Píše se rok 2027: nejmladší člověk planety právě zemřel ve věku 18 let a lidstvu hrozí naléhavé nebezpečí vlastního vyhynutí. Společnost je zmítána násilím a jednotlivé skupiny obyvatel mezi sebou válčí. V takových podmínkách žije i Theo (Clive Owen), ze kterého se má brzy stát ten nejméně pravděpodobný spasitel lidstva. Poslední nadějí lidí je totiž jediná žijící žena - a když je její bezpečí ohroženo, přichází právě Theo, aby ji ochránil. Zneklidňující akční thriller o budoucnosti, jakou byste nečekali, natočil s Julianne Moore a Michaelem Cainem na Oscara nominovaný režisér Alfonso Cuarón. (Magic Box)

I.AM.NOT

Neuvěřitelně syrová a realistická podívaná, které absence hudby a statická kamera dodává skvělý náboj a spád (nevěřil bych, že se toho dá docílit) Biblický příběh postavený do budoucnosti nepůsobí uměle. Akorát závěr mi přijde oproti filmu jednoduchý a nedomyšlený, jako by to už tvůrci chtěli mít za sebou, proto, chtě nechtě, nemůžu dát plný počet. ()

Locksmith

Velice působivá ukázka toho, co by se mohlo stát s lidstvem, které by se chýlilo ke svému konci - a vědělo o tom. Vše od náboženských fanatiků až po Quietas je pro mne i docela uvěřitelné... A scéna v rozstříleném domě v uprchlickém táboře ve mně zanechala obzvláště hluboký dojem. ()

Rssa

Tak si bohužel představuji budoucnost...žádná létající auta a tak, ale velké problémy lidstva a pokrok v mezích pochopitelnosti. Clive Owen jako ústřední postava se opět předvádí v nejlepším světle, jeho způsob hraní mě fascinuje..on totiž nehraje, on prostě je. Celý film je tak pesimistický a proto závěr dokáže s divákem opravdu pohnout. Paráda. 90 % ()

Ilhan

Po druhém shlédnutí se můj pohled na film přecijen trochu změnil a k lepšímu. Při prvním se mi nadšení vyhlo, při druhém se dlouho vyhýbalo též, říkal jsem si, že sice na filmu nevidím objektivní chybu, ale prostě mě ten film nechytnul, avšak jakmile došlo na tu úžasnou scénu na jeden zátah, ani jsem nedýchal. To bylo mistrovství nejvyšších kvalit následované další úžasnou scénou, kdy Theo s Kee a dítětem procházejí houfem lidí a vojáků z domu zpátky do ulic a všichni oněmí a pouštějí je dál, navíc podbarvené skvělou hudbou. To je to, co mě nakonec přinutilo tu čtvrtou hvězdu přidat. 75 %. ()

t.mon

Já jsem se na to moc netěšil, protože Alfonso Cuarón natočil mého nejneoblíbenějšího Harryho Pottera. Výsledek-naprostý opak mých předchozích slov. Children of Men je strhující film, který člověka dokáže vtáhnout do děje a sledovat. Skoro v žádné scéně jsem se nenudil a výkon Clive Owena je neskutečný. Odteď si vás vážím, pane Cuaróne. 95%. ()

VIPerson

Kamera úchvatná,opěvovaná 12-ti minutová scéna bez střihu též nezklamala,emoce občas ve mě píchlo a realističnost záběrů zvuků a triků byla skvělá.Ale scénář jakoby podkopl nohy hercům,režisérovi a kameramanovi.Silnější tři a slabší čtyři. ()

Junglista

Neuvěřitelná nesympatičnost Kee a tý nechutný dredatý pánbíčkářský špíny vedle ní mi celej film dost znechutila. Co na tom, že prostředí je velmi dobře zpracováno, ale pokud mi výběr herců nesedne, nedá se nic dělat. Pár kladů to má... Clive Owen docela i hraje, Michael Caine byl sympaťák no a když zavřu obě uši, tak i ta totalitní atmosféra (byť se filmům typu 1984 ani nepřibližuje). Vim, že oproti ostatním komentářům sem zase zlej, ale proč si kvůli vysokýmu hodnocení nalhávat, že to bylo vlastně super... ()

