Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Baby nebude sedět v koutě! A to ani v roce 2017 v remaku slavného filmu o mladé Frances, která se během letní dovolené s rodinou bláznivě zamiluje a naučí tančit... (TV Prima)

Recenze (42)

Jaro_slav 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadá fakt hrůzostrašně a člověk si řiká, PROČ TO VŮBEC MUSELO VZNIKNOUT, když originál i po víc jak 20 letech furt hezky funguje. Jenže pak se to NĚJAK NEVIMJAK rozjede, zazněj remaky známejch pecek, Abigail Breslin párkrát udělá ty svý oči a je z toho nemastná neslaná odpočinková trojhvězda. Škoda, že highlightem filmu je tenhle joke: “You know, marriage is a three-ring process. You have the engagement ring, the wedding ring – and then the suffering.“ A jo, asi fakt jen proto, že mám slabost pro Breslinovou, jsem vlastně byl spokojenej. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Poviem hneď na úvod pravdu. Keby to mám hodnotiť iba ako film sám o sebe, možno by som išiel o pár hviezd vyššie. Možno by som v sebe našiel súcit a dokázal byť milosrdnejší. No problém je, že človek sa nikdy neubráni niečomu dôležitému. Ten istý film sme tu už mali, bol spracovaný lepšie a mali sme z neho väčšinou oveľa lepšie pocity. Ale aby som nebol hneď na úvod zlý, tak si povedzme pár pozitívnych dojmov z filmu. V prvom rade Abigail Breslin je podľa mňa solídnou Baby. Nemal som problém jej uveriť a snažila sa čo sa dalo. Takže dávam jej kredit. Tanečné scénky sú spravené veľmi dobre a choreografia funguje. Na toto si tvorcovia skutočne sadli a dali si záležať. Tak, ako to aj bolo treba. Uznávam. Vizuálne to ponúka asi to isté čo originál, ale nebol tam nikdy moment, kde by som povedal, že je to trápne. A "Time Of My Life" scénka je spracovaná dobre. A aspoň sa tam nerozhodli dať "túto verziu". Keby to spravili, tak by to bolo asi najväčšie sprznenie filmu, čo som kedy videl. A prečo to hovorím? Pretože ostatné dve hudobné klasiky: "Hungy Eyes" a "She´s Like The Wind" pôsobia, ako keby ich upravil Avicii alebo niekto podobný. Takže som sa úprimne bál, že niekto sa rozhodne, že táto verzia bude prijateľnejšia a modernejšia. Nikto to našťastie nespravil. Super. Čo sa týka ostatného, neveim čo viac ešte pochváliť. Herecky je to celkom okey. Jediný veľký problém je Colt Prattes, ktorý nemá žiadnu charizmu, akú mal pôvodný Patrick Swayze a cítiť to po celý čas. Film dokopy skoro nič nové nepridáva. S výnimkou dejovej línie rodičov Baby. A je to na môj vkus trošku nasilu. Nie je to strašné, ale nasilu rozhodne áno. Kde však film najviac padá sú dialógy. Niektoré sú prepísané z originálu, no inde mám pocit, že to znie absolútne mizerne. Ťažko sa to počúva. No ako som povedal, najväčší problém filmu je skutočnosť, že reálne to nie je film, ktorý by bolo potrebné vidieť, neprináša moc nového, nič zaujímavejšie a rozhodne nič lepšie, oproti originálu. A celý čas som premýšľal len nad tým, o koľko bol originál lepší. Takže osobne odporúčam vidieť ten a tomuto sa vyhnite. Hodnotenie: D ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem to o dost horší, ale i tak je to nic moc. Abigail mám ráda, ale v téhle roli jí to prostě nesedí, je na to až moc baculatá a tancuje jako prkno, věřím, že i já bych to zatancovala lépe. Colt Prattes ať se snaží jak chce, nikdy nebude Patrick Swayze a to je jeho jedna ale velká chyba. Soundtrack originálně pojatý, nicméně chybí kouzlo originálních písní, ale líbilo se mi, že to udělali muzikálně. Velké plus za rozvíjení vedlejší linky postav, například rodičů nebo sestry, hodně tam bylo vysvětleno, co v originále nebylo, za to velké plus. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Co byste dělali, kdyby se k vám v tanečním baru přitočila těžkotonážní Růžena Průšová, z jejíhož dechu byste cítili, co jedla před týdnem, z jejích kadeří byste chtěli mít paruku na žalud a z jejích podpažních koláčů byste měli chuť jít nakoupit sádru, aby se už nepotila. Jenže o to horší, že jste nucen okolím jí říkat Bejby, učit ji tanečním krokům a vaginálně ji uspokojovat. Původně jsem myslel, že jde o parodii, zkrátka vtip, a že v titulcích uzřím jména Seltzer/Friedberg. Ti mají často spády najít bezejmenné herce, co jsou jen málo podobní původním představitelům z parodovaných snímků. Jenže ono ne, jedná se opravdu o remake Hříšného tance, legrační je to jen nechtěně. Pokud se Swayze chystá na reinkarnaci, já bych ji zatím odložil. Až uvidí Abigail Breslin, ihned zapomene na sváry s Jennifer Grey, jejich hádky mu budou připadat malicherné, neb tohle ho zaručeně podruhé dostane pod kytky. Abigail musela mohutně naštvat někoho z produkce. Film totiž nemá za cíl, aby její postava prošla vývojem hnusky v lepší hnusku, nýbrž aby hnuska v závěru filmu měla vizáž superhnusky. Vše strašné je korunováno pověstnou zvedačkou, kdy maník s bicáky má žilní provazy až na krku, když to naondulované slůně zvedá nad sebe. I metráková činka by byla pro něj větším vrcholem blaha. Naštěstí se jedná jen o tv remake, dopad na fanoušky originálu bude ale i tak nemalý. Z filmu je z větší míry muzikál, pěkné songy se dočkaly moderních úprav, o choreografii film vůbec nezavadil, tančí se, jen do tance to má daleko. Chudá je i výprava, vůbec mě nepřenesla do retro stavu. Jedinou možností je se u filmu hodně zvesela smát, neb kombinace nemehla Abigail Breslin a zdegenerovaného baleťáka Colta Prasete je vskutku legračně zkázonosná. Oproti tomu neustálé srovnávání "předělaných" památných scén a songů s originálem je více než zábavné. 4/10 ()

fixaman odpad!

všechny recenze uživatele

Oškliví herci, kteří neumí hrát, zpívat a už vůbec ne tancovat. Děj vzaný jak přes kopírák z originálu bez špetky invence. A k tomu rádoby hříšná mládež celá zakrytá, jak kdyby se to odehrávalo na katolickém táboře. No a pro jistotu i ten tanec celý nějak zeslušněl. Tady je zkrátka špatně úplně všechno. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama