Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

drackula

Úvodných 10-15 minút som jemne nechápal čo sa to tam deje. Nejako mi nedávali zmysel vzťahy a celkovo som nevedel kto s kým a prečo. Neskôr sa ale ukázalo, že rozhádzaná časová os bola geniálny nápad. Jednotlivé úseky do seba postupne zapadali ako skladačka a ukazovali aké spletité dokážu byť ľudské osudy. Film hral jasne na city, ale podľa môjho názoru vôbec netlačil na pílu. Myšlienkové pochody zúčastnených sa objasňovali, ich konanie dávalo zmysel a istá forma súcitu sa vo mne vybudovala sama a nie na povel. Rozoberať herecké výkony ani nemá zmysel, keďže toto trio neskutočne šlapalo. Po záverečných titulkoch som mal zvláštny pocit z toho, aké drobnosti nám môžu život zamotať a aká je naša na hrane balansujúca existencia pominuteľná. 100 % ()

Roseinka

Já jsem teda od toho filmu čekala mnohem mnohem víc, bohužel ovlivněná hodnocením tady. Sice to je šíleně silné a dojemné téma, ale myslím, že nic moc zpracované. Zbytečně se tam prolínala minulost ze součastností, bylo to předimenzované, moc často se to střídalo. Nehledě na to, že by stačilo, aby to mělo hoďku a půl. Obsazení bylo opravdu perfektní, ale ani to bohužel nepomohlo k tomu, aby mě to dostatečně bavilo. Smysl celýho filmu jsem očekávala v oněch 21 gramech duše, ale nějak jsem ho nenašla. Jediné, co mě opravdu dostalo, byla myšlenka, že kdyby se stalo mě to co Naomi, tak se bez rozmýšlení zabiju. To je jediný, co mi asi tento celý smutný film "dal". ()

Autogram

Strihač si po prehýrenej noci povedal, načo sa s tým bude trápiť, a pospájal film tak, ako mal scény rozhádzané po stole. Vyšlo mu to znamenito a vzniklo puzzle, kde motívy konania postáv máme úplne minimálne a trvá to pekne dlho, kým si všetko v hlave poskladáme. Prvú polhodinu som sa úplne strácal, ale aspoň som pochopil, že nikto nebude dávať ľudské telo na váhu, aby zistil, či stratilo 21 gramov, ale pozerám sa na celkom iný žáner filmu. Výkony celej hlavnej hereckej trojice zostáva len pochváliť a tiež odvahu Naomi, ktorá sa odhalila asi najviac zo svojich filmov. –– Nemusíte se bát. Mám dobré srdce. ()

TheRoller

"Nemusíš sa báť. Mám dobré srdce." V skratke: * za úžasnú Naomi, * za perfektného Del Tora, * za klasicky skvelého Penna a * za príbeh, ktorý aj keď mal veľký potenciál, na úkor štýlového rozkúskovania proti chronológii v konečnom dôsledku nezapôsobil tak silno. 85% ()

kofr

21 gramů....Tolik váží pět nikláků. Tolik váží tabulka čokolády. Tolik váží kolibřík. Kolik váží 21 gramů? ()

silent cut

Chtěl jsem dát čtyři a hned vysvětlím proč. Tohle je totiž syrovost až od kosti. Krása nalezená na dně odpadkového koše a emoce rozprsklé po celé škále lidskosti... Chtěl bych se těmto velkohubým gestům vyhnout, ale nejde to...Už vím, jaké je to tušit...jaké je to vědět...jaké je to se polepšit a znova šlánout vedle...dal bych čtyři za to, že se to krapet vleče, jenže je to jak Jackie Brown, člověk musí chvíli zastavit a koukat, aby si lecos uvědomil...viděl jsem ten film jednou a už nikdy se na něj nepodívám...prostě na to nemám...už se nechci zastavit a koukat do očí...ani Seana ani Benicia ani Naomi...nikomu... ()

Almásy

nebyt dych vyrazajuceho koncertu naomi watts, benicia del tora a fantastickej claire pakis (je hanba ze sa na nu tak zabudlo) tak sa jedna o cisty nadstandard. ale na tu scenu kedy sa naomi rozhodne zabit del tora nezabudnem do konca zivota. ()

Philoun1

Sakra silnej příběh, který si musíte pořádně složit aby vám z toho vznikla tahle krása o osudech pár lidí. Nemůžu k tomu říct víc. ()

Specs

Hlášky: Jack Jordan: - "Tohle auto mi dal Ježíš. On dává a taky bere." Brett: - "To určitě. Ten na nás úplně sere." & Marianne Jordan: - "Život musí jít dál. S Bohem nebo bez něj." & Paul Rivers: - "Kolik životů žijeme? Kolikrát zemřeme? Říká se, že v okamžiku smrti všichni ztratíme 21 gramů. Všichni. Kolik se toho vejde do 21 gramů? Kolik se toho ztratí? Kdy ztratíme 21 gramů? Kolik toho s nimi zmizí? Kolik toho získáme? Kolik toho získáme? 21 gramů. Tolik váží pět nikláků. Kolibřík. Čokoládová tyčinka. Kolik váží těch 21 gramů?" ()

