Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Kothy

Je tu spin-off a zároveň prequel k tomuto známému zombie seriálu. Kvalita ale není taková jako u svého předchůdce. Hlavním problémem jsou docela nesympatické postavy. Takže děj se odehrává v L.A. roce 2010. Zaměřuje se na samotný začátek celé apokalypsy. Vždycky mě zajímalo, jak to celé začalo. Příběh nám představuje tři rodiny. Dvě jsou propojené stejným otcem a ta další je tvořená Hispánci, kteří se k nim přidají. Snaží se přežít v tomto šíleném světě, ale vláda jim to neulehčuje. Drží je v jejich domovech. Nakonec se dá na ústup a oni mohou utéct. Zombíci jsou opravdu všude. Oproti původnímu seriálu je to o dost slabší. 2. série je o něco lepší. Je dost temnější a odehrává se v Mexiku. Naši hrdinové jsou rozdělení do několika skupin. Společně se snaží přežít a někteří umírají. Jejich hlavním cílem je zůstat pohromadě. Finále je opravdu drsné a docela otevřené. Jsem zvědavý na další sérii a její vývoj. Ve 3. sérii se objeví nové postavy a problémy. Konec je poněkud drsný. Pár postav nás opět opustí. 4. série propojuje seriál s jeho předchůdcem a je tu pár let časový posun. "Vy jste lékárník, já feťák." :D ()

juta

Ještě před premiérou tohoto seriálu jsem se podíval na trailer a na obsazení, které mě naprosto šokovalo. Nedokázal jsem si představit, jak tato skupinka může vytvořit seriál, na který bych se rád díval. Nebyla tu žádná postava, která by dokázala zaujmout a tak jsem se toho strašně bál. Jak už to tak bývá, člověk si zvykne, pokud příběh a děj zůstane zajimavý, tak si dokážu představit, že si tuto skupinku nakonec oblíbím, jako tomu bylo u originálních Walking Dead. Jinak bylo příjemné vidět, jak vlastně tato nákaza započala a že se rodinka zombíků rozrostla o dalšího člena. Jsem zvědav co přinese další série. ()

dO_od

// 1. řada - víceméně zklamání, protože po pilotu mi to (alespoň mě) připadalo, že se tady budou přeci jen snažit o něco vážnějšího, resp. podrobnějšího, při té cestě zombie apokalypsou. Ten seriál měl všechny předpoklady k luxusnímu dramatu na pozadí toho dobře známého a již několikrát viděného, ale pak někdo dostal ten blbej nápad s vojenskou okupací a půlka řady šla do kopru. Ten časovej skok tam byl asi nejzásadnější a taky nejhorší. Jinak herecky i režijně to zůstalo prvotřídní, o tom žádná a finále leccos napravilo, takže vlastně ty dojmy nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem se po páté epizodě bál. Ale fakt, že příští řada se dost pravděpodobně vydá klasickou cestou Rickovi party, mě teda dost trápí a upřímně doufám (jsem naivka), že s roztažením na více epizod se třeba dočkáme nějakého komplexnějšího děje, bez zbytečné akce a propracovanějším světem (!) okolo hlavních postav. A tím světem myslím skutečně to, že postavy budou neustále v pohybu a budou objevovat, co z jejich civilizace ještě funguje a co už je dávno ztracené, a ne, že se zavřou na lodi (ačkoliv moře a luxusní loď je pořád lepší nápad, jak farma) a stráví tam deset dílů jen aby zjistili, že mají kupu mrtváků celou dobu zavřenou v kuchyni. To bych asi nerozdýchal. 7/10 ()

ledzepfan

Jak mě první série bavila o několik levelů více než celé TWD, tak s dalšíma sériema to klesalo a klesalo až se to dostalo na přiblblou úroveň TWD. Občas tam problikne geniání nápad nebo silná scéna, ale v zásadě je to (stejně jako TWD) telenovela pro lidi co se vyhraňují proti telenovelám. Rozjezd čtvrté série sliboval příjemnou změnu, a chvíli to opravdu vypadalo na smysluplný obrat o 180° ale po pár dílech to, i přes nové (nebo přenesené), postavy zase začalo trpět tím samým alzheimerem jako předtím.... Celý TWD svět je snad ta nejpřeceňovanější seriálová zaležitost posledních deseti let. Přehlídka břídilství, diletantství, lenosti a naprostého opovrhování divákem jako uvažující bytosti.. ()

ChArLeNe

Pre mňa je pilot sklamaním. Postavy sú mi nesympatické, a nepáčilo sa mi ani hranie a kamera na začiatku. Ďalej som to tak podrobne neskúmala, pretože som seriál mala iba ako kulisu. Možno aj preto neviem pilot dostatočne oceniť, i keď skutočnosť, že divák stráca záujem a robí iné veci namiesto sledovania deja, o niečom vypovedá. Spraviť pútavý pilot je priam umením. Uvidíme, ako sa seriál ďalej vyvinie. Snáď bude menej rodinnej drámy a viac sa budeme dozvedať o apokalypse. ()

Galerie (4 108)

• V jedné scéně začne Victor (Colman Domingo) spouštět dítě výtahovou šachtou. V dalším střihu se k tomu ale teprvé chystá. (Duoscop)
  • Ke konci epizody hraje skladba „Stand By Me“ od amerického umělce Ki:Theory. (Doomcourier)
  • Ačkoli seriál Živí mrtví: Počátek konce představuje typický žánrový příklad dramat o přežití, objevily se dohady, že motivem uprchlíků na lodi se nepřímo vyslovuje i k současné migrační krizi. [Zdroj: iDnes.cz] (Duoscop)

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)