TeeAge

|| Scenár: Scott Silver | Hudba: Eminem | Produkcia: Curtis Hanson, Brian Grazer, Jimmy Lovine | Distribúcia: Universal | Štúdio: Imagine | Rozpočet: 41 miliónov $ | Tržby: 242,875,078 $ || V Detroite nemajú ani na chleba, ale toto si určite nenechal ujsť v kinách ani jeden z parťákov Eminema z ulice. Ten film je prekvapivo funkčný, jeho jediným problémom je obsah. Obsah, ktorý nám ukazuje, akým jediným spôsobom sa dá z týchto giet preraziť: Urážaním druhých. Týmto som Emov problém pochopil. Ľutujem, súcítím, ale z tejto kultúry si už viac neprosím. Ejmén. 50% | Blu-Ray, HU DTS | ()

forsberg

Takový milý film o tom, kterak chudý chlapec skrze hip hop a nějaké to fuck ke štěstí přišel. Nedávno jsem se pokusila aplikovat Eminemův pozdrav ( "mír s tebou bratře" - doprovázeno vytrčeným prostředníčkem) na chlápka co mě předjel autem přes plnou čáru. Kupodivu neměl pochopení i když hip hop asi poslouchal, za jeho slovník by se styděl i Mc Šaman. Jemu i ostatním Osmou míli vřele doporučuji. ()

StarsFan

Rap není mou srdcovou záležitostí, ale tohle bylo dost dobrý. Eminem je jako herec překvapivě mimořádně přesvědčivej, prostředí je dostatečně "špinavý" a závěrečná Lose Yourself si ocenění zaslouží (i když se divím jak daleko byla jindy konzervativní Akademie ochotna při výběru písně, která získá Oscara, zajít). ()

jerry12

70%. S odstupem času, i když trochu paradoxně, se mi film líbí víc, než v dobách, kdy jsem sám chtěl být tvrdým raperem (jako každý malý kluk, co se narodil v 80 - 90. letech). Obecně mám v poslední době tendenci nahlížet na životopisné filmy více dokumentárníma očima a jsem ochoten leccos odpustit, především po technické stránce, na druhou stranu v některých aspektech jsem naopak přísnější, to hlavně v autentičnosti a přesnosti příběhu. Tady jsem odpustil řadu věcí, které by mě za jiných okolností přiměly snížit hodnocení, ale v příběhu je 8 Mile velmi silná a proto jsem hodnocení z původních tří navýšil na čtyři. Navíc, kupodivu, Eminem jako herec je velmi slušný. ()

dex2man

EMINƎMa jako rappera si cením,ale bál jsem se, že se jako neherec v roli sebe sama ztrapní.To se nestalo - Em se chytil svojí "opportunity" na výbornou a dal tak vzniknout uvěřitelnému příběhu o klukovi,který bojuje s nepřízní osudu i se všemi, co mu hází klacky pod nohy, aby dosáhl svého snu a překročil onu hranici - 8.Mile.EMINƎM ji překročil...mílovým krokem... ()

• Skupina 3 1/3 je odkazem na předčíslí Detroitu 313. (KucC)
  • Papa Doc (Anthony Mackie) ve filmu dvakrát vytáhne pistoli Beretta 92FS, ale ani jednou nevystřelí. Cheddar Bob (Evan Jones) se neúmyslně postřelí revolverem Smith & Wesson Model 10. (kesinaa)
  • Future (Mekhi Phifer) byl ve skutečnosti Eminemův (Jimmy) nejlepší přítel Proof, který si ve filmu zahrál roli Lil' Tica. Proof je ve skutečnosti acronym slov "I'll (P)unish (R)abbit (O)r (O)bsolete (F)uture." (Element2)