Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželské povídky, které Vít Olmer psal pro časopis Playboy v době, kdy jeho šéfredaktorem byl Arnošt Lustig, mají v sobě vtip, často až absurdní pointu a nezapřou, že autor je bedlivým pozorovatelem života kolem nás. Pět z nich vybral pro svojí novou českou komedii, jejímž společným jmenovatelem se stal herec Jiří Krampol, hlavní představitel každé z nich.

Francouzská trojkombinace je humornou úvahou o tom, co může potkat úspěšného podnikatele, dá-li jednoznačně přednost práci před svoji mladší, atraktivní ženou. Protože i ta jednoho dne - vlastně zcela náhodou - pochopí, že peníze nejsou všechno...

Svatozář. Pan Divoký je zdánlivě tichý důchodce a bezbranný muž pod pantoflem. Že tomu tak docela není, pochopí až ušní lékař, který zase vzdoruje hned dvěma partnerkám najednou. Jen na okamžik zaváhá, zda by paní Divoká neměla znát pravdu o svém muži. Ale pak pochopí, že by svého pacienta připravil o jedinou zbraň a útočiště.

Sólo na bicí. Bimbo je "přerostlý" bigbíťák a jeho žena, které ne náhodou říká Yoko, už dávno rezignovala na to, že by někdy dospěl. Žijí spolu na chalupě a monotónní rytmus jejich dnů nečekaně změní vpád zločince, prchajícího před policií. Bimbo a Yoko jakoby se znovu setkali.

Ostrov lásky. Dovolená, ať už kdekoli, by měla být výletem za hranice všedních dnů. Ustaraný Ing. Zawinul ale u Jadranu neustále pracuje a řeší neřešitelné problémy ve své firmě. Toho si povšimne pan Rozvinul a nasměruje svého nového přítele na zcela jinou cestu. Někdy stačí opravdu tak málo.

Waterloo po česku je příběhem pražského památkáře Hrušky, zakřiknutého úředníčka, překážejícího ve světě své atraktivní ženy a ambiciózní dcery. Před každodenním papírováním, byrokracií a marnými diskusemi utíká do napoleonské doby a mění se v udatného maršála. A pak se mu jednoho dne podaří být hrdinou i v současnosti a utéct možná jednou provždy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (258)

lizardking odpad!

všechny recenze uživatele

Lze-li na českém filmu posledních 20let něco obdivovat, je to výlučně schopnost tvůrců dávat svým filmům skvělé názvy. Tohle je opravdu Waterloo kdysi dávno talentovaného Víta Olmera.Proč to vzniklo, netuším.Asi proto, aby Krampol mohl popřít, že kdysi vystudoval herectví.Ovšem tady nebyl zdaleka nejhorší. Na tom filmu bylo otřesné všechno.Ed Wood by tak špatný film natočit nedokázal, asi ani kdyby chtěl.Scénář to asi nemělo a za herecké výkony všech představitelů by se hluboce styděl poslední nejnetalentovanější komparsista.FUJ ()

Dedincan 

všechny recenze uživatele

Niekoľko až príliš jednoduchých príbehov, ktoré sa snažili byť obzvláštnené nezmyselnými prestrihmi. Niektoré príbehy by sa dali rozviť na celovečerný film, namiesto toho sa im strká ďalšia a ďalšia hlúpa "zápletka". Na druhej strane, komentátorovi, ktorý príbehy spájal, sa dá uznať občasná vtipnosť. Ak som teda videl najhorší počin českej kinematografie, musím bratom zablahoželať, že ich filmový svet nie je až taký beznádejný. Toto dielko nevnímam ako odpad, skôr ako silnejší podpriemer. ()

Reklama

Jakubisko 

všechny recenze uživatele

No, 6. nejhorší film to tedy podle mého názoru v žádném případě není. A to hlavně proto, že povídky OPRAVDU ukazují realitu české společnosti. V povídce s bubeníkem jsem rozpoznal maminku s tatínkem (co ti je? - ale nic, prosimtě nech mě bejt...) a v povídce s "rizotem" zase strejdu s tetičkou (sprcha před odchodem na "aerobic"). Povídka u doktora byla docela vtipná, jenom ta závěrečná mě velmi nudila...Určitě je víc než 5 horších filmů, než je Waterloo po česku. :-) ()

horskejvlk 

všechny recenze uživatele

Co příběh to pro mužské ego Waterloo, tedy prohra, přesto dávám za ⭐️⭐️⭐️⭐️ Z důvodů kdy jsem musel vydestilovat humor z jednotlivých scén. Nicméně humoru bylo plno jen tak nějak na způsob Kameňáku. Přesto film zachraňovali herci, Přeučil, Krampol, Vízner a jiní, film spíše ukazoval jaké má Olmer možnosti režisérské, zejména příběh v nemocnici kdy Míša Mauerová je v dvojroli komtesy úžasná a secesní šaty ala Josefína ji vysloveně sluší si kladu otázku proč se Vít Olmer nepustí tímto směrem totiž historické, klidně i napoleonské, fresky má pro ni cit a talent. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Každý si rád plivne na někoho, kým stejně všichni pohrdají. Třeba na Víta Olmera. Nezastírám, že už jsem taky začal shromažďovat sliny: mohl bych se mu dosytosti vysmívat, vytvářet humorné konotace mezi názvem filmu a jeho kvalitou atd. atd. Ale na druhou stranu, Waterloo je "jen" težce nepovedený film, není to něco, co by mě pouhou svou existencí iritovalo, jako Nahota na prodej nebo "Policajti z předměstí". Takže velkorysých 20 % ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 5 682 diváků, což znamenalo tržbu 588 406 Kč. Snímek se tak stal 29. nejnavštěvovanějším filmem a 8. nejnavštěvovanější premiérou měsíce září 2002. (cinema_cz)

Reklama

Reklama