Reklama

Reklama

Star Trek: Discovery

(seriál)
  • USA Star Trek: Discovery
Trailer
USA, (2017–2024), 55 h 27 min (Minutáž: 38–85 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Sonequa Martin-Green, Anthony Rapp, Doug Jones, Mary Wiseman, Wilson Cruz, David Ajala, Blu del Barrio, Shazad Latif, Michelle Yeoh, Tig Notaro, Jason Isaacs (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(65)

Obsahy(1)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (169)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem se nepovažoval za jednoho z Trekkies, nicméně v 90. letech jsem poctivě zhlédnul vše, co mi z univerza Star Treku ČT nabídla, tady Novou generaci, první řady Hlubokého vesmíru devět a dokonce i obstarožní původní řadu z r. 1966, jakkoliv je to z dnešního hlediska už úsměvný bizár. Stejně tak jsem postupně zhlédl většinu z celovečerních filmových kousků. Můžu tedy srovnávat a hodnotit s určitou znalostí fenoménu. Problém Discovery je v tom, že zůstala někde na půli cesty. Většina z těch, kteří mají s Discovery problém, bude svoji kritiku velmi pravděpodobně cílit z opačné strany a bude jim připadat odklon od dřívějších sérií příliš svatokrádežný. Já si naopak myslím, že to chtělo zajít mnohem dál. Třeba tam, kam namířil Abrams se svým popově laděným celovečerním Star Trekem z r. 2009 (čímž zdaleka netvrdím, že to je jediná možná cesta vyrovnávání se s během času). Abych Discovery vzal vážně, musel by mít mnohem špinavější charaktery, temnější atmosféru, méně sterilní prostředí, charismatičtější herečku v hlavní roli, méně otravné postavy ve vedlejších úlohách (Rapp, Wiseman), lepší scénář. Tady jsem jasně už po několika dílech cítil, že můj zájem rychle klesá nebezpečně nízko. Vlastně mě má reakce ani nepřekvapuje, stejně jako nemůže překvapit štáb, který je svázaný startrekovským kánonem a tradicemi. Celkový dojem: 40 %. ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Svět Star Treku mi není úplně cizí. Ovšem znám ho jen díky Picardovi. Takže jsem čekal něco podobnýho. Jenže dnešní doba je prostě už taková, že musíte v seriálu zastoupit co možná nejširší pole menšin, odchylek a úchylek co lze. Bohužel mě NIKDY a NIKDO nepřesvědčí o tom, že pokud se chceme zavděčit menšinám a úchylům, pak nemůžeme čekat kvalitu. Je to pěkné scifi plné korektnosti a transprcalizací homobuznoemancipovaná věc. Koukatelné, ale na mě dosti "moderní". Krom toho se seriál nedokáže sjednotit a je v něm až moc náhod a pozdějších propojení a odhalení, které úplně tak nedávají smysl a leckdy jsou zbytečné a spíše uškodí. Kolikrát to vypadá spíš, jako usnadnění, než promyšlenost příběhu. 1. série je nejlepší zejména díky sympaťákovi panu Malfoyovi a jeho odvrácené straně. 2. série je již slabší, ale podařilo se jakž takž ukout zajímavou zápletku...Bohužel však natahovanou a plnou vedlejších cestiček a nezajímavých příběhů a scén. 3. série je nejslabší nicméně zajímavá z pohledu 1000 let do budoucna?? Jak to sakra pojmout? Tohle už je opravdu obrovské sousto a nepodařilo se jim to dobře zpracovat. Je to opět natahované, zbytečně propletené, korektní a až moc ambiciózní na schopnosti celého štábu..... ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele

1. série asi tak za 72% Je tu jedna velmi velmi přerostlá želvuška, spórový pohon, paralelní vesmír a spousta Klingonů, i když ti nemají ta svá páča jako v jiných starších seriálech a filmech. Jsou tu v podstatě 3 hlavní postavy, důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnham, kapitánka a zároveň císařovna a kapitál Discovery Lorca, i když on taky není on a pak několik dalších. Vizuálně je to slušně udělané, ale z příběhu jsem lehce v rozpacích, protože je na můj vkus dost značně překombinován a taky členové flotily jsou až přehnaně loajální. Nakonec dostanou všichni metály a povýšení, tak o čem je 2. série? ()

biergof odpad!

všechny recenze uživatele

Když uslyšíte příběh, kde je vesmírná loď poháněná vesmírným medvídkem v akváriu, co žere vesmírné houby. Když k tomu dodáte, že palubní lékař sdílí kajutu i lože s vědeckým důstojníkem... A popíšete nepřátele posádky jako obrovské mongoloidní opice, které foneticky hláskují písmenka místo plynulé mluvy.... Asi vás napadne parodie na sci-fi, možná parodie na Star Trek. Ale bohužel, je to pouhá urážka a plivnutí do tváře všem fanouškům i předchozím tvůrcům Star Treku. ()

FrediaK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál je žumpa. Scénáristická a herecká žumpa. Se současnou seriálovou tvorbou se nemůže STD vůbec měřit a bohužel ani ne s tou devadesátkovou, kterou mi místy připomínal. První dva díly byly ještě velmi solidní, pak si někdo řekl, že do scifi se dá nacpat každej shit. Díl od dílu mě ty nesmysly štvaly víc a víc. Rozepisovat se konkrétně asi nemá cenu. Pokud máte rádi ST universum, nadchnul vás aktuální filmový reboot a máte trochu povědomí o fungování života, vesmíru a tak vůbec, ROZHODNĚ SE NEKOUKEJTE! Jenom vás to nasere. Z duše mi tu mluví loki5 ()

Galerie (1 463)

Zajímavosti (29)

  • Andoriana Ryna hral Noah Averbach-Katz, ktorý je manželom herečky Mary Wiseman (Sylvia Tilly). (Spolu na fotografii z natáčania epizódy The Sanctuary.) (koba)
  • Anson Mount bol pôvodne jedným z hercov zvažovaných do role kapitána Gabriela Lorcu, ktorú napokon získal Jason Isaacs. Tvorcovia si však na Ansona Mounta opäť spomenuli pri natáčaní druhej série a obsadili ho do role kapitána Christophera Pikea. (koba)

Související novinky

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)

Reklama

Reklama