Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

sskrblik

Pokus číslo dvě. Poprvé jsem film odsoudil, protože jsem hned od začátku chtěl dostat ten pravý kus čokolády. Jenomže na něj se musí chvilku počkat! Hořko-sladké drama a jemné pokušení zabalené v krásném obalu a chutí příjemně vznešenou :-)... a vůbec mi nevadí, že Johnny Depp je pouze třešnička na dortu... http://www.youtube.com/watch?v=9r4NC0eB3cY ()

Kalidor_

Čokoláda jako prostředek obživy a zároveň sblížení lidí nemůže být nic špatného pokud místo, kam s tímto darem přicházíte, o to má zájem. Ono zájem by byl, ale brání tomu hlava vesnice aneb šlechtic Comte de Reynaud, který se ohání "morálkou" a háže klacky pod nohy až to hezké není. Velmi povedený příběh s výborným hereckým obsazením a výtečnou hudbou Rachel Portman. ()

mcleod

Boj s tradiční společností francouzského venkova pomocí čokoládových lahůdek, které dokáží zlákat nejednoho obyvatele k porušování zastaralých tradic. Co na filmu oceňuji, je jeho relativní originalita, co se mi ale moc nelíbilo, byla značná jednoduchost (možná i schematičnost) příběhu. ()

Ravi

Podmanivá hudba jako průvodce filmem, který vypráví, že kam přijde čokoláda, tam přijde trochu života. Vianne jako ateistka ve městě plném ortodoxních věřících rozdává radost tam, kde chybí a zároveň hledá klid sama pro sebe a svou dceru. Co na to západní vítr? Nevím, já myslím, že 80% = 4/5 si zaslouží. Poklidný film se špetkou romantiky a humoru, v pohodě koukatelný pro chlapa (fakt chlapi), krásný pro dívku. Neřeší žádná zásadní témata. V rámci žánru jedno z nejlepších. ()

Autogram

Čokoládou proti tradíciám a skostnatenému konzervativizmu, stačí ochutnať alebo len privoňať a hneď nastane myšlienkový obrat. Takto rozprávkovo to funguje len vo filme, ale aj pohľad na tečúcu alebo roztieranie čokolády má svoje účinky na diváka. Dalo sa čakať, že film bude presladený od začiatku do konca, výraznejší prídavok chilli do príbehu by nezaškodil, aj keď v čokoláde chilli nemám rád, asi som na to príliš konzervatívny. ()

Jaro.Krafcik

Už dosť starý film s Johnny Deppom, ktorý som ale nevidel. Klasická dráma ktorá neochúrila a neoslovila tak ako ten názov film. Nezabúdajte dnes je MDŽ, a ženy poteši nejaká tá čokoláda. ()

pinguinka

"Once upon a time there was a quiet little village in the French countryside..." Začíná to jako pohádka, plyne to jako pohádka a jako pohádka to končí. Hallström nám připravil bonboniéru plnou sladkých dárků - rozkošné postavy, báječní herci, kvalitní scénář, krásně vybraná místa a samozřejmě propracovaná a kouzelná hudba Rachel Portman. Stačí jen ochutnat, bohužel "jen" očima. "My favorite" je Čokoláda. ()

JKL

Půvabný, s citem natočený film. Působí přesně tak blahodárně, jako čokoláda sama. Takže, když si při jeho sledování dáte Côte d'Or, jste v nebi. ()

European

Příjemně sladký film, který nezanechává hořkost v ústech. Rozplyne se na duši, ale nemá žádné trvalé účinky. ()

Josefin

Malebná francouzská vesnička, okouzlující Vianne - Julie Binoche. Kdo odolal pokušení nezvítězil, kdo podlehl vášni zakázaného ovoce tajemství čokolády tak okusil sladké pohlazení. Banální možná, ale uklidňující. Já miluji čokoládu. ()

jefff

Jo tak Čokoláda je fantastický film. Krásná hudba, úžasná hlavní představitelka, milá vedlejší role Johnyho Deppa, vždy skvělý Alfred Molina, všudypřítomná chuť čokolády a hustá atmosféra francouzské vesničky. Pro mě překvapení, nádherný film, který musím vidět znovu. ()

giovanni3

Od filmu o čokoládovně v malém silně věřícím městečku jsem fakt nic nečekal. Navíc když je scénář vesměs předvídatelný, ale musím uznat, že film mne po celé dvě hodiny bavil. Herce jsem vůbec neznal (až na Deppa v bokové roli) a mile mne překvapili svými výkony. Atmosféra byla také velmi zajímavá a ten přerod ze strachu z neznámého do nenávisti až po přátelství byl moc pěkně zpracován. 4z5 ()

blixadovan

Troufám si tvrdit, že stav současné maloměšťácké společnosti (dá-li se to tak nazvat) se příliš nezměnil a střet konzervativistů a šosáků s někým, kdo ani nemusí revoltovat, stačí bohatě, bude-li pouze jakýmkoli způsobem vyčnívat, je častý a vždy nepříjemný. V tomto směru společnost přiliš nepokročila. Jako jakási pohádková metafora film účinkuje, už je pohled na čokoládu poskytuje přijemné stavy a chutě. Osobně jsem rád za to, že skutečně existují Venušiny bradavky, tak obtížně sehnatelné (vlastně nesehnatelné) v Salcburku, udajném městě jejich vzniku. Juliette Binoche okouzlující, jako obvykle. ()

vitekpe

Pekny rodinny romanticky filmek s okouzlujici Juliette Binoche, ve kterem se samozrejme vse v dobre obrati... dale upozornuji na malo vidanou, zato velmi zajimavou, svedskou herecku Lenu Olin. ()

Hortenzia

krásny a mimoriadne príjemný film s očarujúcim johnnym, roztomilou juliette binoche, úžasne vyzerajúcou čokoládou a skvelou myšlienkou... jediné,čo filmu vyčítam je,že sa nedržal knižnej predlohy a urobil tento zážitok sladším,než musel byť ()

Michelle75

Možná bych dala i za pět, ale i když mám Juliette stejně jako Deppa každého zvlášť moc ráda, dohromady jako pár si je představuju jen těžko. (Depp vypadá o dost mladší). A to mi celkový dojem , z jinak kouzelného, odpočinkového filmu, trochu pokazilo. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy