Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

ARI50

Nebezpečný film, neměl chybu nikde, skvělý herci, hlavně učitel, no dobře Marie my neseděla ale přežil jsem to. Akce, nápad, souboje a celá délka filmu nebezpečné výborná. Soundtrack opět šílený, já jsem neskutečně spokojený. Žádný Robin my nesedl natolik jako tenhle, a hlavně dana doba my moc neříká a dvakrát nebere, ale tady velká nečekaná paráda. ()

Marze odpad!

Zfilmováno bezpočetkrát, ale nyní s rekordním rozpočtem a hvězdnou sestavou herců. A kritici se předhánějí v tom, kdo snímek více strhá a kinosály zejí prázdnotou. Snímek měl českou premiéru 10. ledna 2019.Jamie Dornan hraje Willa Scarletta asi tak dobře, jako hrál Christiana Graye v Padesáti odstínech šedi.Johnny Oleksinski z deníku The New York Post napsal: „Město Nottingham vypadá jak římská pevnost, kde všichni nakupují v módním butiku Zara". Tady se totiž vypráví takzvaná "origin story", tedy příběh o zrodu hrdiny. Guy Ritchie se alespoň pokusil odvážně - byť nefunkčně - skloubit dva protichůdné žánry: velkolepé zasmušilé fantasy s ušpiněnou zlodějskou historkou, která zapadá spíše do současného Londýna. Nový Robin Hood si od začátku nasazuje béčkovou kapuci a neúnavně na diváky vrhá jeden Molotovův koktejl za druhým.Na konci Robina Hooda se hrdinové konečně vydávají do lesa Sherwoodu. Jako by divákům slibovali: "Příště už to třeba bude stát za to." Příště však už budou ti rozumní sedět v úplně jiném kinosále.Film bez ladu a skladu je chvílemi až zvráceně zábavný a fetišisticky předhazuje aktuální témata bez skutečné relevance.Až se člověku zasteskne po Kevinu Costnerovi, který sice v nejpopulárnějším zpracování legendy Robin Hood: Král zbojníků z roku 1991 hrál Robina, jako by si zrovna odskočil z pláže, ale všichni si ten jeho odskok z pláže pamatujeme. A navrch nejméně tucet ikonických scén.Vzhledem k dosavadním finančním výsledkům filmu s rozpočtem okolo 100 milionů dolarů, který od listopadové americké premiéry celosvětově utržil necelých 80 milionů, ale třeba přijde ještě lepší rozhodnutí než zařadit do děje robotické vlky. ()

silentname

Všetkým, čo boli dnes so mnou v kine na tomto filme sa ospravedlňujem. Normálne nebývam takto nedisciplinovaný, no tu sa to skutočne nedalo. "Robin Hood" je pre mňa ukážkou toho, ako sa filmy nerobia. No musím povedať, že ma tvorcovia skutočne v druhej polke filmu maximálne pobavili. Tak dlho som sa už nerehotal už dlho. Záverečná akčná scénka je ukážkou absolútnej stupidity, kde nikto nevedel ako sa má robiť stredoveký film. A miesto toho z toho urobili moderný film zasadený do stredoveku, kde sa všetci správajú ako v súčasnosti. Dialógmi, akciami a dokonca by som dovolil povedať aj kostýmami. Šerif z Nottinghamu tu má kožený kabát ako keby to bolo z Matrixu. Záverečná akčná scénka je ako keby sme pozerali v televízii boj ťažkoodencov proti vzbúrencom v modernej dobe. Chýbajú iba obušky. Úvodné časti sú celkom okey, no postupne sa film absolútne rozsypáva a vyzerá to ako keby ho režíroval veľký Paul W. S. Anderson. Nedá sa to brať ani v najmenšom seriózne. Čím to ide ďalej, tým je film stupídnejší a ku koncu už absolútne nevie čo robiť a tak len strieľa hrach na stenu. A okrem toho tu máme Jamieho Dornana, ktorý chce urobiť v stredovekú obrovskú politickú kariéru. Neviem čo viac k tomu dodať. Efekty sú otrasné, kostýmy sú otrasné, príbeh je mizerne napísaný a ku koncu si robia už asi srandu aj tvorcovia sami zo seba. Je to čistá tragédia. A ja za týmto filmom v žiadnom prípade stáť nebudem. Nemôžem mu dať pozitívny rating len z dôvodu, že som sa na ňom rehotal. To nie je kvalitou filmu. Je to bez debaty špatný film. Ale miestami má svoje humorné nekvality, ktoré ma pobavili. Hodnotenie: D ()

