Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Sludger

Hluchonemá spisovateľka žije osamote v lese a stretáva sa len so susedkou. Jednej noci zabije jej susedku vrah v maske a so spisovateľkou sa začne hrať na mačku a myš. Originálny námet v slasher/home invasion horore, kde sa slušne narába s napätím a atmosférou, no je mi ľúto, že nápadom s hluchonemou nešli hlbšie. Mohli to poňať z jej pohľadu a my by sme počuli stále len ticho a nejaký šum. To by mohlo byť zaujímavé. Trošku mi vadilo, že hlúpejšiemu vrahovi režisér držal palce a občas mu pomáhal nad mieru jeho schopností (zbytočne veľa náhodných scén). Slušný kúsok, ale u mňa nefungoval na plno. Povedzme, na takých 60%. ()

Frajer42 odpad!

Neskutečná píčovina, kterou museli kompletně natočit snad za 3 večery. Všechno špatně. Těžko pohledat více nesympatické postavy. Vrah byl vyloženě k smíchu, nudný děj byl k zblití a atmosféra zde žádná neexistovala. Kolosální propadák. Nechce se mi věřit, že se zde najde někdo, komu se tahle píčovina líbila. Po 20 minutách jsem to sledoval zrychleně. [5 %] ()

MM_Ramone

Ja som si na rozdiel od niektorých tunajších vševedúcich horrorových pseudo expertov tvorbu ambiciózneho amerického režiséra Mike Flanagana obľúbil. Zoznámil som sa s ňou prostredníctvom duchárskeho seriálu "The Haunting". Potom som si pozrel aj jeho adaptácie románov spisovateľa Stephen Kinga a zabodoval u mňa i horrorom "Ouija: Zrodenie zla". Zdá sa, že sa pomaly, nenápadne začína stávať mojim obľúbeným filmárom. Páči sa mi jeho rukopis. Takže som si teraz s radosťou pustil jeho snímok "Hush", ktorý natočil v roku 2016. Je to jednoduchý, komorný, ale popri tom aj hodne napínavý, horrorový thriller o nerovnom súboji vražedného psychopata a mladej hluchonemej spisovateľky, odohrávajúci sa na odľahlej usadlosti v lese. Vďaka primeranej minutáži to má rýchly spád. Mike Flanagan to zvládol zrežírovať veľmi kvalitne. Má talent, vie solídne budovať atmosféru, ako horrorový nadšenec som s jeho prácou spokojný. **** ()

elanius

(35/2018) / Štandardný "home invasion" dostal poriadný víchor do plachiet hluchonemou hlavnou postavou. Tým si Flanagan otvoril dvere pre podľa mňa doteraz nevídané možnosti (v rámci low budget home invasion samozrejme:). Skvelá Kate Siegel to len zaklincovala. Vydarená práca s tempom, originálne vymyslené scény a konečne aj obeť ukázala akú takú snahu o logiku v konaní. (8/10) ()

Nivenx

Dá se říci klasický home slasher s přídavkem originality Flanaganova nápadu, že hrdinka je hluchoněmá a osamocena v domě. Tím, že se moc nemluví dochází k výborné atmosféře a je slyšet úplně každý krok a hrdinka nemůže ječet jak píchlá svině. Sice o hrdince nic víc nevíme, ale co nám bylo dáno to stačí, aby se jí dalo fandit a tiše s ní několikrát trpět. Tento film zkrátka nějak výrazně nevyčnívá s konkurencí, ale rozhodně nenudí a na jedno skouknutí stačí. // 65% ()

• Režísér filmu Mike Flanagan a herečka Kate Siegel jsou ve skutečnosti pár. Nápad na tento film dostali během rande v roce 2014. O dva roky později se vzali. (MeanWhile)
  • V scéne, keď Maddie pripája svoj notebook na nabíjačku, si môžeme všimnúť knihu „Mr. Mercedes“, od jedného z najvýznamnejších hororových spisovateľov, Stephena Kinga. (Marceloo)