Blackberry

Tri príbehy zliate do jedného, skvelá a krásna Naomi Watts, famózny Sean Penn a dovtedy nevídaný spôsob spojenia osudu troch ľudí v jeden. Nič iné ako plný počet bodov. ()

deckardx

Film nad kterym se snad kazdy musi aspon trosku zamyslet.. Perfektne vykreslene prolinani deje,velmi silne sceny tomu dodavaji smrnc.. ()

jamalka

Mám ráda filmy, které ukazují, že všechno souvisí se vším a že naše činy rozhodně neovlivňují jen náš život, ale i životy mnoha jiných osob ( které většinou ani neznáme). A tento film je v tomto ohledu jedním z nejlepších. ()

NDroo

Nijak zvláštní příběh chaoticky pospojovaný "aby to vypadalo líp"...a hle, celkem to fungovalo, ačkoli mě to ze začátku trochu štvalo. U mě něco mezi 3* a 4*. ()

BuryGol

Když zemřete, vaše tělo bude o 21 gramů lehčí. 21 gramů je 5 nikláků, váha kolibříka nebo čokolodádová tyčinka. A taky prej duše. Dokonalej snímek, dokonalý herecký výkony a skvělý přeházení časovejch scén. Sean Penn to odehrál parádně, stejně jako můj oblíbenec Benicio Del Toro. Jak umí bejt život krutej a plnej náhod. Kam vedou jeho cesty a jak si s náma osud zahrává. Tenhle film vás na začátku vtáhne a po dvou hodinách vyplivne zpátky do reality. Pro dnešek mam dost. ()

pugs

"Máš jeho srdce, šoustáš jeho ženu, sedíš na jeho židli!" Prvý film videný od Iñárritua. Som nadšený! Nie každý dokáže poňať snímok so zlou kamerou, zlým prostredím, no s emóciami, ktoré sa Vám vybavujú pri sledovaní filmu a pri ktorých sa cítite zle. Bolí vás srdce. Toto nedokáže každý rejža. Alejandro s emóciami pracuje, dovolím si tvrdiť, na istej úrovni ako Darren Aronofski. Síce Darren na to ide tvrdšie, ale výsledok je tu u oboch taký istý. Vopred vedeli - do čoho išli. Pre herecké výkony už miesto v komentári nevyužijem. Penn výborný, Del Toro drsný a Watts sladká. Už nemusím rozmýšľať nad mojím extravagantným účesom. Benicio mi dal inšpiráciu. 9/10 ()

BlackTom

Pri Tarantinovom Kill Bill to bolo únosné - kapitoly neboli chronologicky usporiadané, no keďže boli dostatočne dlhé, dalo sa to v hlave dostatočne usporiadať. Zato pri 21 Grams si už nie som istý skoro ničím. Mal by som ten príbeh konzultovať s psychiatrom... Benicio Del Toro (ako vždy) úžasný, Sean Penn sa tiež držal, akurát nechápem, čo všetci vidia na Naomi Watts. Za príbeh (ak sa to naozaj stalo tak, ako si myslím) dávam bonusovú hviezdičku. ()

manonfire

Těch 21gramů, jenž měli být oním fatálním prvkem, jenž spojuje pocity lidí v nejhorších momentech nejen před či při smrti, a určitá až mystická komplexní sounáležistost těchto pocitů vlastní všem lidem, měla být hlavním triumfem režiséra....Otázkou bylo jak chytře metaforicky narempluje určité spojitosti, v podstatě jak šikovně se vykecá ze zajímavě znějícího titulního motivu filmu, tak aby alespoň na okamžik působil k divákovi objevným, uchvacujícím dojmem. Nic takového se nekonalo, a tak přišla jen špičkově obsazená hra na divákovi city o rodinné tragédii, smrti dětí a muže od rodiny. Ano, přimotal se ke všemu Sean Penn se svým těkavým ( a bohužel stále se opakujícím) hereckým pojetím, jakožto čekatel na dárce srdce, zamiloval se do čerstvé vdovy......a pořešili po svém(nesmyslně) i kajícího se Del Tora. Všechno tak aspoń na moment mělo působit onou komplexní sounáležitostí, kdy vše souvisí se vším a každý s každým. Bohužel scénář nebyl dost silný, aby tuto konstrukci udržel....a v hlavě mi utkvěla jen vynikající Naomi Watts. Prostě profesionálně odvedené, výborně obsazené...mírné...zklamání. 60% ()

giovanni3

Vynikající film od začátku do konce.. tento typ filmů (řekněme ,,skládačky,,) mne velice baví a toto zpracování s tolika skvělými herci to jen podtrhlo... Nevím co k tomu dodat více to se prostě musí vidět a klidně i několikrát, aby člověk pochopil dokonalost filmu. 5z5 ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)