verbal

„Neodementní homopičovina“ je vysoce odborný terminus technicus z filmově teoretické vědy, striktně definující vodnatou audiovizuální diareu postapokalyptické či pseudohistorické konsistence s implikací nejgenerativnějších a nejstupidnějších reflexí současnosti, účelově simplifikovanou pro ultimativně mentálně inferiorní publikum. Tolik k expertnímu slovníkovému výkladu. Laicky řečeno je to v tomto případě prostě Robin Úd aka Homodebil z Loksly, trapná slaboduchá sračka pro retardy a pícnina pro MTV hovada alá Příběh Řitíře, která svým peklotyčným kokotismem a povrchní pičiditou naprosto dehonestuje vše, co kdy bylo o legendě natočeno, a to včetně parodie Mela Brůkse! Je to děsivé, ale jsou mezi námi zjevně tací, co si u toho budou slintavě cucat pokřivený palec a nadšeně hýkat, jak je to děsně kůl, ve své blahoslavenosti netušíc, že místo pralinky právě sežvýkali hovno z nutrie. ()

Spiker01

Spousta zdejších jedno a dvou-hvězdičkářů si asi bude klepat na hlavu a říkat si, proč by někdo investoval vlastní peníze, aby šel na takovýhle film s totálně průměrným hodnocením. Já tak učinil, dostal jsem zábavné guilty pleasure (ačkoliv zas ne tolik guilty) a bavil jsem se v podstatě stejně jako u podobného mega propadáku Král Artuš od Ritchieho. U obou najdeme mnoho styčných bodů a u obou mě ten neúspěch hrozně moc mrzí. Taron Egerton stále ne a ne se pořádně po Kingsmanech uchytit (naštěstí mu to jistí Rocketman!, protože na hudební filmy se bude chodit vždycky) a je to velká škoda, protože na Robina Hooda (minimálně na tuto její miliontou verzi) se hodí skvěle a zejména v akčních scénách je velice přesvědčivý (taky trénoval u mistra v oboru). Je to zároveň i mým fetišem na luky, ale hutné zpomalovačky a nejrůznější CGI orgie jsou velice zábavné a milovníkům nenáročné akce mohu film vřele doporučit. Těch 70% si to bezpochyby zaslouží, taky z toho mohla vylézt ultra nuda. ()

• John (Jamie Foxx) bol vo filme označený ako Maur. Mauri však žili ďaleko od Svätej Zeme, kde prebiehali križiacke výpravy, pretože ich pôvod a korene sú zo západnej Sahary. (MikaelSVK)
  • Téměř 95 % kostýmů bylo vyrobeno ručně Julianem Dayem a jeho týmem. (ČSFD)
  • Taron Egerton se učil efektní a rychlé střelbě z luku u dánského umělce a lukostřelce Larse Andersena, který drží světový rekord v rychlostní střelbě. Jeho rekord je vystřelených 10 šípů za 4,9 sekundy i 3 šípy za 0,6 sekund. (Prochy38)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina

26.11.2018

Pokračování Raubíře Ralfa Ralph Breaks the Internet vstoupí do tuzemských kin bohužel až v lednu, v zámoří ale mezitím sympatická disneyovka otevřela za úctyhodných 84,6 milionů dolarů v rámci pěti… (více)