi se dějí různé věci, nebo on páchá všelijaké nepříjemnosti. ..." A v kontrastu s tím recenze uživatele Ricky_CZ: "Retardovaný ušatý dement, kterého mě bolí sledovat. ..." Boží! :-D ()
Po x-tém opakování jsem začal přemítat nad tím co je Rylanceův Flop zač a došel k závěru, že jde o robotickou formu vychovatele (ukrytou v prošívané hračce). Bingovi rodiče se v příbězích nevyskytují je tedy jasné, že byli násilně zabiti a jejich syn následně umístěn do vesnice/umělé reality, kde se o tyto traumatem postižené děti starají. Marně hledám pilotní epizodu, kde by toto bylo vysvětleno. Vědeckofantastický koncept Britové ale umně vetkli i do výchovných pohádek pro děti. Určitě je to kvalitnější než Ordinace, Ulice nebo Slunečná. Bing právě zabil motýla! ()
Galerie (77)
Photo © CBeebies
Zajímavosti (1)
- Pando, kamarád Binga, si vždy před hrou nebo jakoukoliv aktivitou sundá kraťasy. Podle tvůrců to znázorňuje dětskou svobodu a volnost. (Jiri_Jaros)
Reklama