Rybář Carl byl jednoho dne nalezen mrtev, zamotán do vlastních sítí. Byla to vražda? Od II. světové války uběhlo již osm let, ale antipatie vůči Japoncům jsou stále velmi silné, a tak se nikdo nediví, když je z vraždy obviněn japonský rybář Kazuo (Rick Yune). Pro Ishmaela (Ethan Hawke), místního reportéra, má soudní proces hlubší emocionální charakter - zjistí totiž, že do případu je zapletena i jeho bývalá láska - Japonka Hatsue (Júki Kudó). Zatímco Ishmael vyšetřuje vraždu, postupně odkrývané důkazy ho zavedou až k šokujícím odhalením. (Bonton Home Entertainment)

castor

Chladné severské pobřeží, jenž ovšem dalo vzniknout vášnivé lásce dvou rozdílných mentalit. Ani příjemné a přesvědčivé herecké obsazení, poutavá hudba a režie, která ovšem nezvládá řadu motivů a flashbacků - ale to je naprosto jedno, protože film je doslova obrazovou výpovědí kameramana Roberta Richardsona, který bravurně zvládá studené světlo, hraje si s řadou odstínů šedé a je až s podivem, že jeho absolutně propracované záběry nebyly oceněné Oscarem. Snow Falling on Cedars je především jeho klenotem!! Škoda, že místy toporný příběh kazí výsledný dojem.. ()

Avalon820

V zásadě velice jednoduchý příběh byl rozmělněn do přestřelených 127 minut, čímž byl efektivně degradován celý film. A to pak ani tolik opěvovaná kamera (a že byla skutečně nádherná) nemá moc šancí zachránit tento snímek od hlubin průměru. Přiznám se, že román Sníh padá na cedry od Davida Gutersona jsem nečetl, ale nedovedu si představit, že by i ten obsahoval tak prostý příběh. Nezbývá mi tedy, než se domnívat, že nás tvůrci v tomto snímku o něco okradli. O něco, co přinutilo autory filmu onen román zfilmovat a o něco, bez čeho působí námi sledovaný výsledek (i přes veškerou snahu) tak prostě. ()

Riddick77

Ach ta Howardova hudba, ta je vpravdě naprosto odzbrojující, přičemž Hicksův snímek obecně není žádná nuda (zase tu většina poslušně papouškuje jeden názor, leč argumantace tak trochu drhne), tohle totiž vůbec nemá být popisné drama, zde jde o atmosféru (ta čerpá sílu z tragédie amerických Japonců) a niterný prožitek. Po hříchu nedoceněný počin. 8/10! ()

Dupac

Vykotlaný kmen cedru vydává svěděctví o melodramatickém milostném vzplanutí mladého Ethana Hawka s mladou Japonkou. Na milostný trojúhelník (samozřejmě) doplňuje ústřední dvojici japonský rybář (samozřejmě) neoprávněně obžalovaný z vraždy, který se hájí během poměrně táhlého soudního sporu. Občas se blýskne hezkými obrazy kameraman Richardson, ale buďto scénu zazdí nepochopitelný flashback, nebo patos, kterého na cedry napadlo znatelně víc než sněhu. ()

Tomulka

Pastva pro oči a uši. Srdce plesá nad nádhernou filmařinou. Příběh je velmi dojemný a romantický. Hlavní osou příběhu jsou lidské hodnoty, city, morálka a jiné lidské vlastnosti. Což se v dnešní době velmi zlehčuje. Příběh má pomalé tempo avšak to vůbec nevadí, protože famozní kamera, dokonalý střih a perfektně trefená nádherná hudba Vás filmem provedou s takovou ladností a přesností, že skoro ani děj nevnímáte.Necháte se unést perfektně odvedenou prací nejen režiséra a zmiňovaných kameramanů, střihačů a Jamese Newtona Howarda a spol., ale také skvělými hereckými výkony především Ethana Hawke, Júki Kudó, Maxe von Sydow a dalších. Vtáhnou Vás do svého města. Rozhodně doporučuji lidem co maji rádi dobrou filmařinu. Podobný zážitek jsem měl i u filmu Drive i když byl více surovější. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné knihy spisovatelé Davida Gutersona z roku 1994. (lenny71)