Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bláznivá akční komedie, v níž vystupují zároveň animovaní i živí herci. Ve filmovém studiu vyhrál svůj boj o popularitu animovaný králík Bugs nad kačerem Daffym a vedení studia uložilo mladé ženě Kate, své programové ředitelce pro komedie, aby se Daffyho zbavila. Daffy je tedy vyhozen ze Studia, zároveň s mladým mužem DJ Drakem - dále jen "Dýdžejem", který tu by v ochrance. Dýdžej má ale slavného otce Damiána Drakea, který jako herec hrál nespočet špionů, ale ve skutečnosti jeho herectví byla jen zástěrka, je to superšpion. Vyhozený a rozhněvaný Daffy se pořád drží Dýdžeje a jedou spolu na cesty. Dýdžej dostal informaci, že jeho otec je vězněn, protože byl na stopě diamantu Modrá opice, který má tu moc, že z lidí dokáže udělat opice a naopak. Po Modré opici jdou padouši, firma, která díky ní chce ovládnout svět. Ve Studiu zatím přišli na to, že Daffy nebyl tak špatný, že popularita filmů bez něj klesá, a Kate proto hrozí vyhazov, jestli Daffyho nepřivede. Kate se podaří Dýdžeje s Daffym najít a bude jejich společnicí v bláznivém hledání diamantů i při záchraně Dýdžejova otce. Jejich pomocníky budou animovaní i živí herci, stejně tak jako na straně padouchů účinkují animovaní i živí padouši, schopní nespočtu převleků a proměn. Naše hrdiny vede cesta hrací karty, která má mít nějaký význam při hledání diamantu, do heren v USA, do záhadných laboratoří kde se experimentuje se zmizením hmoty, i živé hmoty, do pařížského Louvru za úsměvem Mony Lisy, do africké divočiny za diamantem... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (104)

honajz 

všechny recenze uživatele

Z nudy jsem si to pustil v busu Student Agency a nutno říci, že jsem to dokoukal, takže to nějaký potenciál má. Jen jsem si každou chvíli říkal, mankote, tohle je fakt Brendan Fraser? A tohle Joan Cusack? A Timothy Dalton? ... Přesně, jak už tu někdo napsal, děj je nulový, film je poskládán z různých scének, většinou nijak vtipných, i když sem tam něco skutečně humorného se objeví, takže mi to celé přišlo jako neskutečně absurdní WTF od začátku do konce, kde ani herci myslím často netuší, co vlastně představují a hrají. Jo, a taky mi vadilo dost mizerné skloubení animace a skutečných herců. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Na začiatok trocha histórie. Rok 1988 Spielberg a Zemeckis vytvárajú novú techniku snímania živých hercov s kreslenými postavičkami. Natáčajú do teraz neprekonaný film v tejto kategórii. Who Framed Roger Rabbit. Rok 1992 Paramount Pictures a Ralph Bakshi sa snažia o vlastný film s rovnakou technikou točenia. Film sa stáva prepadákom i napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu. Rok 2003 Warneri opäť vsadili na klasické Looney Toons animáče a opäť s brilantným technickým zvládnútím natáčajú tento film. Narážajú však na problém, že k úspechu filmu nestačí len zvládnuť len technické veci. Dôležitý je príbeh, herci a pri komédii fórky. Tu to však hrá až druhé či tretie husle. Nemôžete zostrihať jednotlivé scény z klasických rozprávok a prihodiť tam treťotriednych preafektovaných hercov a čakať, že sa to nejak utrasie. Ptotom z toho vznikne takáto zlátanina, kde je každý pokus o vtip je trapas za trapasom, herci nemajú čo hrať, a tak len bezhlavo pobehujú a tak predvídateľný príbeh, že ho tvorili hádam priamo na pľace. Ak už chcete siahnuť po tomto type filmu vezmite radšej prvý spomínaný. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Nevím pro koho je tenhle film určen. Děj je nulový, vychvalovaná spousta odkazů sice je, některé dokonce výborné, ale postavit na odkazech film ?.... Tak snad pro děti, které ocení kreslené postavičky propletené mezi "živé" herce..... "Roger Rabbit" zůstává dál neohroženě v čele těchto "napůlanimáků". ()

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Postavičky z Looney Tunes majú dostatočný potenciál pobaviť aj dospelých, ale v Looney Tunes: opäť v akcii je tento potenciál takmer nevyužitý. Deti sa snáď pobavia, ale dospelí sa maximálne usmejú pri odkazoch na iné filmy, možno sa usmejú aj pri niektorých záberoch, kde sú len animované postavy (naháňačka v obrazoch), zvyšok času sa však budú len nudiť a nechápavo krútiť hlavami nad neskutočne trápnym prehrávaním Steva Martina. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Bugs Bunny : Duffy nás zachrání, je to hrdina!......... Scénář : Larry Doyle. Kamera : Dean Cundey. Hudba : John Frizzell. Skladatel : Jerry Goldsmith - Ocenění - 2004 - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA - nominace za nejlepší hudbu. CITÁT - Duffy Duck : Jasně, vem si mrkev a sklapni.......... ()

Galerie (76)

Zajímavosti (16)

  • Brendan Fraser (Damian) napodobil zvuky tasmánského čerta Taze natolik dobře, že se tvůrci rozhodli je ve snímku ponechat – Jim Cummings, který Tazemu propůjčoval hlas od roku 1991, si tak zde roli už nezopakoval. (fiLLthe3DD)
  • Studio Warner Bros. označilo natáčení za chaotické – kvůli překročenému rozpočtu a tvůrčím neshodám navíc odmítlo zaplatit propagaci, a tak se film stal s tržbami 68,5 milionů USD (při rozpočtu 80 milionů) kasovním propadákem. Herec/dabér Billy West se zase nechal slyšet, že režisér byl během natáčení poněkud „náročný a nerozhodný“. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (více)

Reklama

Reklama