Paity

Velmi mě to zklamalo, to říkám na rovinu. Přitom námět byl tak slibný. Ale věčné se pitvoření kolem zmatkující, nesympatické a pošahané matky posledního potomka na světě, celý snímek totálně roztrhalo. Škoda. Veliká škoda. Snad z toho měli udělat seriál. Celkově mi navíc chybl takový více globální pohled a ne scény v jednom městě, na jedné samotě, v jednom domě. ()

Corpsegrinder

Průměrnej film z blízký budoucnosti kde potěší maximálně dobře zpracovaný dlouhý záběry a narážky na Pink Floydy za přítomnosti King Crimson. ()

ChrisBa

Originálny námet..no aj napriek tomu však prvá polovica filmu nedokáže až tak zaujať ako som pôvodne čakal..film sa dosť vlečie a je tam istý pocit premrhanej šance. Po narodení dieťaťa sa ale všetko obracia presne opačným smerom..emócie sú veľkolepé, pribúda takisto akcia a vizuálne efekty sú natoľko brilantné, že vás to vtiahne priamo uprostred špinavých ulíc plných lietajúcich guliek, vojakov, rebelov.. Napokon z toho vzíde vynikajúci zážitok, ktorý nenechá chladným nikoho..4* ()

Stružák

Pitomci lidi natočili další (pod)průměrnej sci-fi thriller, kterej se, i přes zajímavej hlavní námět, nevyhne spoustě klišé. Clive Owen zahrál svou roli mistrně, ale film to nezachránilo. Celý je to tak nějak dlouhý, nemastný, neslaný... A když už to vypadá, že by se mohlo začít něco dít, přijde konec. Tímhle mě Cuarón zklamal. ()

Hanys_

Parádní atmosféra světlé a veselé budoucnosti a hlavně skvělá kamera pana Lubezkiho (který měl plešouna dostat už právě za Potomky). Cuarón prostě umí. 8/10 ()

bloodcountes

Tak realistický. Tak syrový. Tak surový. Neskutečně skvělé exteriéry, interiéry, skvěle vykreslená zdevastovaná blízká budoucnost, na kterou se bezděky psychicky připravuju. Nepotěšilo mě to, nemám tyhle hodně realistický vize moc ráda, protože jsou prostě příliš skutečný a pokaždé slyším, jak nám klepou na naše vlastní dveře naší vlastní reality čím dál hlasitěji. Clive Owen má celou dobu jeden výraz, ale je to výraz smypatickej. Julianne Moore mě dokáže potěšit vždycky a vidět Michaela Cainea jako starýho hipíka byl skvostnej zážitek. Film je skoro bez hudby, což je jedině dobře. Vizuál je vynikající, některé obrazy strhující, vynikající kamera. Neveselá vize, dokonale podaná - poklona Cuarónovi. ()

Zmrv

Super příběh, super herci. Ale nesedl mi styl vyprávění, nedokázal jsem se do filmu ponořit a hlavně se vcítit do postav. 65% ()

SpaceOdyseus

Naprosta parada! Uzasne vykreslena bezutesna a hlavne uveritelna atmosfera, zdrcujici emocni dopad, chytry scenar a technicka stranka dovedena k dokonalosti v kazdem zaberu. Diky tomu vsemu neni mozne odtrhnout oci od platna ani na okamzik. ()

Virová nákaza ve filmech

12.11.2015

Alfonso Cuarón ve vesmíru

Alfonso Cuarón ve vesmíru

01.03.2010

Potomky lidí udělal většině sci-fi fanoušků (ale nejen jim) radost, takže je rozhodně fajn, že se vrací k žánru. Se svým synem Jonásem napsal scénář sci-fi thrilleru Gravity, o který už projevilo… (více)