Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Film.maniak

Četla jsem knižní předlohu a viděla filmové zpracování z roku 1975 a tato načančaná komedie s happyendem se prostě nevyrovná původnímu mrazivému skorohororu.. tak nějak to už není ono. ()

TonyStark

Z thrillerové knižní předlohy udělat takovouhle lacinou šaškárnu s nadějí, že to zachrání Nicole Kidman? Já jsem nevěřil vlastním očím, jak je to debilní. Jedna hvězda za Walkena. ()

Joe16210

Komedie, ve které se snoubí trojice skvělých dam v hlavních rolích - Nicole Kidman, Glenn Close a Bette Midler. To je prostě záruka kvality. Retro nádech Stepfordu je taky super, i v kombinaci s futuristickými vymoženostmi. ()

MyrnaAlec

Moderní pojetí staré dobré novely/sf/horroru. Nicole zde nakrátko, to nebývá často, Bette Midler vtipná a vše super, SO WHY se nedrželi předlohy a zmršili to na konci jakousi obrátkou postrádající smysl ? ()

seba

Co to proboha provedli s výbornou novelou mého oblíbeného spisovatele? Kde je hororová atmosféra? Z knihy zůstal pouze nápad a asi tak 10%. Zbytek je fraška, nesmyslné scénáristické veletoče, znudění herci a neschopný rejža. WARNING pro všechny milovníky knižní předlohy: Z dálky se vyhněte tomuto filmu. Já být spisovatelem Irou levinem, tak i přes vysoký věk, jdu a nakopu režiséra franka oze do prdele. Howg. PS. A za co jedna hvězda? Že to utrpení netrvalo déle, než dodinu a dvacet minut. ()

Vivian

Průměrná oddechová podívaná na nedělní odpoledne. Čekala jsem trochu víc, ale tento snímek bohužel nijak nevybočuje z dlouhé řady dalších amerických komedií. Námět je docela zajímavý, ale poměrně nezáživně a nenápaditě zpracovaný, scénář je slabý. Příjemným osvěžením je snad jen Bette Midler; ostatní herecké výkony nejsou nijak zvlášť oslnivé. ()

toomm

Už po úvodních titulkách mi bylo jasné, že se nejedná o film, který jsem viděl před lety, ze kterého jsem byl nadšený, přesto jsem vydržel se dívat i na tento remake (dá-li se to tak říct) a musím říct že toho nelituji. Jde o úplně něco jiného než je původní film, avšak mám rád Nicole Kidman. Film mě sice nijak nenadchl, ale ani neurazil. 55% ()

atrapa

To že se toto dílko nedrželo striktně knižní předlohy od Levina mi až tak nevadí, ale vadí mi, že vše bylo průhledné a už v polovině filmu jste věděli nebo alespoň tušili co se s Nikol stane, tím pádem jste se zbytek filmu nudili. Pro mě zklamání, přesto si myslím, že dvě hvězdičkou jsou mála, tři akorát - přece jen za podprůměr to nepovažuji. ()

micka999

O proti originálu Iry Levina, který svůj román vypráví jako horor je to nic moc. Zůstal zachovaný pouze střed celého příběhu. Husí kůži, kterou budete mít u čtení knižní předlohy, ale tady nečekejte. ()

Edeltruda

Mám po shlédnutí dost rozporuplné pocity. Thriller to už není, bláznivá komedie ale ještě také ne - zkrátka takový kočkopes. Na jednu stranu s sebou nová adaptace přinesla aktuální a zajímavé motivy, na druhou stranu často sklouzává k polopatičnosti a trapnosti. Patrné to je zejména v závěru, kdyby film raději skončil o pár minut nebo alespoň vteřin dřív... ()

Diskantka

Na to jak skvělej je to námět, film to naprosto zabil. Hvězdy dávám za vyskládaný prací prášky v regálech, teplýho architekta a za jedinou vtipnou větu Bett Midlerový ohledně nápisu VELKÝ ŽID.....you know. Už se těšim až zkouknu tu verzi z roku 1975, tušim že to bude lepší... ()

Dixieboy

Knižní předlohu mám rád a původní verzi filmu tohle určitě nepřeková, ale má pro mě zvláštní kouzlo. Satira plná černého humoru a napráskaná velkými herci, kteří si vůbec nestíní, to je dobrý! Nicole mě po delší době bavila, jako karieristka byla přesvědčivá a jako "robot" velice pěkná... Mathew jí velmi dobře sekundoval a Páreček v podání Bette Midler a Jona Lovitze byl k popukání. Z Glenn Close mám stále trochu husí kůži... těžko říct jestli za to může Osudová přitažlivost nebo Cruela DeVil :)) ale jako "psycho lady" měla neuvěřitelné kouzlo... A dovolím si poukázat na herecký debut americké country zpěvačky Faith Hill, jejíž "yepekayeey, yepekayeey, do-si-do, do-si-do" mě opravdu pobavilo... stejně tak jako její orgasmus :) Jen pár scén mimicky nehybného Chrise Walkena mi nedovolilo dát plný počet. ()

Pitryx

Byl jsem připraven na třicet minut nudy a pak rychloposuv. Myslel jsem že půjde jen o obyčejný remake. Nu, remake velice povedený. Hned v úvodních sekvencích je diváku naznačeno, že půjde spíše o veselou notu. A tak tomu je. Slušní herci, slušný děj. Spár filmu maličko pokulhává, ale není to tak hrozná závada. Prostě film, který poprvé pobaví, ale podruhé jej asi nemusím. 201310138258/0000 ()

Domas88

Mazec... Mně se to strašně íbílo, bylo to rychlé, jednoduché a hezké, takže to utíkalo rychle a pobavil jsem se... Hodinka a pár minutek stačilo, nestihli to pokazit právě naopak... ()

J.Mayen

Nezapomenutelna vsuvka od Bette Midler, když se jí Nicole ptá na knihu o vztahu její matky s ní a nemůže si vzpomenou na název a Bette odpovídá ano ano kniha se jmenuje Miluji tě,ale zhebni.. tohle si zaslouží minimálně tu 4 tou hvězdu. ()