Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Zagi20

Poutavě odvyprávěný příběh plný, údajně neuvěřitelných historek. Neříkám, že sem se nudil, nebo že je to snad špatný film, jen to ve mě nenechalo zhola nic. Je to prostě jen kvalitně odvyprávěný film plný dobrodružných výprav a příběhů s fantasy prvky, který je pod tím vším jen prázdnou báchorkou bez jakéhokoliv hlubšího rozměru. ()

MencaCZ

Abych řekl pravdu, osobně jsem se u naprosté většiny filmu dost nudil a říkal jsem si, jak může mít tak vysoké hodnocení. Konec mě ale dost dostal vlastně i docela dojal což u mě doopravdy není běžné. Nakonec tedy uznávám, že hodnocení není nadsazené a film si ho zaslouží. Je pravda, že znova už se na něj asi chtít dívat nebudu ale v povědomí mi zůstane. Navíc jsem v něm objevil herce Matthew McGrory u kterého jsem si celý film myslel, že nemůže být doopravdový, on byl. Možná i díky němu, jeho strašidelnému ale přitom dobráckému vzhledu a jeho nepříliš dlouhému reálnemu životu, jak jsem později zjistil jsem teď trochu na měkko. ()

Ev.D.

Je to svým způsobem takový milý, kouzelný příběh s nádhernou hudbou. Ewan McGregor je prostě vynikající a Helena Bonham Carter mě velice překvapila. ()

mcleod

Nádherný pozitivní film, který mi v mnohém připomíná The Fisher King od Terryho Gilliama. Oba filmy svým nezaměnitelným způsobem představují krásu nadšeného, fantazijního a zkrátka neobyčejného pohledu i na "obyčejný" život. V každém okamžiku lze najít trochu toho dobrodružství a pohádky, které naplní každého člověka radostí. Není až tak důležité, co kdo zažije. I k opravdu pohádkovému příběhu lze přistoupit tak, že se z něj stane něco obyčejného. Naopak, jak dokazuje hlavní postava filmu, při až pohádkovém přístupu ke každé maličkosti v životě, každému okamžiku, každé důležité i méně důležité události lidský život přestává být obyčejným, naplňuje se optimismem a radostí, dokáže překonat i těžké chvíle a dokáže udělat radost i jiným lidem, a svým způsobem tak naplňovat život krásným smyslem. ()

venca163

Taková Burtonova odlehčenější verze Hledání Země - Nezemě, tedy mnohem méně osudovější a možná snadněji stravitelnější. Tim Burton tady zase předvádí ten svůj kouzelný pohled na svět, tak příjemně pohádkový, že bych ho (Tima) nejradši objal, vážně. Bohužel jsem mu neodpustil to slabší vyznění. (80%) ()

mirec88

Asi najlepší film Tina Burtona. Nádherné pohladenie po duši. Nehovoriac už o scenári, jednotlivých hereckých výkonoch, kde neviem koho mám skôr vyzdvihnúť a ten dojemné krásny záver... Plakal som. A keď mňa film dostane emotívne, tak si zaslúži plný počet. ()

Death

Neuveritelne krasny film. Od zacatku do konce ma svoje jedinecne kouzlo. Kouzelnou atmosferu filmu dodava hlavne vizualni stranka a mnozstvi fantasknich postav. To vse podporuje perfektni pribeh, ktery misi realitu s fantasii. Jestli neco Burton opravdu umi, tak je to vypravovat. V tom je opravdu mistr a udrzi vasi pozornost od zacatku do konce. No a ten konec jsem sice odhadl, ale stejne jsem si celou dobu pral, aby to takhle skoncilo. ()

Ludivitto

Existuje-li ve filmové terminologii pojem "magický" měla by se Velká ryba stát hlavním představitelem magičnosti, bohužel jsem se mírně nudil (hlavně v úvodu), proto "jen" za 4* ()

Nepi

Velká ryba působí také místy kouzelně a svěže,ale na ostatní filmy skvělého Tima Burtona to nemá.Místo svého oblíbence Deppa obsadil Ewana McGregora a také manželku Helenu Bonham Carterovou...Charizma Johnnyho Deppa zde trochu postrádám...Jinak dobré... ()

Pipes

Magický příběh s výbornou atmosférou. Tempo filmu od samého začátku neustále narůstá a vrcholí ve vypjatém závěru. Za zmínku rozhodně stojí krásná hudba. ()

phata

To, co je Příběh Alvina Straighta pro Lynche, to je Velká ryba pro Burtona. Krásný film o vyprávění příběhů, plný fantastických událostí a neuvěřitelných postav. Highlights: rozloučení u řeky, kdy se Edward stane... velkou rybou ()

deckardx

Takova snaha o jeste pohadkovejsiho Forresta Gumpa.. V nekterych smerech se to povedlo, v nekterych ne.. Tim Burton umi v takovyhlech filmech chodit, to je jasne, ale precejenom to je na nej nejak moc "hezky".. ()

pugs

"Já takhle nezemřu!" Môj obľúbenec Tim Burton sa s nami opäť hrá a tentoraz vo Veľkom! Absolútne skvelý príbeh, ktorý ma nechal sedieť a pozerať do poslednej minúty filmu. Ukazuje nám svoju fantáziu prevednú do filmu - žeby si predstavoval svoju budúcnosť ako hovorí synovi a siamských dvojčatách, prepadnutí banky, svojom aute na strome, zabudnutú lásku, prácu v cirkuse alebo proste to, ako sa narodil? Bude to naozaj realita, či len spomienky z natáčania? To sa dá zistiť, len keď si pozriete ďaľší z mojich obľúbených filmov od majstre Tima Burtona! 10/10 ()

Philoun1

Tak dlouho jsem tenhle film sháněl až se ke mě dostal úplnou náhodou. Splnil má očekávání, Burton to vždycky dokáže skloubit dohromady tak krásné prvky až se z toho chce brečet a když na konci filmu v titulkách uslyšíte Eddieho Veddera tak se neubráníte. ()

Lenulinka

Na to, jak mě prvních 15 minut filmu nudilo, musím dát plné hodnocení. Burton umí a Ewan s Helenou jsou jako obvykle skvělí. Úžasný film. ()

BloodMax

Fantazie....přes 2 hodiny zábavy, napětí a skvělých historek, které dohromady tvoří skvělé dílo....Tim Burton je velký génius, který to umí opravdu prodat....ouuuu ten konec mě dostal!!! Asi jsem vyměknul.....konec jsem skoro probulel :)) I já mám "své dny" :))) ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney