Poprvé se potkali v příšeří biografu a hned si omylem vyměnili tašky. Podruhé se „našli“ u okénka Ztrát a nálezů, kam slečna Petra (L. Šafránková) přišla Tomášovi Krchňákovi (J. Abrhám) připomenout, že podle jeho ztraceného diáře by právě v tomto okamžiku měl sedět v zubařském křesle. V témže duchu pokračovala známost stále ještě svobodného, pětatřicetiletého, značně roztržitého vědeckého aspiranta Krchňáka a romanticky založené slečny Petry až do dne, kdy se Tomáš odjel podívat za rodiči na venkov. Doma jej uvítala bábovka a dobře míněné rady, začínající u jeho kandidátské práce a končící u maminčina povzdechu, že vnoučků se už asi nikdy nedočká. O to větším překvapením byla pro rodiče Tomášova reakce: „Já se budu ženit“. Rodinný rozhovor mžikem nabral jiný směr. „Člověk by se měl ženit s rozmyslem“, varoval před zbrklostí otec. „Toho druhého nejlíp poznáš, když s ním cestuješ“. Oni dva s maminkou například jeli na svatební cestu do Jiljí. Když Tomáš půjde v jejich šlépějích, nemůže nic zkazit. (Česká televize)

Leila75

Vtipné ověřování připravenosti do svazku manželského,v některých okamžicích jsem se viděla...Testy ,ne testy,vždycky je to risk a notná dávka štěstí!Čas a krizové časy tě prověří... ()

pepito25

Týchto dvoch keď vidím pokope, srdce mi poskočí. Abrhámove monológy su úplne perfektné. A Libuše Šafránková - na tú je radosť pozerať, radosť ju počúvať. Začíname v absurdistane "Straty a nálezy" a končíme na svadbe, ktorú sme len tak tak stihli, aby sme zistili, že oddávajúci je v Liptovskom Mikuláši. A všetko to medzi tým je ako rozprávka. ()

helousek

Líbilo se mi to v patnácti, líbí se mi to ve třiceti.. Od a do zet doporučuju.. A navíc krasná Libuška, ve skvělé komedii.. ()

cachanell

Jak se dozvědět, že ta pravá je ta pravá ? Vždyť je naprosto jiná než já .... divoká, ukecaná, přímočará a tak zábavně milá ... no jak jinak - cestou do Jiljí .... na které ji čeká řada umně přichystaných zkoušek. Povede se ? samozřejmě, že ne... Velmi milá a zábavná komedie --- herecký koncert J. Abrahama a L. Šafránkové. ()

Bila_pani

Úžasná komedie, bavila jsem se jako nikdy. Pár Šafránková - Abrhám je prostě klasika a působí spolu nesmírně přirozeně a uvolněně, a navíc jsou to oba skvělí herci. Bezvadné dialogy se špetkou absurdity a perfektní konec :) TOP scéna: Snoubenci se chystají sjet řeku a parta vodáků na ně huláká typický pozdrav "AHOOJ!" a Libuška jim odpovídá: "Dobrý den..." :D A pak ještě hláška "...ale je tady krásně..." Prostě bez debat 5*, škoda, že TAKOVÉ filmy se už netočí. ()

Darriel

Perfektní česká komedie, která není tak profláklá, ale o to více dokáže mile překvapit. Abrhám mi tady ani moc nevadil, skoro jsem se do něj vžil. Nevinná Libuška je mnohdy k přetrhnutí, ale láska hory přenáší (nebo kůl na horu?). Abrhámovy vnitřní úvahy dokreslují náladu a vyplňují dějové pasáže a stejně jako v Kulovém blesku mají své místo. ()

deedulka

Skvělá herecká dvojce - sympatická Libuška Šafránková a bručivý Josef Abrhám - se vydává na předsvatební cestu. Plno vtipných scén a milých momentů. Krásný film z 80. let, který by byla škoda nevidět. :) Vznikl sice ještě před mým narozením, ale když ty filmy se tehdy točily s takovou příjemnou atmosférou. Ne jako dnes, kdy z filmu není cítit to něco, takové duši lahodící charisma. :) ()

mirasul

Brilantní komedie, která asi má spoustu filmařských nedostatků (scriptka nejspíš měla běhavku, nebo nebyla vůbec), což však vyváží neuvěřitelnou smrští gagů, které s časem zrají jak víno. Kromě předlohy, scénáře a Skoumalovy hudby (housle Jana Hrubého slyším od té doby stále) je samozřejmě největší předností výkon dvojice Abrhám- Šafránková, ale téměř všichni ostatní herci mají skvělé štěky (jasně, zapojení neherců často vyznívá trochu prkeně, ale mě to baví!). Zejména roličky Smoljaka, Svěráka, Větrovce, Kodeta, Balounové a Skopečka jsou skvělé. A teď pozor: geniální (!) repliku tady má i (kdekoli jinde nemožný) Václav Vydra. Viděl jsem už asi 50x a nedokážu si představit, že by mě to někdy přestalo bavit. ()

Drslw

Ako turistický film výborné, ale keby som nevedel, že Abrhám a Šafránková sú v skutočnosti manželia, nikdy by som im nejakú väčšiu než mizernú kompatibilitu neuveril. ()

MishaEagle

Nádherná televizní hříčka.... nejvíce mě baví Tomášovy vnitřní monology.... a také zkouška orientace v terénu podle mapy.... :-)))) A samozřejmě nesmím zapomenout na: "Ahoooooj! Dobrý den...." ()