Reklama

Reklama

Mizerové: Na život a na smrt

  • USA Bad Boys: Ride or Die (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (110)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"It's like redneck Jurassic Park in here!" Z trojky jsem byl poněkud zklamaný, takže jsem čtyřku moc nevyhlížel. Ale dvojku Bad Boys považuju za jeden z nejlepších akčních filmů vůbec a rád se na ni vždy podívám. Přesto po trojce, která mi přišla neslaná a nemastná, jsem vyrazil na čtyřku do kina. A jsem moc rád, že jsem to udělal. Protože narozdíl od trojky, kdy Marcus skutečně nazul bačkory a odešel do důchodu a Mike řešil šediny, tak čtyřka je návrat do akce v Miami se vším všudy. Neutuchající akce, vtipy, hlášky a střelivo. Vše lítá tak jak má. Je vidět že dvojice Smith a Lawrence si k sobě cestu vždy najdou. Ride or Die mě bavilo jak po stránce humoru, akce i samotné atmosféry filmu. I když nešlape na plyn jako dvojka, tak nemá žádná hluchá místa a finále vysloveně potěší. Scéna se švagrem v domě byla naprosto výborná! Za mě velmi povedený akční zářez. (80 %) ()

Dandy95 

všechny recenze uživatele

Pokud se líbila trojka, bude se líbit i čtyřka. Za mě je čtyřka o trošku lepší a má víc zapamatovatelných hlášek. Akce s Reggiem je pecka. Přál bych si trošku míň zběsilé tempo, zvlášť v akčních scénách. Na druhou stranu film nenudí. Na další film v sérii se rád podívám. i když už to není žádná špička v žánru buddy-komedie a o smysluplný scénář tady člověk nezakopne, tak chemie smith-lawrence stále funguje skvěle. ()

Reklama

borec999 

všechny recenze uživatele

Trojka Bad Boys bola sviežim návratom po rokoch, ktorej sa v ideálnom pomere podarilo namixovať kvalitnú akciu, humor, chémiu ústredného dua, nostalgiu ale aj pomerne vážny príbeh a napätie v pár vyhrotených scénach. Štvorka je za mňa stále fajn, ale už je to skôr jednoduchá blbina na odreagovanie, ktorá rezignovala na seriózny príbeh a vážny tón a chce hlavne pobaviť diváka. Chémia medzi Smithom a Lawrencom stále funguje, Martin Lawrence je prekvapivo na scéne viac ako WIll Smith, zhovaďuje sa jedna radosť a ja osobne prezentovaný štýl humoru a aj predošlé Lawrencove komédie môžem, takže som sa bavil veľmi dobre. Akcia je špičková, nostalgia pre tentokrát nie je tak silná ako minule a aj príbeh je slabší, obzvlášť s niektorými postavami sa tu pracuje veľmi slabo až vôbec (výnimka je azda len mladý Reggie, ktorého vývoj pobavil). Vo výsledku však stále nadpriemerná akčná buddy komédia z vždy slnečného a atraktívne vyzerajúceho Miami. 80% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Kdo má tuhle sérii rád, komu se líbil třetí díl, tak by měl být spokojen i zde. Nejde sice o žádný výrazný posun v kvalitách, je to zkrátka standartně solidní akční komedie, kde funguje vzájemný hláškující vibe mezi Lawrencem a Smithem, ale především to tahá výborně odvedená akce, při které se místy zatajuje dech.Adil el Arbi a Billal Fallah mají řemeslo v malíku. Hezký Miamský vizuál, slušný záporák Eric Dane ( EUphoria!!), slušně brutální erková akce s poutavými kamerovými nájezdy, top vizuál, skvělý OST, nějaký ten zvrat a fungující hlášky. Celý film výborně šlape bez hluchých míst a je to přesně ta správná akční oddechová zábava, která v kinech chybí a na kterou můžete vzít kohokoliv.Kdo očekává od filmu promyšlený děj, tak ten zde nepochodí, ale když víte, co od filmu čekat, nemůžete být zklamáni. 8/10. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Obavy z tretieho diela dnes už teatrológii sa naplnili len čiastočne. To však neznamená, že štvrté dielo známeho buddy movie nemá problémy. Je tu predovšetkým zachytenie charakterov postáva a budovanie vzťahov medzi postavami (napr. medzi otcom a synom). Potom sú to vtipy a vízie Marcua, ktoré po určitom čase začnú pôsobiť opačným efektom. Každopádne akčné scény sú solídne, niektoré funny scény/vitpy dokážu fakt pobaviť (napr. keď Reggie chce grilovať). Akčný film, ktorý vás po náročnom dni trochu vypne. Ale viac si od toho fakt nečakajte. P.S.: Cameo v podaní Michael Baya príjemne prekvapilo. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení započalo 3. dubna 2023 v Atlantě ve státě Georgia, nicméně v červenci bylo pozastaveno kvůli stávce, která tou dobou v Hollywoodu probíhala. Nakonec hlavní natáčení skončilo až v březnu roku 2024. Dále se filmovalo v Miami na Floridě. (fiLLthe3DD)
  • Ve snímku má drobné cameo režisér prvních dvou dílů Michael Bay. Ukáže se zde i se svým Porsche 911, které propůjčil na natáčení legendární akční scény na letišti v prvním snímku z roku 1995. (luka4615)

Související novinky

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Reklama

Reklama