Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Byla smrt manželky vysokého místního funkcionáře obyčejná nehoda, nebo vražda? A jakou roli v případu hraje Filipův úhlavní nepřítel Klement Kratěna? Odhalení poměrů mezi normalizační společenskou smetánkou je překvapivé i komické zároveň. (Česká televize)

Recenze (52)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znovu vyšetřujeme vysokého soudruha, tentokrát už je to ale o něco větší šlamastyka. Filip spoléhá na to, že tam vlastně ve skutečnosti není, a tak jde do rizika. Může si to dovolit? Motivace Michala zůstává záhadou. Motiv OPBH jakožto zásobárny obecních prostitutů byl výborný. Znovu (ano, opakuji se) se pozastavím nad castingem. Jak to, že týpkům s rozmlácenou hubou rozumím (i když na postsynchronech mluvili s bramborem v hubě), zatímco jednomu z hlavních hrdinů vůbec? Když Ivan Trojan neumí mluvit (čehož si všimly i spolužačky, když probíraly dabing seriálu Melrose Place), tak proč ho režiséři nenechají předabovat někým, kdo mluvit umí? A ukňouraný Jan Cina v roli všemocného veksláckého mladíka, to už je vrchol castingového diletantství. Chápu, že herec zosobňující hned dvě "diskriminované menšiny" je pro ČT pokladem, kterým může šermovat před ideologickými porotami hodnotícími jejich pořady, ale opravdu musí hrát roli, ke které nemá sebemenší předpoklad? To už za chvíli může Pavel Nečas hrát prince a Norbert Lichý vězně z Osvětimi. ()

nula87 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Svět pod hlavou stoupá díl od dílu, Neužil s Trojanem perlí čím dál víc, a tenhle díl to jenom potvrzuje. Spoustu nečekaných havárií v domě pana náměstka musí řešit celé OPBH, až při jedné nehodě je najednou paní Magdička mrtvá. Plachý s Marvanem tak úplně nepochopí, co znamená vyšetřit v zájmu strany a Šejbů, takže se rozjede tragikomický kolotoč, nebo spíš horská dráha.... ()

Reklama

Mlle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dvou špatných dílech zase jeden excelentní. Herci i produkce jsou stále obdivuhodní, úroveň textů, nápadů i dějové linky ale díl od dílu značně kolísá. Při svižném rozplétání zápletky jsem se mnohokrát od srdce zasmála, pěknými fórky scénář jen srší. Jedinou vadou na realističnosti příběhu je inteligence, která kouká z očí hercům ztvárňujícím primitivní vekslácké gaunery – takový ten typický, nepřítomný výraz nechápajícího buvola nejspíš ale žádné kontaktní čočky na světě nesvedou ;) Takže soudruhu synu, co bude příště? Už chybí jen soudruh duch svatý... ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Soudruhu sem a soudruhu tam. Soudruhy se to tu jen hemží. A navíc tenhle soudruh může být bohatej, je to velký zvíře a jde příkladem. A chce, aby se tak měli i ostatní soudruzi a soudružky. Tu dobu tady teda vystihli super, už jsem zapomněla, jaký to bylo. A paní Magdička to měla pěkně zmáklý, vobdělávalo ju celý OPBH. Trojan a Neužil dobrá dvojka a ty vohozy? Paráda!! ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Soudruh náměstek je späť a súdruhovania je toľko, až sa hlava zatočí. Znovu paródia na kriminálku, ako sa patrí, pretože vrahom môže byť aj záhradník, teda pracovnik OPBH, ale v rámci čistotnosti určite nie kominár. Heslo je havárie a ide to na faktúru. Trojan je už v maximálnej forme, takže perlí ostošesť a pre veľký úspech sa zopakuje megahit Ne bombu ne. –––– Já jsem tady Klementovi zavolal jako soudruh soudruhovi. Chápeš, soudruhu majore? –––– Mám jednu otázku: Kde najdem soudruha syna? –––– Takže voni se tady nalijou a pak jsou jako koťata, jo? – Kdo si hraje, nezlobí. –––– Soudruh otec je funkcionář. Ten je bohatej, protože pracuje na tom, aby jsme se všichni měli stejně. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (5)

  • Když Marvan (Václav Neužil ml.) s Plachým (Ivan Trojan) po výslechu personálu vycházejí z hotelu Krystal na parkoviště, je v záběru vidět na chodníku i parkovišti zámková dlažba typická až pro devadesátá léta. (Brain)
  • Marvan (Václav Neužil) používá zapalovač slangově pojmenovaný „rakušák“. Historie značky Zippo, vyrábějící tento zapalovač, začíná ve 30. letech v Pennsylvánii. Ale jelikož se pro Evropu vyráběly zapalovače v Rakousku, tak si ho lidé pojmenovali takto. (sator)
  • V tomto díle zazní latinský termín „Rigor mortiz“. Tento termín vyjadřuje tzv. mrtvolné změny nebo-li posmrtnou ztuhlost. (Winster)

Reklama

Reklama