Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Sam Esmail

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

Arsenal83

Prvá časť ma dostala, potom prišlo sklamanie. Príbeh mal najviac, tak skvelý námet sa vydal iným smerom, ako som chcel. Ale hlášky prechádzajúce hackerovou mysľou stoja za to a sú na zamyslenie. Najlepšia je tá práve z prvej časti, keď sa Elliota pýta psychologička, čo ho na spoločnosti tak sklamalo: „Neviem, možno je to to, že si kolektívne mysleli, aký bol Steve Jobs skvelý človek, hoci sme vedeli, že zarobil miliardy na práci detí? Alebo to možno bude tým, že sú naši hrdinovia tak falošní, svet sám o sebe je jeden veľký podvod. Spamujeme sa navzájom horúcimi komentármi plných sračiek, ktoré sa tvária ako náš pohľad, sociálne médiá predstierajú, že sú dôverné. Alebo sme si to sami vybrali? No nie zmanipulovanými voľbami ale našimi vecami, našim majetkom, našimi peniazmi? Nehovorím nič nové. Všetci vieme, prečo to robíme, nie preto, že knihy z Hier o život nás robia šťastnými, ale preto, že my chceme žiť pod sedatívami. Pretože je bolestivé nepredstierať, lebo sme zbabelci.“ ()

luxik007

myHostname = window.location.hostname; var myTLD = "." + myHostname.substring(myHostname.indexOf("wupload") + "wupload.".length).split(".")[0]; function afterLoad() { return } ieFixForFileSelectionOnChangeEventTimer = null; function ieFixForFileSelectionOnChangeEvent(a) { $("#siteName").toggle(); if ($("#inputFileSelection").val() == "") { ieFixForFileSelectionOnChangeEventTimer = setTimeout("ieFixForFileSelectionOnChangeEvent()", 200) } else { $("body")[0].focus() } } function urlencode(a) { return escape(a.toString().replace(/%/g, "%25").replace(/\+/g, "%2B")).replace(/%25/g, "%") } $(document).ajaxStart(function() { $("body").addClass("ajaxLoading") }); $(document).ajaxStop(function() { $("body").removeClass("ajaxLoading") }); $(document).ajaxError(function(d, c, a, b) { CMApplication.Widgets.Dialog.close(); CMApplication.Widgets.Dialog.displayMessage(c.responseText, CMApplication.Widgets.Dialog.Types.exception) }); jQuery.setCookie = function(b, c, a) { var d = new Date(); d.setDate(d.getDate() + a); cookieDomain = ".wupload" + myTLD; document.cookie = b + "=" + escape(c) + ((a == null) ? "" : ";expires=" + d.toUTCString() + "; path=/;domain=" + cookieDomain + ";") }; jQuery.getCookie = function(a) { if (document.cookie.length > 0) { c_start = document.cookie.indexOf(a + "="); if (c_start != -1) { c_start = c_start + a.length + 1; c_end = document.cookie.indexOf(";", c_start); if (c_end == -1) { c_end = document.cookie.length } return unescape(document.cookie.substring(c_start, c_end)) } } return "" }; jQuery.unparam = function(d) { var f = {}, c = d.split("&"), e, b, a; for (b = 0, a = c.length; b < a; b++) { e = c[b].split("=", 2); f[decodeURIComponent(e[0])] = (e.length == 2 ? decodeURIComponent(e[1].replace(/\+/g, " ")) : true) } return f }; ()

Rogue

Slater a cela fscociety s zda byt prestrel, ale jinak bezva a Malek je bozi, neco takoveho tu uz dlouho chybelo. Edit: Nechybelo. Vytecne prvni dva dily, az do pateho ok, pak je touha sokovat bohuzel prilis velka. Kdyby hacker zustal hackerem spehujicim lidi kolem sebe, byla bych mnohem spokojenejsi. Jedine, co zustava dobre je vypiplany vizual (Campbell ma plus bod), hudba a uvodnich nekolik vterin, nez zmizi me oblibene logo z detstvi. 7/10 Edit: s02 ospravedlnuje druhou pulku prvni sezony a je naprosto super. ()

Laxik

Že se dá předvídat jeden zvrat, nevadí. Že se jich dá předvíat tak pět, a polovina z těch, které ne, moc nedávají smysl, to už je horší. Pár postav připomíná karikatury (prakticky všichni hackeři ve fsociety a Tyrell Wellick) a v rámci liberality je zde přegayováno. Jinak jde ale o povedený seriál s velkým potenciálem do budoucna. ()

pufina

PILOT velmi překvapil a uchvátil. Je to jako nahlížet na mou blíbenou postavu ze seriálu The Following (konkrétně postava Theo), jak si užívá haknutí systému a mění zároveň svět. Těším se na pokračování a hodnocení postupně dodám. edit Po několika dílech rozhodně lze usoudit, že seriál má své kvality, nádech originality, napětí a zatraceně zajímavou hlavní postavu. Čas ohodnotit.. ()

• Elliotova (Rami Malek) ryba se jmenuje Qwerty. Jméno vychází z prvních šesti písmen na klávesnici. (kiwi135)
  • V traileru na tuto sérii, můžeme spatřit telefonní číslo, na které když zavoláme, zazní z něj binární kód, po jehož rozluštění nám vyjde „fsoc.sh“, což je webová stránka, kde jsme mohli před uveřejněním této série získat tričko Mr. Robot. (ČSFD)
  • V epizodě můžeme spatřit scénáristu a režiséra Sama Esmaila, při scéně v metru a při přeměně Elliotovi (Rami Malek) identity. (ČSFD)

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (více)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (více)