Perché quelle strane gocce di sangue sul corpo di Jennifer?

• Velká Británie The Case of the Bloody Iris (více)

Mladá modelka Jennifer Lansbury a její praštěná kamarádka Marilyn Ricci se stěhují do nového bytu, kde byl předchozí nájemník brutálně zavražděn a jeho vrah nebyl nikdy dopaden. Brzy začíná tajemný zabiják sledovat i Jennifer. Mezi možné podezřelé patří sousedé - a to dravá lesbička, mladý architekt a také starší žena se svým zdeformovaným synem. (Chatterer)

kkarx

Zdá se mi to nebo Fenech hraje v každém giallu 70. let úplně ten stejný charakter? Takže i zde je opět perverzní, úchylná, promiskuitní, vyšilující a nanejvýš hloupoučká. Zase jsem ji nemohl přijít na jméno. :-) Alespoň Hiltonova postava měla něco do sebe a byla trošku zajímavá a je jen škoda, že právě na něho nezbylo víc času. Závěrečný flashback dal jeho postavě ještě hlubší rozměr, bohužel tohle přišlo až někdy 30 sekund před koncem. Další charaktery taková ta otravná béčková klasika, kde není nikdo normální. Režie průměrná, ostatně Carnimea znám z mnoha westernů a tam též jen průměr. Příběh a motivace vraha slabota a vraždy taky bez šťávy, tak alespoň to zachraňuje Nicolai svoji hudbou, která překonává ostatní složky snímku. Dvě dobré scény - Hilton obklíčen davem a závěrečný pád. ()

Shanen29

Dobré giallo s humornou vložkou,která potěší.Celkově ale nevýrazné,možná by bylo k věci dát větší možnost prostoru právě Hiltonovi.Je to ale můj názor. ()

Yuri69

Lehce detektivní giallo, plné "70's nasties" a v hlavní roli jsou tentokrát gumové namísto klasických kožených rukavic. Přemýšlivého diváka nepotěší, že se vrah v průbehu svéhu řádění pohybuje po celém věžáku naprosto nelogicky až zázračně. Hodnocení táhne nahoru solidní závěr. ()