Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (Cinemart)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (548)

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Na klávese F9 mám funkci fast-forward, která mi celej tenhle kolotoč trapnosti urychlila neskutečným tempem, takže rychlý to fakt bylo. Víc, než kdy jindy je to ale tentokrát zcela zcestný i mimo veškerou logiku popírající akci. Fyzika série F byla vždycky z jiný reality, jenomže teď je z jiný reality celej film, nad jejímž fungováním by kroutil hlavou i Dr. Strange! Nuže další díl bude pod nátlakem taky klávesa F10, která to všechno utlumí. Do několika let přijde crossover s Avengers, kde si Vin Nafta střihne rovnou roli Groota a bude si dál myslet, že je to všechno skutečný! ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Každému autu jednou dojde šťáva, muselo to přijít. Rodina je základ nejen státu, ale především celé série Rychle a zběsile. Toretto family je znovu středobodem vesmíru a to doslova. Devítka doplácí na nevýrazného Cenu, nevyužitou Theron a komickou snahu zařadit všechny živé i mrtvé postavy do děje. U předchozích filmů přepálená akce ani stopáž příliš nevadily, ale tady už jsou otravné obě. Lin hodně zklamal. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Možná už prostě moc není, kam to posouvat. Zatímco předcházející osmička dokázala vytvořit pár velkolepých akcí i zábavných momentů, aktuální devítka vedle ní působí jako chudý příbuzný. Ty nejzajímavější postavy zmizely, a přestože se několik staronových obličejů objeví, zájem v divákovi vyvolají jen pramalý. Akce je samozřejmě zvládnutá, přestože běží spíše na volnoběh. Velmi podivně působí repliky, že je třeba se spoléhat na fyzikální zákony – přičemž právě ty pochopitelně trpí nejvíce. To by bylo v pořádku, jenže proč na to ještě upozorňovat, že? I Dieselovy proklamace o důležitosti rodiny skřípou jaksi víc než jindy a zbytečně natahují už tak přehnanou stopáž. Při projekci jsem ale netrpěl a uznávám blockbusterově-výplachové kvality. Pokud chcete navštívit znovuotevřené kino s cílem vidět drahý a blbý biják, i takto rutinně odvedená práce dovede zabavit; ale o výrazný, nadprůměrný či jakýmkoli směrem posouvající příspěvek do série se jistě nejedná. ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Tak tohle už ne!!!!! Do 8. dílu jsem vlastně vše pobíral v pohodě a od začátku jsem přistoupil na pravidla hry, který 5. díl nastavil. Jednalo se o přepálené, ale pořád zábavné i vtipné výplachy, kde se pořád něco děje a vypadá to zatraceně dobře. Poslední díl však po odchodu dvorního scénáristy zařazuje rychlost směrem rovnou do záhuby. Neskutečně hloupé, ale hloupé takovým stylem, že i z diváka dělá blbce. Nefunguje zde akce, příběhově vycucané totálně z ničeho a počet nelogických věci přepálil přiměřenou hodnotu. Na tohle už se dívalo opravdu obtížně. John cena byl relativně fajn, ale tohle mu prostě nejde. V SQ je prý skvělý, tak uvidíme. Každopádně zklamání jako prase, protože minimálně poslední filmy mě opravdu bavily a dokázali mě přinutit vypnout, Tady už nepomůže ani kladivo do hlavy. 2* za podtitulkovou scénu a relativně dobrou bitku se ženskýma. ()

petero 

všechny recenze uživatele

F9 je stále blockbuster ako sa patrí a kto má rád túto sériu tak ho myslím si nesklame ani najnovšia časť. Má to stále parádne rýchle autá ako aj ťažkú techniku, vtipné momenty a postavy (Tyrese Gibson musel byť za dobre s novým scenáristom), klasickú prepálenú akciu kde záchrana padajúceho človeka na kapotu auta sa tu stáva už trademarkom, dávku povinného rodinného pátosu a plejádu kvalitných hercov v menších úlohách. Škoda že tá akcia v tejto 9tke je taká menej záživná a zapamätaniu hodná (nemá to stiesnený tunel, vlečený trezor, nekonečnú pristávaciu dráhu, preskok medzi mrakodrapmi ani ponorku či tank) a pri výlete do vesmíru som radšej vypol vnímanie. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (15)

  • Ve scéně, kdy proti sobě budou závodit mladí Dom (Vinnie Bennett) a Jakob (Finn Cole), stojí za Domem tři lidé, což jsou mladá Mia (Siena Agudong), mladý Vince (Karson Kern) a mladý Jesse (Igby Rigney), tedy Domova sestra a dva z původních členů Torrettovi party, známí z prvního snímku série. Závod pak odstartuje mladá Letty (Azia Dinea Hale). (Koldyn)
  • Film se natáčel od 24. června do 11. listopadu 2019. (ČSFD)

Související novinky

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (více)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)

Reklama

Reklama