Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $84,049,211Tržby Celosvetovo $255,000,211║ Strhujúca podívaná z dielne Rennyho Harlina, keď bol ešte na výslní a na čo siahol z toho bola vždy riadna akčná pecka s dobrým vygradovaným príbehom, plus k tomu bol Sylvester Stallone v úlohe hrdinského horolezca v celku fajn, nuž ale po tomto filme na ďalších 10rokov akoby zaspal a nič znesiteľné vo svojom podaní nepriniesol, až musel prísť návrat ako Rocky Balboa. /90%/ ()

Fiftis

Jeden zo skvelých filmov Sylvestra Stalloneho. Kde sú tie časy, kedy sa ešte nemuseli robiť všetky tie výbuchy a špeciálne efekty na počítačoch, ktoré sú pre dnešného diváka povinnosťou pri akčných filmoch. Zlaté filmové deväťdesiate roky. V tomto filme musím jednoznačne pochváliť okrem Sylvestra aj skvelého záporáka Rexa Linna a tiež ku podivu kladnú postavu skvelého herca Michaela Rookera, v súčastnosti známeho hlavne vďaka seriálu The Walking Dead a tiež filmu Guardians of the Galaxy. Cliffhanger je skvelý film, ktorý odporúčam všetkým milovníkom akcie. ()

movie

Dalo by se zcela bez nadsázky říct, že CLIFFHANGER je jedním z posledních dobrých akčních filmů americké školy a rok 93 a 94 se stal cílovou rovinkou pro kvalitní akci. Ostatně v oněch letech Arnold natočil PRAVDIVÉ LŽI, Van Damme ŽIVÝ TERČ a Stallone CLIFFHANGERA a co bylo po tom? Už takřka nic. Doby se mění, ale díky četným tv reprízám si můžeme nostalgicky připomínat jaké to tehdy bylo když sem coby fracek vymetal lokální videopůjčovny a u CLIFFHANGERA jednoznačně platí fakt, že tenhle snímek zraje jako víno a ode mě zcela po právu dostane plných 5*. Jistě, svoje mínusy to má, partička zlodějů občas jedná skutečně nelogicky (ale zároveň je to banda solidních grázlů a jejich likvidaci si tak poprávu vychutnte) a to zabití toho sympatického dědy záchranáře (Ralph Waite) se mi teda vůbec nelíbilo, ale oproti tomu stojí výtečný Stallone (ve formě jako nikdy) & lehce zastíněný Rooker, dokonalá scénerie, v rámci žánru celkem originální náměť a precizní akce. Já to mám rád a pokud byste se me zeptali na jméno kvalitní akce let 90tých, CLIFFHANGER by bylo rozhodně jedno z prvních jmen! ()

Dudek

Ani po těch pár letech co jsem tenhle film viděl poprvé neztratil nic ze svého kouzla. Renny Harlin v plné síle ukazuje, jám má vypadat pořádný akční film, který chce udržet diváka v permanentním napětí od začátku dokonce. Záporáci sice nejsou nijak výrazní, ale díky skvěle napsanému scénáři to ani tak nevadí. Je z nich jasně cítit po čem jdou a všechno ostatní je tak trochu mimo, nezáleží na tom. Hlavní postavy jsou sympatické přesně tak jak by měli být a zároveň se jim daří být vždy na těch správným místěch. Celé dvě hodiny je děj brutálně nadupaný a je stále se na co dívat, neboť stále o něco jde. Nebezpečí tady nehrozí pouze od nebezpečných teroristů, ale také od přírody, která za nimi příliš nezaostává, o co se nepostará mráz, to s radostí dokončí gravitace. A hlavně se nedočkáme oblíbeného nekonečně natahovaného konce, i když i tentokrát příběh nekončí v tu chvíli, kdy by se mohlo hrdinům zdát - divák však moc dobře ví co se děje, tvůrci před ním namají co tajit, a tak to má být. Musím se přiznat, že ve scéně kdy se Sylvester Stallone bez bundy potýká s ukrutnou okolní zimou, mi běhal slušný mráz po zádech. Skvělá práce, jen škoda, že pro podobné filmy musíme sahat do filmotéky a nového přírustku se již nejspíš nedočkáme. ()

tron

„Ak to neviete, ste nepotrební. Nepotrebných vecí sa človek zbavuje.“ Mám strach z výšok a obľubujem snežné filmy, takže za mňa pecka a jeden z najvýdatnejších akčniakov 90. rokov. Stallone si k nemu nezyvkle napísal scenár a urobil to tak dobre, že traumatizovaný záchranár Gabe patrí k jeho najlepším rolám. Je tam plno výrazných, silných (nielen akčných) scén, momentov a nápadov (úvodnú scénu neskôr skopíroval nielen Ace Ventura 2, ale i sám Harlin v Zradnej hlbočine). Kasting zločincov nie je úplne najprevratnejší, ale minimálne John Lithgow (ktorého sme vždy vnímali skôr ako komediálneho herca) je mrazivý a diabolský. K tomu ostré akčné scény (most), Michael Rooker v šokujúco kladnej úlohe a atraktívne prostredie zasnežených veľhôr. Produkcia stála fajnových 70 miliónov a je to na výsledku poznať, film následne na celom svete zarobil sympatických 171). Akurát mi nebolo jasné, prečo Gabea nesledovali pomocou stôp v snehu. Myslím, že ich tam bolo požehnane. A nad jeho pobehovaním v krátkom tričku treba privrieť oči. ()

• Film je věnován Wolfgangu Güllichovi, horolezeckému dablérovi Sylvestera Stallonea (Gabe Walker), který zahynul při autonehodě krátce po skončení natáčení. (džanik)
  • V 94. minutě filmu plave Gabe Walker (Sylvester Stallone) kompletně pod vodou, avšak hned pár minut po vylezení je zcela suchý, včetně oblečení a vlasů. (H34D)

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)