Zvuk metalu

• USA Sound of Metal (více)

Hudebníci Ruben (Riz Ahmed) a Lou (Olivia Cooke) žijí společně a cestují jako kočovníci z koncertu na koncert na nekonečném americkém turné. Jejich hudba je hlasitá, divoká a vášnivá, dokud jednoho dne Rubena nezačne trápit zvonění v uších, které se rychle změní v hluchotu. Náhle ho přemůže úzkost, deprese a na povrch brzy vyplují jeho závislosti z minulosti. Ruben se ubytuje v domově pro hluchoněmé, který vede excentrický neslyšící veterán Joe. V tomto světě ticha a pod Joeovou přísnou, ale pozornou péčí se Ruben musí sám sobě postavit upřímněji než kdykoli předtím. V Rubenově mysli se však ozývá láska a zvuk starého života, který ho volá zpět. (Cinemax)

Nargaroth odpad!

Zajímalo by mě, zda tvůrci někdy slyšeli onen metal... Příběh se dal zpracovat mnohem ale mnohem lépe.. asi tomu umění vážně přestávám rozumět ()

Adamos__

Tenhle film dělá spoustu věcí skvěle a možná proto mi je líto toho že se v něm najdou chyby které tento film stahují dolů. Za prvé musím rozhodně vytáhnout originální námět a jeho samostatné podání. Propojování zvuků toho jak zní okolí s tím jak ho slyší náš hluchý hrdina je super. Samotná myšlenka, kterou vám z hlediska spoilerů nechci říct funguje taky dost fajn. Na druhou stranu film má dost hluchých míst (obrazně řečeno). Snímek je dost odtažitý díky čemuž vás nezasáhne asi tak jak by jste čekali a to i přes skvělé herecké výkony. Velkou část ve středu filmu se neděje nic zásadního a celkově dost mě zklamal vývoj hlavní postavy. Ruben se sice tak nějak smíří s životem v léčebně pro hluché nicméně jeho vývoj jako by byl vystřižený a najednou se náš bubeník chová úplně jinak než ve scéně předtím. Film si rozhodně najde své fanoušky což absolutně chápu nic méně já to rozhodně nebudu. ()

Nominace na Oscara zveřejněny

Nominace na Oscara zveřejněny